Юристи Інституту розвитку регіональної преси розробили зразок заяви до прокуратури про порушення прав журналіста та порушення кримінальної справи за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

Заява до прокуратури про порушення прав журналістівПояснення щодо підготовки заяви до прокуратури

Ви повинні фіксувати за можливості на відео, аудіо все, що відбувається під час розвитку конфлікту і надавати копії записів в прокуратуру.В заяві обов’язково повинно бути зазначено, що Ви діяли, як журналіст, під час виконання своїх професійних обов’язків (на виконання редакційного доручення тощо), а також про те, що порушникам було відомо /вони усвідомлювали/, що Ви є журналістом і знаходились під час виконання професійних обов’язків, але, не зважаючи на це, вони продовжували вчиняти свої протиправні дії по відношенню до Вас.

Варто фіксувати цей конфлікт і за допомогою інших засобів – складати Акти зі спостерігачами, виборцями, будь-якими свідками – і додавати їх до заяви.

Бажано носити бейдж, який би чітко ідентифікував Вас як журналіста.

Під час розвитку конфлікту треба голосно повідомити, що Ви є журналістом, що Ви виконуєте свої професійні обов’язки, а за порушення Ваших професійних прав винних осіб може бути притягнуто до кримінальної відповідальності згідно зі ст. 171 Кримінального кодексу України.

ЗАВАНТАЖИТИ 

images index.jpeg2

 

 

 

Джерело: Посібник „Діяльність засобів масової інформації в період виборчої кампанії-2012“

 3,429 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

  П.І.Б.*

  Організація

  E-mail*

  Телефон

  Деталі звернення

  Яка юридична допомога вам потрібна? *

  Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

  Завантажте документи/файли

  * - обов'язкові поля

  ×


  ×