19-20 листопада 2016 року у Києві відбулася Восьма щорічна конференція журналістів-розслідувачів України. Цьогоріч конференцію журналістів-розслідувачів підтримали Internews Network, МФ «Відродження», Польсько-Канадська Програма Підтримки Демократії, проекти Objective та SCOOP, Фонд газети «Politiken» та Посольство Федеративної республіки Німеччини в Україні.

Восьма розслідувальна конфереція – це частина сталих зусиль ІРРП з підтримки розслідувальної журналістики в Україні. Мета конференції – надати журналістам, які мають досвід проведення розслідувань, можливість для нетворкінгу, обміну досвідом, спілкування, обговорення проблем, з якими доводиться стикатися, планування спільних ініцатив та проектів.

До участі було запрошено близько 170 журналістів, які постійно працюють у розслідувальній журналістиці з 12 країн світу.

15129054_1295757123808348_6073671696217875770_o

Цьогоріч фокусом конференції стало транскордонне співробітництво у розслідуваннях, презентовано було не лише виконані у міжнародних командах роботи, а й проекти та ініціативи, котрі підтримують транскордонну розслідувальну журналістику. Окремий трек конфереції було присвячено цифровим технологіям: відкритим даним, верифікації цифрового контенту, цифровій безпеці тощо.

Як частина зусиль, спрямованих та зміцнення організаційної спроможності розслідувальних агентств, що входять до української мережі, котру підтримує ІРРП, для представників регіональних центрів було організовано майстерклас із фандрейзингу. Як продемонструвала висока увага учасників до цього мастеркласу, тема фандрайзингу та фінансової сталості є надзвичайно значимою для регіональних організацій.

Важливою складовою конференції став круглий стіл “Взаємодія антикорупційних державних органів і журналістів-росзлідувачів» за участі Єгора Соболєва (Антикорупційний комітет Верховної Ради України), Олександри Дрік (Громадський люстраційний комітет), Андрія Марусова (Трансперенсі Інтернешенл) та Віталія Шабуніна (Центр протидії корупції). Учасники розглянули вже реалізовані успішні кейси співпраці журналістів, активістів та антикорупційних державних органів та визначилися з механізмами та методами такої взаємодії на мабутнє. Важливо, що відтепер до спільних ініціатив з Центром протидії корупції, Громадським люстраційним комітетом та Антикорупційним комітетом ВР будуть залучені журналісти не лише національних розслідувальних проектів, а й регіональних агентств та центрів.

Під час конференції було також представлено результати оцінки потреб журналістів-розслідувачів у навичках та знаннях, виконаної ГО «Детектор медіа». Запрошені експерти спільно з авторами дослідження Іриною Нєгрєєвою та Олегом Хоменком, обговорювали, як найбільш повно та ефективно задовольнити виявлені потреби у навчальному курсі з розлідувальної журналістики, над яким планує працювати «Детектор медіа».

В рамках конференції відбулося дві церемонії нагородження: Інститут масової інформації (ІМІ) нагородив переможців конкурсу журналістських розслідувань, що висвітлюють корупцію та зловживання владою на місцевому рівні. Інститутурозвитку регіональної преси (ІРРП) підвів підсумки двохрічного проекту підтримки розслідувальної журналістики на регіональному рівні та вручив нагороди за кращі розслідування, що висвітлюють процес реформування.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×