Про нас

ИРРП

Інститут розвитку регіональної преси (або ІРРП) – неприбуткова громадська організація, заснована у 2006 році, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні.

Основні напрямки діяльності ІРРП включають:

Журналістські розслідування – навчальна та ресурсна підтримка журналістських розслідувань та мережі журналістів-розслідувачів. Інститут розвитку регіональної преси став лідером серед українських НУО у сфері навчальної та ресурсної підтримки журналістських розслідувань та мережі журналістів-розслідувачів.

З 2007 року ІРРП проводить численні тренінги з розслідувальницької журналістики різних типів: початкового та поглибленого рівня, тренінги, присвячені вузьким темам (зловживання в земельних питаннях, екології, державним закупівлям), які відвідало понад 650 журналістів. Інститут надає консультативну допомогу щодо проведення розслідувань. Крім цього, у кожній з щорічних всеукраїнських конференцій журналістів-розслідувачів протягом 2008-2014 рр. взяли участь від 50 до 150 делегатів.

В жовтні 2011 року ІРРП як місцевий партнер приймав 7-му Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів у Києві, яку відвідали близько 500 журналістів з усього світу. Як член Глобальної  мережі журналістів-розслідувачів, ІРРП залучив кошти для організації поїздки шести українських журналістів на 8-му Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів у Ріо-де-Жанейро в 2013 році.

Також ІРРП надає правову підтримку журналістам-розслідувачам, публікує власні та перекладні посібники, адмініструє конкурси та стажування, проводить вебінари та  моніторинг професійних розслідувань в онлайн-джерелах та збір баз даних. Ця діяльність була підтримана програмами за підтримки АМР США, МФВ та Посольства США.

ІРРП тісно співпрацює з данським проектом підтримки журналістських розслідувань SCOOP, який з 2003 року підтримує розслідування українських журналістів та забезпечує зв’язок українських журналістів із міжнародною спільнотою розслідувачів-практиків та участь у міжнародних заходах. [/su_spoiler]

Доступ до інформації — правова підтримка журналістів та ЗМІ переважно у питаннях доступу до інформації, допублікаційної експертизи, справах щодо дифамації та захисту джерел тощо.

Професійна команда медіа-юристів та відновлення регіональної мережі медіа-юристів по всій Україні дають ІРРП можливість надавати комплексну правову підтримку і навчання“.

Комплексна правова підтримка у сфері медіа права журналістам і ЗМІ дозволяє журналістам ефективніше відстоювати свої права та створювати якісніші матеріали, знижують зовнішній тиск та самоцензуру. Надання юридичної допомоги становить значну частку діяльності ІРРП з 2009 року.

У 2011 році ІРРП відновив та зміцнив незалежну регіональну мережу медіа-юристів, яка долучилась до надання правових послуг медіа.

У 2011-2014 роках, за підтримки програми У-Медіа та Посольства Німеччини, ІРРП значно збільшив масштаб правової допомоги ЗМІ (повноцінні консультації, допублікаційні експертизи, процесуальні документи, представництво у судах та органах влади) та навчання (численні семінари, тренінги-практикуми, вебінари).

У 2014 р. вийшли онлайн-посібники з української судової практики у сфері медіа та ефективних інструментів захисту прав журналістів та доступу до інформації. Спочатку за підтримки У-Медіа та MLDI, юристи ІРРП та мережі розпочали підтримку журналістів у судових справах, а у 2012-2013 рр. за додаткової підтримки МФВ ІРРП створив і адміністрував Фонд стратегічних судових справ у сфері свободи слова та діяльності медіа. Для цілей Фонду була створена представницька Правозахисна Рада, яка схвалювала рішення щодо фінансової підтримки судових справ.

ІРРП також проводить щорічні тренінги для юристів мережі з метою обміну найсвіжішим досвідом, а 2015 року спільно з Інститутом CEELI надав можливість українським правникам вивчати міжнародну практику на двох тренінгах у Празі.[/su_spoiler]

Моніторинг відкритості сайтів — сприяння прозорості уряду та доступу до публічної інформації для громадян і медіа шляхом проведення щорічного моніторингу і рейтингу офіційних веб-сайтів органів виконавчої, а також надання рекомендацій. За підтримки NED у 201-2013 рр. та МЗС Чеської Республіки у 2014 р., ІРРП проводив щорічний моніторинг 56 сайтів центральних органів виконавчої влади (Урядовий портал, всі міністерства, державні служби та агентства, інші ЦОВВ зі спеціальним статусом). Проект спрямовано на підвищення прозорості органів влади через покращення пасивного доступу до публічної інформації для медіа і громадськості, а також сприяння розвитку електронного урядування. ІРРП використовує методологію моніторингу Фонду свободи інформації (Санкт-Петербург, Росія), адаптовану з урахуванням чинного законодавства України. Результати моніторингу, як попередні, так і остаточні, доводяться до відома відповідних органів влади; періодично оприлюднюються рекомендації, аналітичні звіти тощо. Наприкінці кожного року публікується національний рейтинг досліджуваних веб-сайтів. 2015 року, за підтримки чеського МЗС, моніторинг відкритості вдалося поширити на всі центральні органи виконавчої влади, 50 органів місцевого самоврядування в усіх областях України та близько 50 судів вищого рівня. [/su_spoiler]

Нові медіа – навчання технологіям нових медіа та конвергенції у ЗМІ З 2008 року ІРРП проводить регулярні короткострокові тренінги з основ нових медіа, а також поглиблені регулярні цикли тренінгів для журналістів та редакторів (щорічно з 2010 року), а також консультує окремі редакції з питань розвитку конвергентних ньюзрумів на місцях.

Для задоволення потреб аудиторії Інститут пропонує тренінги на вузьки теми (розбудова онлайн-комьюніті, юзабіліті, монетизація цифрових медіа, соціальні мережі, візуалізація, інтерактивні мапи, журналістика даних тощо). ІРРП додає компонент нових медіа до і інших тем тренінгів.

Багато інших проектів організації виконуються за допомогою сучасних засобів комунікації – таких, як онлайн-трансляції, вебінари тощо. [/su_spoiler]

Партнерство, обмін інформацією і досвідом між професіоналами медіа-галузі та іншими цільовими групами в Україні та за кордоном шляхом організації стажувань, навчальних поїздок тощо.

ІРРП співпрацював з медіа-організаціями Польщі, Чеської Республіки, Латвії, Литви, Румунії і Молдови в рамках спільних проектів. Також ІРРП поширює свій український медійний досвід, проводячи навчальні тури, круглі столи і семінари для медіа-професіоналів з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Киргизстану і Таджикистану на різні теми, пов’язані з медіа і демократією.

Підтримка корисних інформаційних ресурсів (досліджень, посібників) для галузі ЗМІ; підтримка інших ініціатив для розвитку демократичного громадянського суспільства 2013 року ІРРП підтримував українську версію Eastbook.eu в рамках спільного проекту з польським Фондом «Спільна Європа»

Гендерна рівність У 2014 року в рамках проекту NDI «Україна: просування жінок в якості політичних лідерів» за підтримки Уряду Швеції, ІРРП провів низку гендерних тренінгів та запустив вебсайт-кампанію проти сексизму в політиці та ЗМІ Povaha.org.ua

 


За підтримки різних донорів ІРРП успішно впровадив близько 60 проектів на загальну суму понад 2,86 мільйона доларів. У 2010-2014 рр. ІРРП розширив свої компетенції та підвищив середній річний бюджет до 400 000 доларів, співпрацюючи з такими міжнародними донорами та організаціями, як:

Інтерньюз Нетворк (за підтримки АМР США та Уряду Канади),
Національний фонд підтримки демократії (NED),
Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ),
Міжнародна рада досліджень та обмінів (IREX),
Фонд розвитку ЗМІ Посольства США,
Національний демократичний інститут міжнародних відносин (NDI, за підтримки Уряду Швеції),
Media Legal Defence Initiative (MLDI, Велика Британія),
Інститут висвітлення війни та миру (IWPR, США та Великобританія),
Данський проект SCOOP,
Посольство Німеччини,
Towarzystwo Demokratyczne Wschod (Польща),
Фундація Wspolna Europa (за підтримки Фонду міжнародної солідарності, Польща),
Transitions Online (за підтримки чеського МЗС та фонду Erste, Чехія),
Інститут CEELI (за підтримки Держдепартаменту США),
Fojo Media Institute (за підтримки Шведського Інституту).

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

  П.І.Б.*

  Організація

  E-mail*

  Телефон

  Деталі звернення

  Яка юридична допомога вам потрібна? *

  Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

  Завантажте документи/файли

  * - обов'язкові поля

  ×


  ×