10 липня 2018 року у міжнародній спільноті журналістів-розслідувачів n-ost – день Любові Величко, журналіста-розслідувача, що працює на українському аналітичному порталі Texty.org.ua.
Цього дня партнери n-ost в країнах східного партнерства, в тому числі в Україні, поширюють короткий відеоролик з українською журналісткою.
Пропонуємо український переклад інтерв’ю Любові про свою роботу у розслідувальній журналістиці.

 • “Розслідувальна журналістика – це не тільки дані, це завжди люди, що стоять за цими даними. Ти маєш йти до людей і запитувати: що відбувається?

– Як ви знаходите теми?

 • Теми зазвичай приходять мені від людей, 90% тем – від людей, лише 10% – від мого редактора. Протягом десяти років я не міняла свій номер телефону. Я даю свою візитівку людям і кажу: «Якщо відбувається щось дійсно погане і ви хочете розповісти про це людям, будь-ласка, дзвоніть мені»
  Тому теми дуже різні: воєнні, екологічні, медичні проблеми – усе, з чого складається життя.

– Для кого ви працюєте?

– “Тексти” – нетипова агенція, ми публікуємо лише кілька новин на день. Новини – це статті. Іноді маємо сотні тисяч переглядів кожної з них, іноді лише кілька тисяч. Але кожна стаття важлива. Ми розуміємо, що не працюємо заради сенсацій.
Ми працюємо для людей. І хочемо розповісти про важливі речі.
Про це іноді не дуже весело читати про це, це не такі «вау»-історії. Але вони дійно важливі і дійсно можуть змінити ситуацію.
Саме тому наші читачі приходять до нас. Вони бачать, що ми не тільки за сенсаціями слідкуємо, але й за їхніми проблемами.

– Які теми найцікавіші вашим читачам?

 • Звичайно, наші читачі щодня стикаються з корупцією. Для них це не мільйони доларів, це тисячі гривень. Це не такі великі гроші, але суттєві для пересічної людини. Це жахливо, коли людина звертається до лікаря і той каже, я не допоможу тобі, допоки ти не даси гроші.

26 червня героїнею цього проекту була українська журналістка Анна Бабінець, подивитися відео з українськими субтитрами та почитати її інтерв’ю можна тут.

ГО «ІРРП» є партнером n-ost в Україні з 2015 року. За сприяння Інституту розвитку регіональної преси українські журналісти долучаються до транскордонних розслідувань з колегами з Грузії, Азербайджану, Вірменії, Молдови, Німеччини.

5 voices of n-vestigate: Anna Babinets, investigative journalist, Ukraine from n-ost on Vimeo.

5 voices of n-vestigate: Lybov Velichko, investigative journalist, Ukraine from n-ost on Vimeo.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

  П.І.Б.*

  Організація

  E-mail*

  Телефон

  Деталі звернення

  Яка юридична допомога вам потрібна? *

  Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

  Завантажте документи/файли

  * - обов'язкові поля

  ×


  ×