Юристи Інституту розвитку регіональної преси розробили зразок заяви до прокуратури про порушення прав журналіста та порушення кримінальної справи за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.
Пояснення щодо підготовки заяви до прокуратури
Ви повинні фіксувати за можливості на відео, аудіо все, що відбувається під час розвитку конфлікту і надавати копії записів в прокуратуру.В заяві обов’язково повинно бути зазначено, що Ви діяли, як журналіст, під час виконання своїх професійних обов’язків (на виконання редакційного доручення тощо), а також про те, що порушникам було відомо /вони усвідомлювали/, що Ви є журналістом і знаходились під час виконання професійних обов’язків, але, не зважаючи на це, вони продовжували вчиняти свої протиправні дії по відношенню до Вас.
Варто фіксувати цей конфлікт і за допомогою інших засобів – складати Акти зі спостерігачами, виборцями, будь-якими свідками – і додавати їх до заяви.
Бажано носити бейдж, який би чітко ідентифікував Вас як журналіста.
Під час розвитку конфлікту треба голосно повідомити, що Ви є журналістом, що Ви виконуєте свої професійні обов’язки, а за порушення Ваших професійних прав винних осіб може бути притягнуто до кримінальної відповідальності згідно зі ст. 171 Кримінального кодексу України.
ЗАВАНТАЖИТИ
Джерело: Посібник „Діяльність засобів масової інформації в період виборчої кампанії-2012“
Я вот думаю может не стоит использовать пункт в заяве о "3. Надати відповідь у встановлений Законом України «Про звернення громадян» строк.", а использовать в этом случае сроки предусмотренные в случаях заявления о факте совершения преступления – там три дня дается на мотивированный ответ от правоохранителей, а по ЗУ "Об обращениях…" – 30 дней. Ст.ст97, 98-2 УПК.
Дякуємо вам за уважність!
Погоджуємось з вашою пропозицією, насправді, пункт 3 після слова "Прошу" треба видалити. Також у фразі "На підставі вищевикладеного" вилучити посилання на статтю 15 Закону України "Про звернення громадян".
Юристи ІРРП