Спеціалізовані дводенні тренінги на тему “Декларації чиновників: пошук, перевірка та відповідальність” протягом осені пройшли в чотирьох українських містах: в Одесі, Львові, Харкові та Запоріжжі. На тренінги були запрошені журналісти та громадські активісти.

Мета: навчити регіональних журналістів та активістів працювати з електронними реєстрами та реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з метою виявлення корупційних правопорушень та притягнення до відповідальності.

Упродовж занять учасники здобули та поглибили свої вміння працювати з сайтом електронних декларацій, навчилися класифікувати корупційні правопорушення та розробляти зразки документів для притягнення до кримінальної відповідальності, а також отримали безцінний практичний досвід щодо використання інформації з реєстру декларацій.

Із журналістами та громадськими активістами працювали фахові та досвідчені тренери:

Людмила Панкратова, адвокатка, медіа-юристка, медіа-тренерка, керівниця юридичних програм ГО “Інститут розвитку регіональної преси”. Має десятирічний досвід адвокатки з питань трудового, комерційного права, інформаційних спорів та захисту прав людини. Також має великий досвід тренерської роботи, провела більше 100 семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів для журналістів, юристів та суддів України з питань міжнародних стандартів свободи слова.

Оксана Максименюк, адвокатка, медіа-юристка, тренерка ГО “Інститут розвитку регіональної преси”. Має десятирічний досвід адвокатки з питань трудового, комерційного права, кримінального права, інформаційних спорів та захисту прав людини. Працює у проектах з моніторингу відкритості органів влади та місцевого самоврядування, судів; витребування декларацій чиновників; займається захистом журналістів/ЗМІ у справах про захист честі, гідності, ділової репутації, про спростування інформації, захист приватності, відшкодування матеріальної й моральної шкоди тощо. Спільно з юристкою Л.Панкратовою у рамках діяльності ІРРП надає правову допомогу.

Антон Столяров, журналіст редакції Bihus.info, майстер з перевірки декларацій високопосадовців, викриття неправдивої інформації, прихованих зв’язків та незадекларованого майна.

Учасники тренінгів залишили численні позитивні відгуки. Здається, усі залишилися задоволені здобутими вміннями та навичками.

Анна Романенко, учасниця тренінгу в Одесі, головний редактор ІА “Вичерпно” (Черкаси): Отримані пояснення щодо деяких нюансів аналізу декларацій чиновників наразі вже допомагають уникати певних помилок, які раніше могли призвести навіть до юридичних претензій до редакції нашого видання. Також корисним виявилося знайомство із сайтом  declarations.com.ua. Його пошукові можливості значно прискорюють аналіз декларацій.

 Дмитро Шеставін, учасник тренінгу в Запоріжжі, чоловіча агенція “МВ – журналіст плюс” (Мелітополь): Наиболее ценным считаю каталог сайтов/реестров, которые мне еще пригодятся.

 Тетяна Волкова, учасниця тренінгу в Харкові, журналістка незалежного порталу Павлоград.dp.ua: Участь у тренінгу була корисною для мене, тому що спікери представили цікаві кейси своїх журналістських розслідувань. Також я дізналася про те, які порушення у поданні декларацій найчастіше роблять посадовці. Звичайно, мені ще є чому вчитися, особливо юридичним тонкощам. У своїй роботі я буду використовувати інструменти сайту https://declarations.com.ua/, активніше моніторити деклараціії місцевих чиновників.        

 Максим Пушкарьов, головний редактор http://newsmax.com.ua : Дякую за можливість узять участь у тренінгу “Декларації чиновників: пошук, аналіз, відповідальність”. Я особисто дізнався багато нової інформації та здобув для себе декілька ідей для майбутніх матеріалів. Найбільш корисними частинами тренінгу я вважаю виступ Антона Столярова, який на прикладах розповів, як треба працювати з порталом “Декларації” та які лайфхаки можна використовувати для збирання інформації в соцмережах. Дуже важливим також був виступ Людмили Панкратової щодо юридичної безпеки журналістів під час проведення журналістських розслідувань. Хотілося б також висловити окрему подяку Ірині Шпаковській та всій команді ІРРП за вдалу організацію, турботу про зручності всіх участників тренінгу. Сподіваюся на наступні зустрічі.

 

 

 

 

 

 1,121 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

  П.І.Б.*

  Організація

  E-mail*

  Телефон

  Деталі звернення

  Яка юридична допомога вам потрібна? *

  Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

  Завантажте документи/файли

  * - обов'язкові поля

  ×


  ×