Закликаємо скасувати зміни, які унеможливлюють притягнення до адміністративної відповідальності.

В лютому цього року народні депутати України ухвалили закон № 2293-VIII задля забезпечення прикордонної безпеки України, покращення протидії нелегальній міграції та, зокрема, який стосувався окремих районів Донецької та Луганської областей.

У другому читанні законопроекту народна депутатка України Альона Шкрум запропонувала змінити статтю 254 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка стосувалася не лише прикордонних, а усіх адміністративних правопорушень.

В результаті чого тепер протокол про адміністративне правопорушення складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.

Для правоохоронців такі зміни не просто ускладнюють їхню роботу, а роблять неможливим притягнення правопорушників до відповідальності.

Суди вже використовують вказану норму. Так, суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Дробинський О.Е. визнав протокол про адміністративне правопорушення (керування транспортним засобом в стані сп’яніння), складеним через два тижні після правопорушення, нелегітимним доказом та закрив провадження у справі. На цю статтю також орієнтуються судді й в справах щодо правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Пані народна депутатка України Альона Шкрум навіть не надавала обґрунтування запропонованої зміни, а Головне науково-експертне управління та Головне юридичне управління Верховної Ради України не дали жодного висновку.

Ми закликаємо скасувати останню редакцію частини другої статті 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка не відповідає меті закону, в рамках якого вона ухвалена.
Ця норма сприяє безкарності, значно ускладнює умови протидії правопорушенням та забезпечення національної безпеки України.

Заява підтримана:

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП, RPDI – Regional Press Development Institute)
Центр політико-правових реформ
Центр “Ейдос”
Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА
StateWatch
Всеукраїнська ліга правників проти корупції
ГО “Платформа Громадський контроль”
Бюро журналістських розслідувань Свідомо
BIHUS.info
Одеська обласна організація ВГО КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ
Одеський центр публічних розслідувань
ІзбірКом
Taras Borosovskyy, журналіст-розслідувач
Медіа Дрогобиччина
Media Development Foundation
Четверта влада
Жіночий Антикорупційний Рух
Дунайская Заря
Інтегріті Юа
ГО “Львівська група”
Громадська Варта
Громадське.CN

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

  П.І.Б.*

  Організація

  E-mail*

  Телефон

  Деталі звернення

  Яка юридична допомога вам потрібна? *

  Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

  Завантажте документи/файли

  * - обов'язкові поля

  ×


  ×