ПРЕС-РЕЛІЗ

10 грудня 2014 р. на прес-конференції в УНІА «Укрінформ» Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг відкритості 55 сайтів центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) відповідно до результатів моніторингу, проведеного 2014 року.

1418223350_dscn4507.jpg-2Моніторинг веб-сайтів органів влади проводиться вже четвертий рік поспіль та передбачає оцінювання за 220 параметрами на повноту, актуальність та навігаційну доступність інформації.

«Проект моніторингу веб-сайтів органів влади допомагає державним органам створити комунікаційну платформу з громадянами. Офіційні сайти мають стати помічником громадянина, а не лабіринтом. В ідеалі ми прагнемо, щоб будь-який громадянин мав змогу довіряти сайтам органів влади та отримувати необхідну інформацію та послуги, не виходячи з дому. — сказала керівник проекту ІРРП, медіа-юрист Людмила Панкратова. — Власне, наш щорічний моніторинг допомагає працівникам державних органів краще зрозуміти, чого хочуть громадяни від сайтів органів влади та розробити зручні інтерфейси для переходу до електронного урядування». 

Загальний показник інформаційної вікритості на досліджених веб-сайтах ЦОВВ за 2011-2014 рр. зріс на 13,16 п.п. та становить 53,76%. Незважаючи на процеси реформування органів державної влади, зміну керівництва, обмеженість фінансування, у 2014 році приріст рівня відкритості складає 4,19 п.п. Деякі веб-сайти сповільнили зростання відкритості або знизили його через створення та розробку нових сайтів – фактично не встигли перенести всю необхідну інформацію на нові ресурси. Протягом року почали працювати нові та оновлені веб-сайти 14 ЦОВВ з числа досліджуваних офіційних сайтів.

Лідером рейтингу вже втретє стає веб-сайт Державної прикордонної служби України з коефіцієнтом 84,7%, друге місце посіла Державна служба України з надзвичайних ситуацій (84,5%), третє — Антимонопольний комітет України (74,51%).

У 2011 р. сайтів з показником відкритості до 40% було 24, а у 2014 р. —  лише 5; а сайтів з коефіцієнтом понад 60% в 2011 р. було лише 5, в 2013 р. їх стало вже 9, а в 2014 році —  18. Два лідери рейтингу мають відкритість більше 80%. А переважна більшість досліджених сайтів (28) тримається в діапазоні 50-70% відкритості; в 2013 році переважна більшість (36) мала інформаційну відкритість на рівні 40-60%.

До списку параметрів моніторингу у 2014 році було додано обов’язкову перевірку наявності системи обліку публічної інформації та копій декларацій (або відомостей з декларацій) про доходи керівників та заступників керівників ЦОВВ. З досліджених 55 веб-сайтів система обліку публічної інформації відсутня на 12 сайтах. Декларації керівників не розмістили майже третина сайтів — 18 органів виконавчої влади. Кілька органів влади розмістили декларації лише після подання інформаційного запиту, ще кілька – надали інформацію на запит, однак на сайтах їх так і не розмістили.

Найбільш закритою, так само як і минулі роки, залишається інформація про витрачання бюджетних коштів – використання бюджетних коштів, оприлюднення звітів про проведення тендерних закупівель та використання державного майна.

Результати моніторингу опубліковано на сайті ІРРП. За додатковою інформацією звертайтеся до Людмили Панкратової (тел. 044-2794199, pankratovalyudmyla@ukr.net).

Моніторинг 2014 року проведено за сприяння МЗС Чеської Республіки. 

Інститут розвитку регіональної преси (www.irrp.org.ua) – неприбуткова громадська організація, заснована у серпні 2006 року, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні. 

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×