Перший з трьох модулів тренінгу з безпеки для журналістів-розслідувачів, відбувся 23-24 червня 2018 року. На ньому йшлося про цифрову безпеку. Тренінг проводили експерти з Лабораторії цифрової безпеки Ірина Чулівська та Максим Луночкін. Організатор: ГО “Інститут розвитку регіональної преси” (в рамках проекту за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС).

У першому модулі взяли участь 11 учасників та учасниць з 9 регіонів України. Вони ж будуть запрошені на два наступних дводенних модулі, що присвячені юридичній та особистій фізичній безпеці.

Відгуки учасників та учасниць:

Олексій Северин (Полтава):
– Мене дуже зацікавила інформаційна гігієна. Є елементарні речі, над якими не замислюєшся, але вони складають основу професійної діяльності розслідувача. Наприклад, запаролювати свої пристрої, уважніше ставитися до певних документів, які недоброзичливці можуть використати не тільки проти мене, але й проти моїх колег.
Важливо дбати про безпеку аккаунтів у соцмережах, адже там зберігається серйозна інформація, яку журналіст-розслідувач отримує від своїх джерел. Злам аккаунту може нашкодити цим людям, і ми маємо бути відповідальні за те, щоб отримана інформація була в безпеці.

Лілія Статівко (Запоріжжя):
– Найцікавішою для мене була інформація про фішингові листи, про те, як їх розпізнавати та реагувати на них. Тепер я буду уважніше ставитися до листів, що будуть приходити на електронну пошту, наприклад, від сервісів Google. Або звертатимусь за допомогою до наших тренерів, або сама спробую розібратися.

Володимир Перерва (Львів):
– Буду їхати сьогодні в поїзді, обов`язково виключу блокування за допомогою відбитку пальця, адже хтось може натиснути, поки я спатиму – і телефон розблокується. А загалом – це був дуже крутий тренінг.

Наталя Слободян (Київ-Коломия):
– Найкорисніше, що я винесла для себе: це те, які паролі потрібно створювати. Я думала, що мої паролі були складними, а виявилось, що їх легко зламати. Ми отримали рекомендації від тренерів, як потрібно створювати паролі. І ще важливо: щоб вони були різними для різних аккаунтів.

Всеволод Ананьєв (Одеса):
– Для мене було відкриттям, що чимало додатків, які ми встановлюємо цілком легально на свій телефон, мають доступ до наших файлів на гуглодиску, до наших контактів, можуть скачувати ці файли. Тому я буду приділяти більше уваги цифровій гігієні: дивитимусь, що я скачую і які саме дозволи надаю цим додаткам.

Андрій Пасічник (Київ): 
– І для Фейсбук-аккаунту, і для месенджерів, і для пошти важлива двохфакрторна автентифікація. І ще – екрани ноутбука та телефона потрібно блокувати, тому що усі інші засоби не допоможуть, якщо просто залишити свій пристрій увімкненим без нагляду.

Василь Бідун (Луцьк):
– Для мене відкриттям стала програмка LastPass, яка зберігає паролі. І тобі вже не потрібно записувати їх десь на листочку, який ти потім загубиш. Є програмка, яка зберігає всі паролі, головне пам’ятати один-єдиний пароль до цієї програмки. І він має бути надійним.

Сергій Штурхецький (Рівне):
– Аккаунти журналіста в соцмережі так само наражається на небезпеку, як і адреса електронної пошта. Знайдена в ньому інформація може бути використана недоброзичливцями для дискредитації як власника аккаунту, так і його контактерів. Важливо, що ми не тільки почули, але й самі спробували застосувати знання з цифрової безпеки: встановили двофакторну автентифікацію, переглянули надійність своїх паролів.

Другий та третій модуль тренінгу з безпеки відбудуться протягом літа 2018 року.

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×