У кінці 2017 року завершився трирічний проект n-vestigate з підтримки транскордонних розслідувань у країнах Східної Європи.

Проект реалізовано міжнародною спільнотою журналістів-розслідувачів n-ost та партнерами: RISE (Молдова), ІРРП (Україна), Liberali (Грузія) та (hetq) Вірменія.

10 з 17 розслідувань у рамках цього проекту були створені українськими журналістами у співпраці з колегами з Молдови, Угорщини, Румунії, Німеччини, Вірменії.

Транскордонні розслідування за участі українських журналістів

Автори матеріалів піднімали в міжнародному ракурсі актуальні теми відмивання грошей, проявів корупції та зловживань, проблеми забруднення навколишнього середовища. Оприлюднені матеріали викликали значний резонанс у суспільстві.

Українські учасники n-vestigate:

Любов Величко, Texty.org.ua (Як ГЕС убивають Дністер)

Тарас Боросовський, 20 хвилин (Житомир), (Друге життя списаного міського транспорту з країн ЄС)

Олена Васіна, Громадське ТБ Одеси, («ПУТЬ В ЕВРОПУ» или ТОРГОВЦЫ МЕЧТАМИ)

Тетяна Козирєва, Українська правда, (Битва за “Северный поток”. Лоббистская война Украины и России)

Анатолій Шалаєв, Варіанти (Львів),(Екотероризм або хто відповідатиме за отруєння Дністра)

Марго Ормоцадзе, Forbes Україна, («Альпійська схема» для України: де спливали гроші збанкрутілих банків)

Тетяна Рихтун, Чорноморська телерадіокомпанія (Чорноморка розслідує. Операція Каховка, Бізнес Платона за гроші Енергоатома); Newsmaker (Молдова), («Фальшивые акционеры и настоящий миллиард: как, где и кем принималось решение о выводе $1 млрд из Молдовы»)

Дмитро Король, Hetq (Вірменія), (Алкогольні підробки), (Транспортируемые через Армению исчезающие животные)

Щорічні конференції

За час реалізації проекту учасники тричі зустрічалися на конференціях – щорічні робочі заходи відбулися у 2016 році у Тбілісі та у 2017 році в Одесі, установча конференція – у 2015-му в Берліні.

На конференціях обговорювали роботу над спільними розслідуваннями, спілкувалися з наставниками, консультації з адвокатами, проводилися тренінги, спрямовані на покращення створюваного продукту.

Одним з таких тренінгів, що запам’ятався учасникам одеської конференції, став виступ латвійської тренерки зі сторітелінгу Rita Ruduša (ключові тези виступу можна прочитати тут).

На завершення конференції в Одесі (організованої командою ІРРП) відбулася відбулася відкрита панельна дискусія на тему «Розслідувальна журналістика: неспростовні докази – жодних наслідків? Досвід та уроки з країн Чорноморського та Кавказького регіонів». У ній взяли участь журналісти-розслідувачі з Грузії, Вірменії, Молдови і України.

Метабаза n-vestigate: колекція даних для журналістів

Метабаза створена в рамках проекту n-vestigate за активної участі української сторони (ГО ІРРП).

Метабаза n-vestigate понад 150 посилань на державні реєстри з більш ніж 30 країн (серед них – пострадянські). Це реєстри компаній, реєстри нерухомості та земельної власності, державні закупівлі та судові записи тощо. Відшукати потрібну інформацію можна за допомогою фільтрів.

Цей інструмент відкриває величезні можливості для журналістів-розслідувачів, які працюють над транснаціональними розслідуваннями: економить ресурси, полегшує відстеження незаконних угод та корупції на міжнародному рівні. А також метабаза сприяє спілкуванню журналістів-розслідувачів та створенню міжнародної мережі таких  спеціалістів.

По-перше, в економії ресурсів, часу й грошей: немає необхідності виїжджати за кордон і чекати відповіді на запити щодо надання інформації (FOIA requests).

Якщо виникають труднощі, у нагоді стане опція «Допомога».

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×