Тифлокоментування (стислий закадровий опис візуальної частини фільму) існує у світовій практиці вже понад 30 років, але в Україні фільмів із аудіо-описом вкрай мало. Цього року вони вперше з’являться на фестивалі Docudays UA.

Усього на фестивалі буде два фільми. Це стрічка з конкурсної програми DOCU/СВІТ – «Віддалений гавкіт собак» режисера Сімона Леренґа Вільмонта (28 березня, 19:00 та 29 березня, 12:15 у кінотеатрі «Жовтень»). А також фільм «Перша сотня» режисерів Ярослава Пілунського, Юлії Шашкової, Юрія Ґрузінова – з програми національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА (24 березня, 20:15 та 25 березня,11:15 у кінотеатрі «Жовтень»).

Навушники можна буде отримати безпосередньо перед показами фільмів на вході до зали. Додаткова інформація щодо тифлопоказів на сайті фестивалю www.docudays.ua.

Окрім цього, у програмі DOCU/КЛАС запланований майстер-клас, під час якого експерти та експертки пояснять процес створення тифлокоментарів, використання спеціальних комп’ютерних програм, дотримання стандартів аудіоопису, монтування аудіодоріжок та нададуть змогу самостійно зробити невеличкі відрізки тифлокоментарів до фрагментів відео.

ПРО ФІЛЬМИ

«Віддалений гавкіт собак» (28 березня, 19:00 та 29 березня, 12:15), Кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26  

Фільм спостерігає за життям 10-річного Олега, чиє життя перевернулося догори ногами через війну на сході України. Олег живе зі своєю улюбленою бабусею Олександрою у невеликому будинку в селі на лінії фронту. Більшість людей уже покинули їхнє село, але Олегові та Олександрі подобається жити там разом, тому вони хочуть залишитися і далі дбати одне про одного. Але життя стає дедалі складнішим, і війна все ніяк не закінчується.

«Перша сотня» (24 березня, 20:15 та 25 березня,11:15) ), Кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26 

Українська революція (2013-2014) та війна з Росією на Донбасі стають ближчими. У фільмі йдеться про історію Першої сотні Майдану, яка подолала внутрішнього ворога та перейшла на фронт, щоб боротися з зовнішнім ворогом. Це занурення в епіцентр подій, відвертий художній та громадянський погляд на людські стосунки на тлі кривавих соціальних заворушень. Незмінні людські історії, сутички харизматичних персонажів, виклики та рішення на межі життя і смерті, пошуки взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства… Усе це об’єднане розумінням пройденого шляху та оптимістичним поглядом на майбутнє України. Режисер: Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова, Юрій Ґрузінов.

Організатори: ГО людей з інвалідністю Fight For Right за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та в рамках Кампанії проти дискримінації

Контактна особа – Юлія Сачук, + 38 063 443 29 32, juliesachuk@gmail.com

 1,636 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×