Фото з сайту https://bihus.info

Команда ГО «Інститут розвитку регіональної преси» вітає Марину Ансіфорову, журналістку програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» та команду Bihus.info з перемогою у номінації New comer of the year (Новачок року) на престижному Free Press Awards 2017 за висвітлення судової реформи в Україні.

Марина отримала спеціальну стипендію від фонду ім. Ганса Верплоега.

Церемонія нагородження відбулась 2 листопада в місті Гаага (Нідерланди), повідомляє bigus.info. Символічно, що саме в цьому місті розташовані відомі міжнародні правові фундації: Міжнародний суд ООН та Міжнародний кримінальний суд.

“Я присвячую цю нагороду моїм колегам-журналістам, які стикаються з погрозами і насильством, але не зупиняються заради викриття правди”, – сказала переможниця під час церемонії.

Визнання та нагорода Марини Ансіфорової – привід згадати її викривальні сюжети про суддів-корупціонерів та висвітлення конкурсу до Верховного суду України як частини судової реформи.

Наприклад, у її сюжеті «Садовий будиночок на 700 квадратів? Так, якщо сад судді» йдеться про суддю  Київського апеляційного суду Ярослава Василенка, як власника незадекларованого будинку на березі Дніпра площею 712 квадратних метрів. Однак, це не завадило йому у квітні цього року успішно пройти перевірку Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Розслідування «Операція «Консьєрж»: хто живе у суддівських квартирах» – про схеми суддів Окружного адмінсуду Києва, які приватизували службове житло. Нині, як виявилось, у службових квартирах мешкають родичі суддів, квартиранти чи вже нові власники.

А в сюжеті «Янголи та демони: вибіркове правосуддя ВККС» порівнюються критерії  оцінки ВККС (Вищої кваліфікаційної комісії суддів) та піднімається питання, чому під час співбесіди до Верховного суду комусь із суддів відмовляли за дрібні правопорушення, а інші успішно проходили відбір за наявності не задекларованого майна і відкритих кримінальних справ.

Репортажі Марини не лише допомогли поширити інформацію про корупціонерів в суспільстві, але й сприяли відстороненню впливових суддів від участі в конкурсі до оновленого Верховного суду, зокрема суддів Павла Вовка, Артура Ємельянова, Олега Голяшкіна, Тетяни Жайворонок та Ярослава Романюка.

 1,882 total views,  3 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

  П.І.Б.*

  Організація

  E-mail*

  Телефон

  Деталі звернення

  Яка юридична допомога вам потрібна? *

  Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

  Завантажте документи/файли

  * - обов'язкові поля

  ×


  ×