Перший модуль завершального тренінгу в рамках кампанії «Повага» відбувся у Києві 21-22 травня 2018 року. У ньому взяли участь 21 учасниця та один учасник – з 13 регіонів України.

12 червня група збереться ще раз на одноденне заняття – щоб обговорити матеріали, підготовані і оприлюднені у своїх медіа за результатами першого модулю.
На тренінгу йшлося про рівні права і можливості чоловіків і жінок, висвітлення гендерної тематики в українських медіа, прояви сексизму та способи протидії цьому явищу.

  • Тема гендеру мені близька і цікава як суспільна проблема, – ділиться враженнями Лариса Андрійчук з ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція. – Тренінг дав можливість узагальнити знання. І, що дуже важливо, ознайомитися з базою експерток «Спитай жінку».
    До речі, Оксана Осмоловська, що займається наповненням цієї бази, також була серед учасниць тренінгу, на якому, за її словами, отримала натхнення та чимало інформації для подальшої роботи.

Детальніше про базу “Спитай жінку” і як нею користуватися

Олександра Русіна з інформагенції «Укрінформ» зауважила, що отримані знання про гендерну рівність і недискримінацію буде використовувати у своїй роботі з ілюстраціями, які стануть «гендерно чуйними».

У своїх відгуках учасниці та учасник написали, що звертатимуть більше уваги на прояви гендерної дискримінації в медіа, мають намір зауважувати аспект гендерної чутливості при підготовці власних матеріалів; планують використовувати фемінитиви та звертатися до експерток з бази «Спитай жінку».

Микола Ябченко та учасниці тренінгу з гендерно чуйної журналістики. Фото Ольги Веснянки

Тренінг традиційно проводили Ольга Веснянка та Микола Ябченко.
Ольга Веснянка – правозахисниця, журналістка, активістка Кампанії «Повага» проти сексизму в українській політиці та ЗМІ, експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні, тренерка Курсу “Толерантність і недискримінація в роботі поліції”.
Микола Ябченко –  менеджер комунікацій Українського жіночого фонду, фемініст.
У сфері ґендеру та комунікацій для розвитку (Communication for development) працює з 2008 року, очолював прес-службу Міністерства сім’ї, молоді та спорту, був комунікаційним спеціалістом найбільшого ґендерного проекту на теренах СНД.

Фото Ольги Веснянки

Травневий тренінг – вже четвертий з циклу тренінгів з гендерної чуйності, які організовує і проводить ГО „Інститут розвитку регіональної преси“ (ІРРП) в рамках проекту Національного Демократичного Інституту (NDI) за підтримки Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії.

Після кожного тренінгу учасники та учасниці оприлюднюють матеріали на гендерну тематику у своїх медіа. Нижче – кілька робіт третьої групи (після тренінгу у лютому-березні 2018 року).

Серія відеороликів “Ми різні, але ми рівні” від Суспільного телебачення.
(Іванна Стець)

Газетна публікація про участь жінок у афганській війні (Ірина Требунських)
Інтерв’ю з Маріам Найєм про жіноче мистецтво (Анастасія Суворова)



 

 1,518 total views,  1 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×