Щорічна конференція журналістів-розслідувачів, що відбулася 8–9 грудня під Києвом, стала однією з найяскравіших подій року в українській розслідувальній журналістиці.

У 2017 році у ній взяли участь більше 220-ти журналістів та експертів з усіх регіонів України та ще з 14 країн світу (Болгарії, Вірменії, Данії, Йорданії, Латвії, Литви, Молдови, Лівану, Німеччини, Росії,  Румунії, Словенії, США та Чехії).

Захід традиційно організовує ГО «Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП» за підтримки донорів. Дев’ята конференція відбулася завдяки Антикорупційнїй ініціативі ЄС, фонду Politiken Fonden та Internews Network (в рамках проекту У-медіа, що фінансується USAID).

Близько 40 спікерів виступили у 15 секціях

«Найцікавішою  для мене була секція про транскордонні розслідування, –  сказала у своєму відгуку учасниця, Інга Фляжнікова з Вінницької агенції журналістських розслідувань. – Ми знайшли партнерів з Чехії для проведення свого розслідування. А після секції про донорську підтримку розслідувальних проектів поспілкувалися з донором, який готовий з нами співпрацювати».

Альона Береза, регіональна  координатора «Дозорро» у Хмельницькій області, шкодувала, що доводилося розриватися між паралельними секціями (більше відгуків учасників – у  соцмережах за хештегом #IJC17 ).

Учасники IX Всеукраїнської конференції журналістів-розслідувачів

Щорічна зустріч журналістів-розслідувачів вийшла справді насиченою: у програмі конференції було 15 секцій: лекцій, панельних дискусій, практичних занять.

На конференції виступили близько сорока авторитетних українських та іноземних спікерів, які ділилися досвідом, обговорювали виклики і можливості розслідувальної журналістики в епоху відкритих даних, витоків та інформаційних війн.

На фейсбук-сторінці ІРРП велася пряма трансляція окремих секцій – вони доступні для перегляду.

Ключові теми конференції

Ключовими темами цьогорічного заходу стали глобальні аспекти роботи журналістів-розслідувачів: журналістська етика та професійні стандарти; український та міжнародний досвід роботи з відкритими даними; якість та результативність журналістських розслідувань, правові та неправові наслідки розслідувань, фізична безпека журналістів, робота на окупованих територіях.

Рана Сабаг (Rana Sabbagh), виконавча директорка Арабської мережі журналістів-розслідувачів (ARIJ), ключова спікерка Конференції, підкреслила роль розслідувальної журналістики у боротьбі за становлення демократичного суспільства та успіхи України у розвитку відкритих даних.

Саме доступу до відкритих даних та їх використанню у розслідуваннях було присвячено кілька секцій. Журналісти-розслідувачі за Чехії, США, Литви та Близького Сходу розповіли про бази даних та реєстри у своїх країнах та регіонах, поділилися досвідом проведення транскордонних розслідувань, запропонували українським колегам допомогу у пошуку інформації та співпрацю. Представники вітчизняних проектів з доступу до відкритих даних представляли свої можливості та говорили про ситуацію в Україні.

У практичному блоці (Hands-on зонах) учасники конференції вчилися програмувати, шукати інформацію в соцмережах та використовувати дрони для проведення розслідувань.

Реалії української розслідувальної журналістики обговорювалися на загальних панельних дискусіях. Був презентований навчальний онлайн-курс з журналістських розслідувань від “Детектора медіа”, обговорювалися результати моніторингу якості телерозслідувань. Йшлося про небезпеку роботи журналістом-розслідувачем в Україні та результативність роботи державних антикорупційних органів, правові та неправові наслідки журналістських розслідувань.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) підкреслив необхідність об’єднуватися та проявляти журналістську солідарність, домагаючись від правоохоронних органів розслідування злочинів проти журналістів.

Фотозона EUACI на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів

Конференція НАБУ для медіа – шанс познайомитися з детективами

Напередодні конференції, 7 грудня, відбулася Конференція НАБУ для медіа «Регіональні аспекти протидії корупції у розслідуваннях Національного антикорупційного бюро України», на якій зібралося близько сотні журналістів-розслідувачів та представників антикорупційного органу. Учасники дізналися про особливості організації роботи Національного антикорупційного бюро України, поспілкувалися з детективами НАБУ.

 

Конференція проходить за підтримки:

EUACI фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується і впроваджується DANIDA

 1,735 total views,  2 views today

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×