Співробітники BBC проведуть два страйки в листопаді, протестуючи проти запропонованих державою скорочень пенсійної програми BBC. Про це повідомляє Lenta.Ru.
Участь у страйку візьмуть журналісти BBC, що входять до Національної спілки журналістів (НСЖ), другої за величиною профспілки працівників корпорації. На підтримку страйку висловилися 70 відсотків з 4000 членів НСЖ.
Співробітники BBC проведуть два страйки в листопаді, протестуючи проти запропонованих державою скорочень пенсійної програми BBC. Про це повідомляє Lenta.Ru.
Участь у страйку візьмуть журналісти BBC, що входять до Національної спілки журналістів (НСЖ), другої за величиною профспілки працівників корпорації. На підтримку страйку висловилися 70 відсотків з 4000 членів НСЖ. Протестувати члени НСЖ будуть двічі: з 5 по 6, а також – з 15 по 16 листопада. BECTU, найбільша профспілка працівників телерадіомовлення, втім, висловилась проти страйку.
Уряд не може змусити співробітників BBC залишитися на робочих місцях. Справа в тому, що BBC є громадською організацією, опікунська рада якої призначається британською королевою. Піддані Великобританії платять особливий збір до бюджету, на кошти якого й існує корпорація. Права на страйк у Великобританії позбавлені тільки поліцейські, яким не дозволяється навіть вступати до профспілки.
У жовтні BBC погодилася на 340-мільйонне скорочення бюджету, що становить десяту частину від щорічної плати за телевізійну ліцензію, якою обкладаються будинки у Великобританії. У корпорації заявляли, що скорочення бюджету краще альтернативи, запропонованої урядом. Чиновники хотіли зобов\’язати BBC відшкодовувати оплату пенсіонерам у віці старше 75 років. У цьому разі виплати корпорації склали б 556 мільйонів фунтів стерлінгів на рік, причому ця сума продовжувала б рости.
Уряд Девіда Кемерона оголосив про скорочення бюджетних витрат одразу після своєї перемоги на виборах на початку 2010 року. Основною причиною економії є швидке зростання держборгу, який за останні два роки становив понад 50 відсотків.