Бронежилети для журналістів, які працюють у небезпечних точках, можна буде безкоштовно брати в користування у офісах Національної спілки журналістів. Зокрема, три з них буде знаходитися у осередку Спілки в Маріуполі, а три – у центральному офісі в Києві.
Це стало можливим завдяки тому, що громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» передала НСЖУ п’ять бронежилетів з написом «PRESS» і три захисні каски. Їх видаватимуть репортерам в тимчасове користування, для виконання професійних обов’язків у зоні проведення бойових дій, а також з метою навчання. Ще один бронежилет уже було передано НСЖУ в Маріуполь раніше.
– Бронежилети й каски надійшли від міжнародної організації «Інститут висвітлення війни та миру» (IWPR), це відбулося в межах реалізації спільного проекту «Підвищення безпеки та поліпшення репортерських навичок журналістів в Україні», – зазначає виконавчий директор ГО «Інститут розвитку регіональної преси» Ольга Труфанова. – Ми переконані, що фізичний захист журналістів в зонах конфлікту є пріоритетом номер один, і спільне використання захисних засобів допоможе нашим колегам якісно виконувати професійні обов’язки.
На необхідність таких засобів захисту вказують, зокрема, маріупольські журналісти. Висвітлюючи військовий конфлікт, вони часто виїжджають на лінію розмежування в сіру зону – Широкино, Павлопіль, Сартану, Авдіївку.
– На сьогоднішній день для безпеки наших колег під час виїздів для підготовки військових репортажів ми змушені шукати бронежилети і каски в буквальному сенсі по всьому місту, або ж виїжджати без засобів захисту, – зазначає Олена Калайтан, головний редактор видання «Ильичевец.Город», член правління Донецької спілки журналістів.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив: у маріупольських спілчан уже є подібне захисне спорядження, але наявного, лише один бронежилет – було замало. Віднині засобів стало більше, тож більше колег зможуть забезпечити свій захист.
– Ми маємо затверджене положення про порядок зберігання й надання бронежилетів у тимчасове користування журналістам. Сподіваємося, нові засоби сприятимуть посиленню фізичного захисту наших колег. Бронежилети й каски можуть видаватися не лише членам НСЖУ, а й іншим репортерам – за наявності редакційного посвідчення та за попереднім узгодженням з особою, відповідальною за збереження захисного спорядження.
Довідково:
Бронежилети, які надаються в користування – VestGuard UK, NIJ Level IIIA (3A) – надійні, зручні в користуванні вироби, з потрійною комбінованою бронею, а також шоломи VestGuard UK, PRESS PASGT Ballistic Helmet, які допоможуть убезпечитися від можливих травм голови в екстремальних умовах. Усі ці захисні засоби з сертифікованим рівнем захисту – виробництва Великої Британії.
Контакти офісів НСЖУ:
м.Київ, вул.Хрещатик, 27а (контактна особа Сергій Шевченко, 067-3211345).
м.Маріуполь:
-
пр.Нахімова, 116 (два бронежилета та каски зберігаються в редакції газети «Ильичевец. Город» , контактна особа: Олена Калайтан, 097 318 81 74)
-
пр. Миру, 19 (один бронежилет знаходиться в редакції газети «Приазовский рабочий», Микола Токарський, 050 474 97 93).
Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.