ЄС висловлює глибоке занепокоєння щодо зникнення українського журналіста Василя Климентьєва та сподівається на прогрес у всіх незавершених розслідуваннях зі старих та нових кримінальних справ, що стосуються журналістів, особливо стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.
(Засідання Постійної ради ОБСЄ № 829, Відень, 16 вересня 2010 року)
Європейський Союз висловлює своє задоволення імплементацією низки важливих реформ в Україні. Політичний діалог між Україною та ЄС продовжується на найвищому рівні. Як на початку цього тижня зазначив Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем, демократія, верховенство права та повага до прав людини – основні цінності, які є спільними для ЄС та України. У процесі реформ, відповідальність за здійснення яких Україна взяла на себе, важливим є те, щоб шанування цих засадничих цінностей постійно зміцнювалося.
У цьому контексті ми нагадуємо про те, що у квітні поточного року Президент Янукович обіцяв підтримувати плюралізм медіа та гарантувати захист журналістів, відповідаючи на деякі тривожні сигнали у сфері свободи медіа в Україні.
У зв’язку з цим, ЄС висловлює глибоке занепокоєння щодо зникнення українського журналіста Василя Климентьєва у серпні. Ми схвально ставимося до тієї особистої уваги, яку приділив Президент Янукович розслідуванню факту зникнення пана Климентьєва, та до його заклику до правоохоронних органів зробити усе можливе, щоб знайти журналіста. Ми продовжуватимемо слідкувати за перебігом цього розслідування.
Вкрай важливо, щоб журналісти могли працювати без страху перед насильством та залякуванням. Зважаючи на це, ЄС також висловлює занепокоєння щодо нещодавніх проявів насилля та тиску на представників медіа в Україні.
ЄС сподівається на прогрес у всіх незавершених розслідуваннях зі старих та нових кримінальних справ, що стосуються журналістів, особливо стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.
ЄС вітає той факт, що 11-12 жовтня Київ відвідає Представник ОБСЄ зі свободи медіа Дуня Міятович. Метою візиту стане збір свіжої інформації щодо стану свободи слова від усіх залучених осіб, представників уряду та громадянського суспільства, а також журналістів. ЄС сподівається на плідну співпрацю української влади з місією ОБСЄ.
ЄС підтверджує свою прихильність до поглиблення відносин з Україною та висловлює готовність допомагати українській владі забезпечувати повагу до плюралізму медіа, особливо у річищі виконання Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС.
Джерело: Представництво Европейського Союзу в Україні