Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси»  реалізує  проект «Юридичний захист журналістів» або «Центр правового захисту та освіти» за підтримки Media Legal Defence Initiative www.mediadefence.org. Проект покликаний забезпечити для ЗМІ та журналістів можливість скористатися фаховою  юридичною підтримкою для захисту своїх професійних прав, зокрема,  у судових процесах.

Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси»  реалізує  проект «Центр правового захисту та освіти журналістів та ЗМІ» за підтримки Media Legal Defence Initiative www.mediadefence.org. Проект покликаний забезпечити для ЗМІ та журналістів можливість скористатися фаховою  юридичною підтримкою для захисту своїх професійних прав, зокрема,  у судових процесах.

В ході проекту:

– проведено тренінг для 17-ти медіа-юристів, які мають досвід захисту  ЗМІ та журналістів у судових процесах;

– створено та забезпечено роботу  Правозахисної  Ради для вирішення питань про фінансування роботи адвоката (юриста) для  надання допомоги журналістам та ведення справ у судах;

– проведено 21 судову справу на захист професійних прав журналістів (доступ до інформації,  представництво інтересів журналістів у кримінальних справах по ст. 171 КК України, захист у справах за позовами про спростування, захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування у зв’язку з цим матеріальної та моральної шкоди);

– створено  постійно-діючий  комунікаційний майданчик на сайті ІРРП http://irrp.org.ua/ для об’єднання медіа-юристів, журналістів та інших зацікавлених осіб для обміну інформацією  та  обговорення провідник практик у сфері обміну інформацією  та захисту свободи слова.

Запрошуємо журналістів та редакції ЗМІ звертатися за наданням правової допомоги.

Для отримання правової допомоги необхідно заповнити анкету та заяву-звернення [attachment=511] з коротким викладом ситуації на адресу law.irrp.org.ua@gmail.com і у темі листа вказати «Судова справа».

Анкета

Заява-звернення [attachment=511]

До заяви необхідно додати:

–   для оскарження відмови у наданні інформації: а) інформаційний запит, з відміткою приймальні та вхідним номером або квитанцією про відправку запиту рекомендованим листом; б) відповідь на інформаційний запит (за наявності);

–      для захисту від вимог про спростування інформації/втручання у приватне життя/поширення персональних даних: а) публікацію/програму, щодо якої заявлено вимоги; б) вимогу про спростування; в) претензії іншого характеру (якщо є);

–       для захисту журналіста у справі про захист честі/гідності/ділової репутації/відшкодування моральної шкоди: а) публікацію/програму, яка стала предметом позову; б) позовну заяву та додані до неї документи; в) ухвалу про відкриття провадження у справі.

Всі документи подаються в електронному вигляді.

Рішення про  підтримку справи приймається на засіданні Правозахисної Ради (з положенням можна ознайомитися тут).  Засідання Ради проводяться  раз на місяць, орієнтовно в останній тиждень місяця.

Консультації за зверненнями журналістів надаються незалежно від того, чи прийнято рішення про фінансування правової підтримки.

Джерело: ІРРП

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×