Автор: Сергій ЛЕЩЕНКО. “Українська правда”, 30 липня 2009
Ніхто в українській політиці не розповідає з таким пафосом про свою стурбованість долею простого народу, як спікер Верховної Ради Володимир Литвин.
Автор: Сергій ЛЕЩЕНКО. “Українська правда”, 30 липня 2009
Ніхто в українській політиці не розповідає з таким пафосом про свою стурбованість долею простого народу, як спікер Верховної Ради Володимир Литвин.
Він не втрачає нагоди підкреслити, що є виходцем з села, та любить розповісти про свої скромні доходи, які не вистачає навіть на абонемент для відвідин фітнес-центру в
Києві – тому “змушений” безкоштовно ходити у басейн “Динамо”.
Насправді скромність Литвина є вдаваною не лише порівняно з пересічними громадянами, а навіть з елітою – бо держава забезпечила його всіма необхідними атрибутами розкошів.
Офіційно Литвин прописаний в квартирі по вулиці Садовій у двох хвилинах пішохідної прогулки до Верховної Ради.
Квартира 33, в якій він зареєстрований, займає останні два поверхи цього будинку. Масштаби житла Литвина важко оцінити з вулиці, зате вони стають зрозумілими, якщо зайти всередину подвір\’я.
За офіційною декларацією, Литвин є власником квартири площею 260 квадратних метрів. Також у спікера в приватній власності, хоча невідомо за які кошти придбані, офіційно перебувають два будинки загальною площею 600 метрів.
Наявність достатньої для життя площі не примусила Литвина відмовитися від дармового маєтку, наданого йому державою, а по-суті – громадянами цієї країни.
“Українська правда” побувала на території державного санаторію “Конча-Заспа”, щоб пересвідчитися у масштабності підходу Литвина для забезпечення своїх потреб за рахунок інших.
Отже, Литвин мешкає на окремо відгородженій території всередині щільно охоронюваного комплексу резиденцій “Конча-Заспа”. Біля паркану спікера стоїть ще своя окрема будка охорони.
На ділянці Литвина розташовано навіть не один, а дві споруди. Як виявилося, другий об\’єкт має назву… “бібліотека Литвина”.
Литвин получив це майно за іншою схемою, ніж більшість мешканців урядової “Конча-Заспи”.
Зазвичай vip-чиновники укладають інвестиційну угоду з ДУСею, зносять старий дерев\’яний барак і начебто власним коштом зводять собі хатинку. В ній вони мешкають безкоштовно, поки в рахунок оренди не будуть покриті витрати, здійснені при будівництві.
Але Литвин свій будинок отримав від держави безкоштовно – як колишній спікер Верховної Ради він відійшов йому у пожиттєве користування. І коли в 2006 році Литвин не пройшов до парламенту, він не став з\’їжджати з цього житла.
Литвин отримав формальне право на пожиттєвий маєток згідно з постановою уряду з грифом “не для друку”, підписаною ще в.о. прем\’єра Юхимом Звягільським в 1993 році.
Але чи мав він на це моральне право, адже Литвин в декларації офіційно вказує, що є власником двох приватних будинків?
Територія Литвина в Конча-Заспі з одного боку межує з будівельним майданчиком, де зараз покращує свої умови секретарка РНБОУ Раїса Богатирьова.
З іншого боку сусідом Литвина є Микола Азаров, який завдяки тому, що два місяці під час помаранчевої революції побув в.о. прем\’єр-міністра, також пожиттєво обзавівся житлом у Конча-Заспі.
Загалом нонсенсом є сам факт, що держава пожиттєво забезпечує маєтком спікера парламенту, який за всіма ознаками є таким же депутатом, як і 449 інших, тільки головує на сесії парламенту та підписує закони.
І свою посаду, на відміну від того ж президента, спікер не отримує як прямий мандат від виборця. Але народ змушений пожиттєво забезпечувати всім необхідним Литвина,
Мороза чи того ж Ткаченка, які внаслідок політичної інтриги змогли акумулювати на свою підтримку 226 голосів депутатів та всістися в крісло у президії.
Хоча свято за бюджетний кошт роблять собі не всі. При всіх інших недоліках, попередній спікер Арсеній Яценюк не брав у держави маєтку.
Окрім забезпечення себе державною нерухомістю, будучи перший раз спікером, Литвин потурбувався і про автотранспорт. Добуваючи останні дні на чолі парламенту четвертого скликання, він закритим розпорядженням довічно забезпечив себе службовим автомобілем і приміщенням у парламенті, а також радником і помічником.
Протягом трьох років цей документ тримався у секреті, а інформація про нього сплила лише в травні 2009.
Сам Литвин проігнорував інформаційні запити “Української правди” щодо своїх житлових умов у “Конча-Заспі”. Направлено їх було спікеру ще в квітні, але за три місяці Литвин не спромігся дати жодної відповіді, хоча закон “Про інформацію” зобов\’язує це його робити протягом 30 днів.
Коли журналіст “Української правди” підійшов до Литвина у парламенті з питанням, чому він не відповідає на офіційний лист редакції, спікер відповів: “Дайте я спочатку унормую роботу Верховної Ради”.
“Напишіть про решту будинків, а потім вже про мій”, – дав Литвин безкоштовну пораду автору цих рядків.
Також не поділився жодною інформацією про будинок Литвина апарат парламенту – він переадресував запитання до Державного управління справами.
У свою чергу, в ДУС протягом трьох місяців також не дали жодної відповіді на запити “Української правди”.
Тим часом загадкою залишається статус іншого об\’єкту, який Державне управління справами добудовує у “Конча-Заспі”.
Задумувався він як “державна резиденція” для голови Верховної Ради. ДУСя почала її будувати, щойно в 2006 році спікером став Олександр Мороз. Територію обрали прямо поруч з тим скромним одноповерховим будинком, де з 1994 року мешкає соціалістичний вождь. Очікувалося, що Мороз нарешті переїде в розкішний маєток, але не встиг – попередній парламент розпустили, а темпи будівництва уповільнилися.
Але незабаром воно завершиться, і зведена за рахунок державних коштів хатинка отримає нового квартиранта, який, не виключено, згодом теж оформить її у “пожиттєве користування”.
Автор: Сергій ЛЕЩЕНКО. “Українська правда”, 30 липня 2009
Джерело: http://www.pravda.com.ua/news/2009/7/30/99150