Третя всеукраїнська конференція «Журналістські розслідування в Україні та Європі: досягнення, проблеми та перспективи розвитку», що зібрала 70 журналістів-розслідувачів, відбулася 4-5 грудня цього року у Києві.

Третя всеукраїнська конференція «Журналістські розслідування в Україні та Європі: досягнення, проблеми та перспективи розвитку», що зібрала 70 журналістів-розслідувачів,  відбулася 4-5 грудня цього року у Києві.

Українські журналісти, які практикують жанр розслідувань, обмінялися досвідом та здійснили ще один крок на шляху до створення професійної національної мережі. Це стало можливим в рамках Третьої щорічної всеукраїнської конференції «Журналістські розслідування в Україні та Європі: досягнення, проблеми та перспективи розвитку», яка відбулася 4-5 грудня цього року у Києві.

Близько 70 журналістів-розслідувачів поділилися накопиченими знаннями, історіями про успішні та резонансні проекти, обговорили проблеми, з якими вони стикаються під час збору інформації та підготовки матеріалів. Програма конференції охоплювала такі теми, як розслідування зловживань владою й бюджетними коштами, досвід розслідувань у сфері політичних кампаній, медицини, екології,  підвищення результативності розслідувань з допомогою юристів тощо. Колеги з Данії, Росії та Румунії розповіли про досвід міжнародних розслідувань. Під час першого дня конференції відбулася skype-сесія з Лорен Кін, веб-редактором відділу розслідувань Washington Post, щодо мультимедійної подачі результатів розслідувань.   

На думку організаторів та учасників конференції, в регіональних ЗМІ України вже сформувалася «критична маса» досвідчених журналістів-розслідувачів і потреба у неформальній професійній спільноті, учасники якої з допомогою доступних засобів комунікації могли би надавати один одному теоретичну та практичну підтримку, а також реалізовувати спільні міжрегіональні та транснаціональні проекти-розслідування.

Організатори конференції також офіційно повідомили про те, що 13-16 жовтня 2011 року в Україні (у Києві), вперше у Східній Європі,  проходитиме сьома Глобальна конференція журналістів-розслідувачів, яка традиційно збирає близько 500 досвідчених розслідувачів з усіх куточків світу.

Конференцію було проведено ГО «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) за підтримки проекту У-Медіа Інтерньюз Нетворк (АМР США), Міжнародного фонду «Відродження» й данського проекту підтримки журналістських розслідувань у Східній Європі SCOOP.

Володимир Торбіч, головний редактор ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» (Рівне):

 Фото Вікторії Рачко

«Важливість такої конференції для журналістів дуже велика. Це і натхнення для подальшої роботи, і отримання нових знань, ідей, знайомств, варіантів заробітку. Саме тому рівненська делегація була другою за чисельністю після киян. Я рекомендую всім, хто хоче займатися журналістськими розслідуваннями, відвідувати ці щорічні конференції. З восьми рівненських представників семеро співпрацюють або співпрацювали з Рівненським агентством журналістських розслідувань. Всі кажуть, що задоволені конференцією. Сподіваюсь, що на наступну конференцію нас приїде ще більше.» 

 Валентина Самар, директор Інформаційнийного прес-центру (Сімферополь):

“Велика подяка організаторам за можливості обміну досвідом та нові знання. Особлива подяка за участь іноземних фахівців та за їх змістовні доповіді.

Дуже цікаві паралельні секції, а також консультації та дискусії, які виникають під час їх проведення, тому що журналісти мають можливість почути про досвід проведення журналістських розслідувань у інших регіонах та країнах”.

Фото Вікторії Рачко.

Павло Івашкевич, виконавчий директор «Агенції журналістських розслідувань» (Львів)

    “Згадався перший приїзд представників нашої агенції на другу конференцію. Були приємно вражені, що в Україні є журналісти, які не бояться займатись такою складню справою, як журналістські розслідування. Оскільки рівень популяризації як самих розслідувань, так і висвітлення їх результатів в Україні залишався на невисокому рівні.

    Третя конференція була показовою з огляду на її склад. Оптимістично, що багато журналістів з різних областей України не полишили практику журналістських розслідувань та окрім того залучають нові видання та нових журналістів до впровадження високих стандартів в українських медіа. Аналіз роботи за рік та плани на майбутнє, що обговорювались учасниками конференції засвідчили хоч і уповільнене, але все ж таки зростання переформатування журналістських розслідувань як жанру до мультимедійної інтеграції.

Генерація ексклюзивного контенту на сьогоднішній день неможлива без надання цьому контенту форм, що відповідають вимогам завтрашнього дня. Так ця справа є далекою від прибутковості, та можливо на сьогоднішній день неналежним чином оцінена масовим читачем, але європейська та світова практика змушує нас зрозуміти важливу річ: в епоху глобальної інформатизації тільки медіа, що зможуть створювати якісний та ексклюзивний контент на мультимедійних платформах, а саме журналістські розслідування є таким контентом, зможуть вижити у медійному майбутньому.

    Окремо хочу подякувати всім організаторам конференції за проведену роботу та побажати попри всілякі труднощі та політичні і економічні негаразди дотримуватись вибраного курсу.”

 

(Фото Вікторії Рачко)

 

(Фото Вікторії Рачко) 

 Хенрік Кауфхольц, менеджер проекту SCOOP (Данія), відповідальний за Білорусь, Вірменію, Молдову, Росію та Україну

Олег Хоменок, регіональний координатор проекту SCOOP (Україна), радник з питань ЗМІ проекту У-Медіа Інтерньюз Нетворк  

(

(Фото Вікторії Рачко)

(Фото Вікторії Рачко) 

Лариса Артеменко з газети «Кременчуцький Телеграф» розповідає про особливості розслідувань у сфері медицини. 

Олександр Горшков, Агентство журналістских розслідувань (Санкт-Петербург, Росія). 

 

Згадування про конференцію на інших сайтах:

Телекритика

Луганская Цивилизация

 

ІРРП

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×