Програма „Громадські зв’язки“
Тема: „Сучасні стратегії підтримки та захисту прав молоді“
Регіон: Кіровоградська область
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для програми „Громадські зв’язки“ (Community Connections Program) за тематичним напрямком „Сучасні стратегії підтримки та захисту прав молоді“ у Кіровоградській області.
Програма „Громадські зв’язки“ є програмою громадської дипломатії та впроваджується за фінансової підтримки американського уряду. Програма надає можливість українським фахівцям та їхнім американським колегам обмінятись професійним досвідом та дізнатися про життя громад у Сполучених Штатах. Протягом програми стажування учасники відвідують американські державні, приватні організації та НДО, знайомляться зі щоденною роботою американських колег, обмінюються з ними досвідом та налагоджують професійні й особисті контакти.
Стажування у США триватиме 3 тижні. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб, також буде відібрано до 5 альтернативних кандидатів, які візьмуть участь у програмі при відмові від участі когось з основних кандидатів. Програму стажування розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань учасників. Під час стажування учасники проживатимуть у приймаючих сім’ях. Орієнтовна дата поїздки – 6-27 вересня 2012 року. Від фахівців знання англійської мови не вимагається. Кандидатам потрібно мати, або у короткий термін виготовити закордонний паспорт. Всі витрати покриваються програмою, окрім виготовлення закордонного паспорта та поїздок територією України.
Завданнями програми „Сучасні стратегії підтримки та захисту прав молоді“ є вивчення успішного американського досвіду захисту прав молоді, методів роботи з молоддю (зокрема з груп ризику) щодо запобігання ризикам та подолання кризових ситуацій; розбудови спроможностей організацій, що працюють з молоддю; підтримки тренерської мережі та ефективних технологій підготовки тренерів, що працюють безпосередньо з молоддю та підлітками з соціальних питань та у сфері охорони здоров’я; роботу різних державних органів та відомств у сфері молодіжної політики. Під час стажування у США учасники аналізуватимуть ситуацію та заходи, що вживаються для подолання проблем в Україні, складатимуть власні плани дій та створять навчальні модулі, які впроваджуватимуть в Україні після повернення.
Учасниками даної програми можуть бути педагоги та викладачі, психологи та медичні працівники; представники місцевих органів влади, освітніх установ та соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді; представники правозахисних організацій та бізнесових структур; представники НУО, що працюють з молоддю; тренери, що готують групи молодих тренерів (training of trainers), практикуючі молоді тренери та інші фахівці, що працюють з молоддю у Кіровоградській області.
Презентацію програми „Громадські зв’язки“ за темою «Сучасні стратегії підтримки та захисту прав молоді» буде проведено 20 березня 2012 року о 12.00 за адресою м.Кіровоград, Громадський офіс, вул. Дзержинського 53-а, Інформаційно-ресурсний центр |
Упродовж стажування українські фахівці вивчатимуть та обговорюватимуть наступні питання:
• ефективні техніки навчання молоді та тренінгу для тренерів;
• ефективні стратегії комунікацій щодо відстоювання прав молоді;
• роль громадських й освітніх установ у розширенні можливостей молоді вести здоровий, безпечний і продуктивний спосіб життя;
• соціальна реклама;
• взаємне навчання та підвищення обізнаності серед людей різних вікових і соціальних груп,
• ефективні моделі роботи з молоддю.
• допомога молодим людям, що опинились у кризових ситуаціях, знаходити власні рішення;
• захист прав молоді як відображення принципів дотримання прав людини на практиці;
• формування і підтримка у молодих людей відчуття власної гідності;
• лобіювання прав молоді як можливість для молодих людей брати на себе відповідальність;
• лобіювання прав молоді як процес розвитку громади;
• створення молодіжних мереж на місцевому та регіональному рівнях;
• правовий захист молоді.
Програма також буде складатися за наступними тематичними напрямками:
- подолання шкідливих звичок (вживання тютюну, алкоголю та наркотиків);
- підлітковий секс, використання контрацептивів, вагітність, венеричні захворювання, ВІЛ / СНІД;
- питання сім\’ї та гендерної чутливості;
- стрес, психічне здоров\’я, підлітковий суїцид, терпимість та толерантність у расових питаннях;
- жорстоке поводження з дітьми або їх експлуатація, злочинність , залякування, уникнення негативного впливу дорослих або тиску з боку однолітків, права людини тощо.
Учасники відвідають:
- молодіжні організації та центри, що працюють з молоддю, такі як Boys and Girls Clubs, Big Brothers, Big Sisters, служби для дітей та сім’ї;
- некомерційні організації, мета яких – робота з молоддю з груп ризику (Boy with a Ball);
- освітні установи.
Загальні вимоги до кандидатів:
- Бути громадянином України;
- Проживати в Україні на момент підготовки, відбору учасників та проведення програми;
- Працювати в установах та організаціях Кіровоградської області, і займатися діяльністю, спрямованою на роботу з молоддю та відстоювання прав молоді.
- Мати щонайменше 2 роки досвіду роботи і намір працювати в своїй сфері ще 5 років;
- Мати право отримати візу J-1 (віза програм обмінів) та дотримуватися обмежень, передбачених цим типом візи.
Обмеженння для участі мають:
- Контрактери USAID;
- Кандидатури випускників програми Громадські зв’язки додатково узгоджуються з USAID.
Щоб взяти участь у конкурсі, кандидат повинен:
- Заповнити та здати анкету до 17 квітня 2012 року включно – особисто або кур’єрською доставкою, за однією з адрес протягом робочого тижня :
- м. Кіровоград, вул. Єгорова, буд. 17, пом.4, з 10:00 до 16:00, контактна особа Оксана Шершень, тел. +38 (050) 613-08-88.
- м. Київ, пров. Георгіївський, 7, офіс 408-409, ГО „Інститут розвитку регіональної преси“, програма „Громадські зв’язки“, з 10:00 до 17:00, тел. (044) 279-41-99.
- Електронна версія анкети знаходиться на сторінці програми «Громадські зв’язки» в Інтернеті http://irrp.org.ua/anketa-uchasnika.html.
- Бути готовим пройти співбесіду у м. Кіровоград – 14-15 травня 2012 року (дати орієнтовні), що проводитиметься комісією у складі незалежних та об’єктивних експертів, представників USAID, працівників програми „Громадські зв’язки“.
Координатор програми – 067-500-64-11, OKyselyova@irrp.org.ua www.irrp.org.ua/cc.html