5000 євро морального відшкодування отримає видавець газети «ДС-Експрес» у місті Суми «Торговий дім Петро і Павло». Інтереси заявника в Європейському суді представляла адвокат, медіа-юрист «Інституту розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова.

–       Справи, які потрапляють в Європейський суд з України і потребують вирішення, чи була порушена  стаття10 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, – здебільшого є інформаційними матеріалами про політиків та опубліковані  під час виборів, – каже пані Панкратова. – Так трапилося і у цьому випадку.

Людмила Панкратова, 

медіа-юрист ІРРП

5000 євро морального відшкодування отримає видавець газети «ДС-Експрес» у місті Суми «Торговий дім Петро і Павло». Інтереси заявника в Європейському суді представляла адвокат, медіа-юрист «Інституту розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова.

–       Справи, які потрапляють в Європейський суд з України і потребують вирішення, чи була порушена  стаття 10 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, – здебільшого є інформаційними матеріалами про політиків та опубліковані  під час виборів, – каже пані Панкратова. – Так трапилося і у цьому випадку.

Сумська газета «ДС-Експрес», проаналізувавши діяльність кандидатів на посаду міського голови під час виборів у 2005 році у статті «Город взят», посилалася на чутки, але не мала підтвердження своєї інформації , що стосувалася кандидата на посаду мера Олександра Андронова. Мовляв, за свою відставку у 2003 році він взяв винагороду від «донецьких». Пан Андронов ситуацію коментувати відмовлявся. Зрештою суд стягнув 2500 гривень моральної шкоди на користь політика з видавця газети «ДС-Експрес». Це рішення адвокат «ІРРП» оскаржувала в апеляційному та Верховному судах, а згодом і у Європейському Суді з прав людини у Страсбурзі.

Питання суспільного інтересу можуть базуватися на чутках і можуть бути оприлюдненими навіть тоді, коли у журналіста немає  переконливих доказів, але існує підтвердження того, що чутки є і журналіст намагався отримати коментар політика, – стверджує Людмила Панкратова.

Зрештою уряд України запропонував мирову угоду, яка передбачала виплату «Торговому дому «Петро і Павло» 2625 гривень матеріальної шкоди та 5000 євро моральної шкоди. Та видавець і його адвокат вимагали, аби уряд також визнав порушення ст. 10 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Уряд України таки визнав, що ці порушення мали місце. 

Звернутися за правовою допомогою для ЗМІ та журналістів 

Джерело: ІРРП

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×