“Відверто про проблеми: чому не виходить співпраця влади, громадськості і медіа в реформі децентралізації влади” – такою була тема дискусії в форматі круглого столу, що пройшла в Сумському прес-клубі 14 вересня.

Захід проводився за ініціативи та підтримки Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) в рамках проекту У-медіа, ГО «Бюро аналізу політики», Інституту масової інформації та управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації.

Участь в обговоренні взяли всі «сторони процесу» – влада, журналісти і громадські активісти.

Говорили здебільшого про відсутність взаємодії й повнокровної співпраці між журналістами, чиновниками й представниками громадськості по суті. Учасники жалілися, що рідко вдається навіть розуміти одне одного.

“Влада щось робить собі і не чує громадськість, громадськість, в свою чергу, замість того, щоб контролювати владу, займається продукуванням ідей і їх втіленням, а ЗМІ зайняли роль спостерігача», – говорить екс-голова облради Марк Берфман.

Сергій Над’ярний, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, поскаржився, що місцеві ЗМІ не пишуть аналітику, віддаючи перевагу новинам. А без цього, мовляв, не вдасться розкрити всі проблеми децентралізації. Треба цікавитися думками експертів і пояснювати громадськості, що відбувається.

Про брак експертних думок у журналістських матеріалах говорив і регіональний представник Інституту масової інформації в Сумській області Олексій Захарченко. На його думку, журналісти не проти висвітлювати проблеми як годиться, однак це складно через брак експертів.

Журналістка Наталя Валевська зауважила, влада не готова адекватно сприймати критичні матеріали та реагувати на них: «У Сумах не звикли до критичної журналістики, адже канали або «свої», або «куплені», – заявила вона. – Про владу – або гарно, або ніяк. Скажеш – заплюють», – цитує Валевську Сумський інформаційний портал.

Загалом учасники дискусії погодилися, що час вибудовувати діалог, і тепер потрібно визначитися, з чого почати.

Реформа децентралізації влади – одна з титульних реформ на шляху України до Європи. Ефективно впроваджувати її можливо лише за умови чіткої взаємодії влади, медіа та громадських організацій.

 

 

 

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×