24-25 червня 2014 року, Київ
Тренери: Олег Хоменок, Андрій Марусов.
Цільова аудиторія: журналісти усіх видів ЗМІ!
До уваги журналістів усіх видів ЗМІ!
24-25 червня 2014 року, Київ
ГО «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) запрошує журналістів усіх видів ЗМІ України взяти участь у дводенному тренінгу з технології проведення журналістських розслідувань корупції та зловживань у сфері державних закупівель, який проводитимуть досвідчені медіа-тренери Олег Хоменок та Андрій Марусов.
Участь у тренінгу надасть журналістам можливість підвищити професійний рівень, покращити знання з законодавства, що регулює відносини у сфері державних закупівель, ознайомитись з найбільш розповсюдженими схемами зловживань у цій сфері, а також технологіями проведення журналістських розслідувань з цієї тематики, отримати консультації експертів.
1 день
10.00 – 11.30 Знайомство. Представлення програми. Виявлення очікувань. Досвід учасників, проблеми, з якими вони стикаються.
Що таке журналістське розслідування? Що охоплює тематика розслідувань корупції та зловживань у сфері державних закупівель?
11.30 – 11.45 Перерва
11.45 – 13.00 Типові зловживання та корупція у державних закупівлях.
- Законодавство України, що регулює державні закупівлі.
- Сфери та практика застосування законодавства про державні закупівлі.
- Слабкі місця і лазівки, що сприяють корупції.
13.00 – 14.00 Обід
14.00 – 15.30 Типові зловживання та корупція у державних закупівлях. Продовження теми
15.30 – 15.45 Перерва
15.45 – 17.30 Схема дій під час проведення журналістського розслідування
- Пошук теми для розслідування.
- Оцінка перспективності теми.
- Способи й методика збору інформації.
- Порядок використання і захист джерел.
- Особливості публікації матеріалів для різних платформ.
2 день
10.00 – 11.30 Досвід українських журналістів та приклади розслідувань корупції та зловживань у сфері державних закупівель.
11.30 – 11.45 Перерва
11.45 – 13.00 Огляд ресурсів та мережевих джерел інформації по темі. Практичні вправи з реєстрації на сайті держзакупівель.
13.00 – 14.00 Обід
14.00 – 15.45 Практичне завдання.
- Пошук теми для розслідування.
- Планування роботи над матеріалами.
- Презентація результатів роботи в групах.
15.30 – 15.45 Перерва
15.45 – 16.15 Підведення підсумків. Відповіді на запитання. Заповнення анкет.
До участі у тренінгу запрошуються журналісти усіх видів ЗМІ, які мають досвід роботи у ЗМІ не менше трьох років та мотивовані провести розслідування найближчим часом.
Для участі у тренінгу необхідно заповнити заявку до 9 червня 2014 року
Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та ЧАСТКОВА!компенсація витрат на проїзд (ІРРП компенсує тільки ваш проїзд до Києва за наявності оригіналів квитків).
Групи учасників тренінгу формуються на конкурсній основі. ІРРП повідомить запрошеним учасникам про участь до 16 червня 2014 року.
Ваші запитання надсилайте на електронну адресу irrp.org.ua@gmail.com або звертайтесь за номером 067 5472233
Олег Хоменок, радник з питань ЗМІ Internews Network, сертифікований медіа-тренер, регіональний координатор міжнародного проекту SCOOP (Данія) з підтримки журналістських розслідувань. Олег є сертифікованим медіа консультантом (BBC World Service Trust, World Bank Institute) та автором кількох підручників з журналістики. Має досвід роботи редактором в кількох газетах і інформаційних агенціях. В 1994-1997 очолював прес-службу парламенту АР Крим. Працював регіональним кореспондентом Європейського медіа інституту.
Андрій Марусов – позаштатний кореспондент газети «Дзеркало тижня», незалежний експерт з питань державних закупівель, голова правління Transparency International – Ukraine.
Має багаторічний досвід дослідницької та адміністративної роботи, зокрема в сфері моніторингу та оцінки, в проектах\\програмах, що реалізовувалися або підтримувалися Міжнародною фінансовою корпорацією, Делегацією ЄК в Україні, Офісом ЮНІСЕФ в Україні, Офісом Світового Банку в Україні, Беларусі та Молдові, ПРООН, Секретаріатом ООН, USAID, Інститутом Відкритого Суспільства (Будапешт), Міжнародним фондом «Відродження», Національним банком України, Інститутом соціології України тощо. Розробляв\\координував\\брав участь в дослідженнях щодо земельної реформи, протидії епідемії ВІЛ\\СНІД, електронної відкритості та прозорості органів місцевого самоврядування, державних закупівель, свободи слова, екзіт полах тощо. Одним із перших в Україні почав проводити журналістські розслідування корупції у державних закупівлях (зокрема, корупційної схеми на чолі з Тендерною палатою).