9-10 червня 2013 року, Севастополь

Тренери: Олег хоменок та Тетяна Рихтун.

Цільова аудиторія: журналісти усіх видів ЗМІ, які мають досвід роботи у ЗМІ не менше трьох років  та мотивовані провести розслідування найближчим часом.

Мета тренінгу: участь у тренінгу надасть журналістам можливість підвищити професійний рівень, покращити знання з законодавства, що регулює відносини у природоохоронній та екологічній сферах, ознайомитись з найбільш розповсюдженими схемами зловживань у цій сфері, а також технологіями проведення журналістських розслідувань з цієї тематики, отримати консультації експерта. 

До уваги журналістів усіх видів ЗМІ України!

9-10 червня 2013 року, Севастополь

Проект навчання журналістів по всій Україні проведенню журналістських розслідувань з питань корупції, виконавцем якого є Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) запрошує журналістів усіх видів ЗМІ України взяти участь у тренінгу „Технології проведення журналістських розслідувань у сфері корупції та зловживань у природоохоронній сфері“.

Тренери: Олег хоменок та Тетяна Рихтун.

Цільова аудиторія: журналісти усіх видів ЗМІ, які мають досвід роботи у ЗМІ не менше трьох років  та мотивовані провести розслідування найближчим часом.

Мета тренінгу: участь у тренінгу надасть журналістам можливість підвищити професійний рівень, покращити знання з законодавства, що регулює відносини у природоохоронній та екологічній сферах, ознайомитись з найбільш розповсюдженими схемами зловживань у цій сфері, а також технологіями проведення журналістських розслідувань з цієї тематики, отримати консультації експерта. 

Попередня програма тренінгу

1 день,

10.00 – 11.30 – Знайомство. Представлення програми. Виявлення очікувань. Досвід учасників, проблеми, з якими вони стикаються. Корупція з точки зору закону та у суспільній свідомості. Що таке журналістське розслідування? Що охоплює тематика розслідувань корупції та зловживань у природоохоронній та екологічній сферах?

11.30 – 11.45 – Перерва

11.45 – 13.00 – Робота з експертом із природоохоронних та екологічних питань. Законодавство України, що регулює природоохоронну та екологічну сферу. Слабкі місця і лазівки, що сприяють корупції.

13.00 – 14.00 – Обід

14.00 – 15.30 – Типові зловживання та корупція у природоохоронній та екологічній сферах. Що треба знати про діяльність природоохоронної прокуратури та інших контролюючих органів?

15.30 – 15.45 – Перерва

15.45 – 17.15 – Приклади розслідувань природоохоронній та екологічній сферах.

17.15- 17.30 – відповіді експерта на запитання журналістів

2 день,

10.00 – 11.30 – Схема дій під час проведення журналістського розслідування

• Пошук теми для розслідування.

• Складання плану розслідування і коло джерел по темі. Що і де ви будете шукати?

• Оцінка перспективності теми.

• Формування потенційного списку джерел по темі.

• Робота в команді.

11.30 – 11.45 – Перерва

11.45 – 13.00 – Джерела інформації для публікацій.

• Способи й методика збору інформації. Типологія і систематизація джерел.

• Порядок використання і захист джерел.

• Робота з документами, прес-релізами. Інформаційні запити.

• Використання різноманітних баз даних і ресурсів у мережі Інтернет.

• Інтерв\’ю у журналістському розслідуванні.

13.00 – 14.00 – Обід

14.00 – 15.30 Забезпечення безпеки під час проведення ЖР. Правові наслідки публікацій та як їх попередити? Загрози для журналістів під час висвітлення фактів корупції і забезпечення безпеки.

15.30 – 15.45 – Перерва

15.45 – 17.00 – Формування списку тем з висвітлення корупції у природоохоронній та екологічній сферах. Планування роботи над матеріалами.

17.00 – 17.30 – Підведення підсумків. Відповіді на запитання. Заповнення анкет.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд.

До участі у тренінгу запрошуються журналісти усіх видів ЗМІ, які мають досвід роботи у ЗМІ не менше трьох років  та мотивовані провести розслідування найближчим часом.

Інформація про тренерів:  

Основний тренер – Олег Хоменок, старший радник з питань медіа Internews Network, медіа-тренер

Є сертифікованим медіа-консультантом та тренером з журналістики з багаторічним досвідом у медіа-галузі, автором кількох посібників з журналістики та навчання журналістиці. Він працював журналістом та редактором у кількох газетах та інформагентствах, очолював прес-службу Кримського парламенту у 1994-1997 роках, був регіональним кореспондентом Європейського медіа-інституту, став директором Кримського прес-центру IREX ПроМедіа у 1997 році і радником з питань друкованих ЗМІ IREX У-Медіа з 2005 року.

Тетяна Рихтун — журналіст, керівник проекту Агентство журналістських розслідувань «Громадянська оборона»  (Інтернет-видання www.911sevastopol.org),  директор «Медіа-центру IPC Севастополь».

Для участі у тренінгу необхідно заповнити та надіслати анкету-заявку до 18:00 24 травня 2013 року.

ІРРП повідомить запрошеним учасникам про участь до 28 травня 2013 року.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

Із запитаннями звертайтеся на irrp.org.ua@gmail.com або за номером 067-547-22-33.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×