До уваги юристів та ЗМІ АР Крим!

Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» запрошує медіа-юристів, юристів ЗМІ та адвокатів АР Крим взяти участь у чотириденному тренінгу «Ефективний юридичний захист права на інформацію та прав журналістів» в рамках проекту «Створення незалежної мережі медіа-юристів для захисту прав журналістів в АР Крим» за підтримки «У-Медіа» Інтерньюз Нетворк (АМР США). Тренінг відбудеться 15-18 квітня 2011 року у Севастополі. (За погодженням з відібраними учасниками місце проведення може бути перенесене до Сімферополя.)

Тренінг розрахований на юристів, які пройшли початкове навчання для представників ЗМІ та медіа-юристів/адвокатів, які мають досвід захисту прав журналістів/ЗМІ. Програму тренінгу дивіться нижче. Проект передбачає залучення юристів, які успішно пройшли навчання, до оплачуваної співпраці із захисту прав журналістів і ЗМІ АР Крим (консультації, допублікаційні експертизи, судові справи). При цьому передбачена також постійна фахова підтримка з боку досвідчених медіа-юристів.

ПРОГРАМА:

Цей тренінг передбачає поглиблене вивчення основ інформаційного права та національної й міжнародної судової практики з питань свободи слова. Практикуючі медіа-юристи Л.Панкратова, Л.Опришко та О.Бурмагін на прикладах реальних справ з використанням пакету документів продемонструють ефективні тактики захисту інтересів  журналістів/ЗМІ та проведуть майстер-класи з підготовки та складання процесуальних документів. Екс-голова судової палати цивільних справ апеляційного суду Миколаївської області Паліюк В.П. розповість про особливості української судової практики в справах проти ЗМІ та застосування прецедентів Європейського Суду з прав людини.

В ході тренінгу будуть висвітлені питання:

– Європейські стандарти  свободи висловлювань.

– Міжнародне на національне законодавство про доступ до інформації органів влади та самоврядування. Практика застосування.

– Розширена юридична аргументація для інформаційних запитів до органів влади.

– Оскарження відмови у наданні інформації. Складання та обґрунтування процесуальних документів.

– Міжнародне та національне законодавство, яке регулює захист прав журналіста при поширенні інформації.

– Поглиблене вивчення концепції «публічної особи», прецедентів ЄС, української судової практики та можливість застосування згідно з чинним законодавством.

– Розмежування рівня захисту свободи слова в залежності від категорії позивача, відповідача, статусу інформації.

– Вивчення прецедентів Євросуду з прав людини по свободі висловлювань, поширенню інформації. Прецеденти проти України.

– Застосування міжнародних стандартів та практики ЄС у справах про доступ до інформації та захист журналістів у судах. Напрацювання аргументації та категоріях справ. Складання процесуальних документів.

– Судова практика України у справах про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, спростування недостовірної інформації/надання права на відповідь.

– Техніка проведення допублікаційної експертизи (далі за текстом – ДПЮЕ).

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ

– Аналіз статей/телепрограм на предмет юридичних ризиків та проведення ДПЮЕ.

– Розробка стратегії та тактики захисту по конкретних справах про дифамацію/втручання в приватне життя.

– Складання процесуальних документів у справах про дифамацію (клопотання, заперечення, апеляційна скарга тощо).

– Складання інформаційних запитів з розширеною аргументацією з конкретних питань.

– Складання процесуальних документів для оскарження відмови у наданні інформації.

Роздаткові матеріали включатимуть: основні матеріали справи «Газета «Україна-Центр» проти України»; рішення Європейського суду по статті 10 Конвенції;  матеріали судових справ про доступ до інформації та дифамацію. Учасники тренінгу будуть мати доступ до створюваного ІРРП інформаційного юридичного порталу, в якому будуть розміщуватись зразки запитів, позовних заяв, судові рішення, апеляційні(касаційні) скарги та інші матеріали для використання у своїй юридичній практиці. Юристи, які пройдуть тренінг, будуть мати постійну інтелектуальну (фахову)  підтримку від практикуючих медіа-юристів ІРРП; зможуть постійно обмінюватися новими ідеями та процесуальними документами, судовими рішеннями тощо.

КОРОТНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ТРЕНЕРІВ:

Людмила Панкратова, адвокат, медіа-юрист, медіа-тренер, має десятирічний досвід адвоката з питань трудового, комерційного права, інформаційних спорів та захисту прав людини. Має великий досвід тренерської роботи, провела більше 100 семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів для журналістів, юристів та суддів України з питань міжнародних стандартів свободи слова. Веде справи у Європейському суді з прав людини, співпрацює з проектом SCOOP  щодо юридичного забезпечення проведення журналістських розслідувань. У 2010 році виграла справи «Газета «Україна-Центр» проти України», де встановлено порушення ст. 6, 10 Конвенції та «Пєтухов проти України», де встановлено порушення ст.3, 5, 13  Конвенції.

Людмила Опришко, адвокат, медіа-юрист, медіа-тренер. Має більш ніж 20-річний досвід адвокатської роботи в галузі цивільного, кримінального, господарського права, і, зокрема, інформаційних спорів, захисту авторських прав, захисту журналістів/ЗМІ у справах про захист честі, гідності, ділової репутації, про спростування інформації, захист приватності, відшкодування матеріальної і моральної шкоди та інших. Успішно представляла інтереси журналістів М. Вересня, О.Єльцова в українських судах, має успішний досвід ведення справ про доступ до інформації. У співпраці з Л.Панкратовою виграла справу «Газета «Україна-Центр» проти України» в Європейському суді з прав людини.

Олександр Бурмагін, медіа-юрист, медіа-тренер. З 2003 року працював юристом проекту “Свободі слова – юридичну підтримку” Херсонської міської асоціації журналістів “Південь”. Має значний досвід тренерської роботи з питань доступу до інформації, захисту ЗМІ від позовів про дифамацію. Надає чисельні консультації журналістам, проводить допублікаційні експертизи, представляє інтереси медіа у судах України. Успішно провів, зокрема, справу за позовом консорціуму ЄДАПС до газети «Бізнес» та інших про стягнення 46 млн. гривень, справу за позовом до газети «Комерсант» про спростування інформації щодо причетності заступника міністра транспорту до судна «Фаїна» та інші.

Умови участі у тренінгу:

Участь у тренінгу є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі. Витрати на проїзд не відшкодовуються.

Критерії відбору для участі юристів у тренінгу: наявність постійного робочого місця та мінімальне забезпечення технічними засобами (ПК, телефон, Інтернет); закінчена вища юридична освіта; зацікавленість у співпраці зі ЗМІ та участі в проведенні справ на захист журналістів/ЗМІ.

Для участі у тренінгу необхідно заповнити анкету-заявку до 31 березня 2011 року. Із запитаннями звертайтеся за тою самою адресою або за номером 067 547 22 33. Наголошуємо, що в тренінгу можуть взяти участь юристи переважно з АР Крим. (Лише 3-4 учасники можуть бути з-поза меж АР Крим.)

Група учасників тренінгу формується на конкурсних засадах. Організатори повідомлять запрошених учасників про участь до 5 квітня 2011 року.

АНКЕТА-ЗАЯВКА

ІРРП

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×