Вадим Шмигов – один з тренерів п`ятиденної Школи журналістики даних, організованої ІРРП, що проходить у Києві 10-14 жовтня 2017 року. Тренери – Олег Хоменок, Андрій Газін та Вадим Шмигов.
80% програми тренінгу – практична робота з інструментами зі збору, обробки та візуалізації даних для використання у журналістських розслідуваннях.
Вадим Шмигов поділився своїми рекомендаціями щодо інструментів для роботи з даними. Але зазначив:
«Під час Школи журналістики даних ми даємо навички роботи з даними, аналітики та візуалізації в цілому. Не прив`язуємось до інструментів, а демонструємо принципи роботи на прикладі певних інструментів. Це важливо».
Також він зауважив, що поза цим переліком залишились графічні редактори, які часто необхідні для створення матеріалів, мови програмування, редактори таблиць.
- 1.Tableau Public – Мій улюблений інструмент. Допомагає проаналізувати та візуалізувати будь-які масиви даних. На виході можна отримати як візуалізацію-інструмент для самостійного аналізу даних користувачем, так і візуальну історію. У цього продукту – потужна спільнота.
- 2. Raw – Візуально просте застосування кількох графіків з бібліотеки d3.js з можливістю вивантаження як растрового так і векторного зображення.
- 3. OpenRefine – Потужний інструмент, що дозволяє не тільки очистити та обробити великі масиви даних, але й провести геокодування чи здійснити запити до API.
- 4. Carto – Повністю перероблений сервіс Сartodb, який дозволяє представити картографічні дані.
- 5. Quadrigram – Рекомендую як заміну будь-яким онлайн-інструментам створення та публікації графіків. Також можна вивантажити растрове чи векторне зображення.
- 6. Plotly – Потужний онлайн-інструмент для створення і публікації окремих графіків та пов`язаних дешбордів (приборних панелей).
- 7. Importio – Точка входу для інструментів скрепінгу (збору даних з сайтів). На жаль, інструмент став платним при обсягах 10 тисяч рядків на місяць. Але це практично єдиний простий інструмент для цієї операції.
- 8. Tabula – Конвертує PDF в табличні формати, що зчитуються машиною. Але якщо в PDF – растрові скановані зображення, то тут, як і 20 років тому, допомагає FineReader
- 9. Інструменти від Knightlab – Допоміжні інструменти для сторітелінгу: тамймлайни прості і з прив`язкою до карт, вставка аудіо в текст, «шторки «було-стало». Нещодавно до цього списку додалися інструменти для публікації панорам та анотованих часових рядків.
- 10. BIQ pin – Альтернатива thinglink.com від польських колег. Інструмент дозволяє швидко додати інтерактив у статичні зображення.
Кілька фактів про Вадима Шмигова
Вадим займається інфографікою, дизайном айдентики та Tableau розробкою. Закінчив факультет журналістики БГУ. Більше двадцяти років працює у білоруських медіа. З 2013 року робить інфографіку на білоруському інтернет-порталі TUT.BY.
Ось уже два роки веде школу «Інфографіка TUT», співпрацював з компанією Wargaming як Tableau Сonsultant.
Його візуалізації кілька разів перемагали в конкурсах Tableau «Viz of the day» і «Viz of the week».
Шмигов увійшов до світового топ-5 кращих нових авторів Tableau (2015), список «10 Data Journalists to Follow on Tableau Public» (2016) і в топ-10 «Tableau: Best and brightest» (2017).
Тренінг проводиться в рамках проекту Антикорупційної ініціативи ЄС – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її втіленням займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).