Держави Східної Європи повинні пам’ятати своє минуле, щоб бути готовими до майбутнього. Під час семінару учасники зможуть зрозуміти німецьку культуру пам’яті як основу для критичних дискусій, а також важливість вивчення і збереження пам’яті про минуле країн Європи. Під час восьмиденного семінару учасники мусять написати матеріал, що стосується теми заходу.
Назва: Культура пам’яті. Чому можна навчитися у Німеччини?
Хто може брати участь: молоді журналісти з Білорусі, України, Молдови та Росії
Коли і де: Берлін, з 28 червня по 6 липня 2014
Берлін – не просто столиця Німеччини. Це місто у ХХ столітті було політичним центром двох диктатур в Німеччині: фашистської диктатури нацистів, чия руйнівна ідеологія поставила на край знищення майже весь європейський континент; і німецька соціалістична/комуністична диктатура, яка навіть у другій половині 1980 -х років намагалася бути більш соціалістичною ніж її старший брат, Радянський Союз.
У західній частині Німеччини після другої світової війни і в об\’єднаній Німеччині після 1989 року була розвинута глибока і важлива культура пам\’яті, яку, безперечно, варто і подалі розвивати і зміцнювати. Але її основа може стати міцною базою того, як залишатися небайдужими до катастрофічних наслідків цих диктатур і в інших країнах. Берлін є домом для багатьох елементів німецьких ” механізмів пам\’яті”. Крім того 2014 є роком важливих дат : 100 років з початку Першої світової війни, 75 років з початку Другої світової війни, 25 років після падіння Берлінської стіни і це – найважливіші з них. А ще 20 років правління Лукашенко, 10 років із часу розширення ЄС на Схід.
Додаткова інформація:
Поїздка до Берліна відбувається індивідуально або в групах з відповідних країн.
Вид транспорту ( літак, потяг , автобус) узгоджується між учасниками та організаторами. Учасники будуть розміщені в Берліні в номерах на двох
Семінар покриває витрати на приїзд і від’їзд, проживання, сніданок і більшу частину інших прийомів їжи, але вони не мають перевищувати суму 50 євро.
Вимоги до перспективних учасників:
- Працювати в газеті , агентстві або в онлайн медіа;
- Добре знати російську мову;
- Знання німецької мови та / або англійської мови є перевагою.
Зацікавлені кандидати мусять відправити такі свої документи (російською , англійською або німецькою мовою) :
• дійсне резюме із зазначенням рівня знання мов
• мотиваційний лист для участі в семінарі розміром не більше однієї сторінки (із зазначенням контактних даних двох осіб, що працюють у сфері журналістики, для надання рекомендацій).
Повідомте, будь ласка, чи є у вас дійсна віза. Це прохання є організаційним і не вплине на результати розгляду вашої заявки.
Будь ласка, надсилайте тільки ці два документа у форматах word або pdf . Файли мусять мати такі назви: ваше прізвище.CV … ; ваше прізвище.motivation … )
Кінцевий термін подання заявок 31.05.2014
Адреса для подання і будь-яких питань: offrabbit.transitions@googlemail.com
Організатори :
Taz-Panterstiftung, Барбара Ертель http://taz.de/!p4548/
Off-rabbit. transitions, Пітер Лізеганг