Автор: Надія Вірна

Джерело: CorrupUA, 13 червня 2016 року

CorruptUA.org поцікавився, хто з суддів підозрювався у вчиненні кримінального правопорушення протягом 2012-2015 років і хто був відсторонений від суддівства за таку підозру.

2 червня 2016 року Верховна Рада України проголосувала зміни до Конституції щодо правосуддя. Президентський законопроект, внесений до парламенту 30 травня, отримав 335 голосів всього за два дні опісля. Порухи щодо реформування судоустрою в Україні (які оцінюють по-різному), будуть робитись в судах, де продовжують працювати люди, яких в різні роки “ловили” на гарячому з хабарами, яких було певний час відсторонено від посади за підозру в корупційних злочинах. Дехто з суддів після корупційних скандалів звільнились за власним бажанням, стали викладачами або ж взагалі зникли з інформаційної орбіти. Але дехто з них отримав підвищення і зараз займає адміністративні посади в судах різних інстанцій, а хтось співпрацює з незаконними формуваннями на окупованих територіях.

Аналізом даних про суддів, що потрапляли в поле зору правоохоронців у 2012 році, CorruptUA.org відкриває серію публікацій про особливості боротьби з хабарництвом в середині судової системи України.

Відповідно до ст. 49 закону “Про судоустрій і статус суддів”, суддя може бути відсторонений від посади у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України виключно в порядку, встановленому цим Законом. Відсторонення здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на строк не більше двох місяців. Продовження строку відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється в тому ж порядку на строк не більше одного місяця.

У відповіді Вищої кваліфікаційної комісії суддів (Комісія далі) на інформаційний запит йдеться, що протягом чотирьох років (2012 — 2015 років) до Комісії надійшло 174 клопотання Генерального прокурора щодо відсторонення суддів.

“Хітовими” статтями в клопотаннях Генпрокурора, за якими обвинувачували суддів, були статті, що стосувались прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368,  Кримінального кодексу України), пропозиції, обіцянки або надання неправомірної вигоди (ст. 369 Кримінального кодексу України),  постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови (ст. 375 Кримінального кодексу України).

Протягом 2015 років до Комісії надійшло більше клопотань, аніж за три попередніх роки разом взятих, що, очевидно, пов’язано з подіями Євромайдану. Якщо говорити про географію “суддів-героїв”, то найбільше клопотань стосувались суддів Києва – 47, Одеської області – 26 та Київської області – 24 клопотання. Жодного клопотання про відсторонення протягом чотирьох років не надходило щодо суддів Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Закарпатської областей.

Під час офіційного звернення з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні президент Петро Порошенко заявив, що на розгляд Вищої ради юстиції було передано висновок слідчої комісії про наявність ознак порушення присяги у діях 46 суддів. “Наразі, наскільки я поінформований, по 35 справах рада юстиції прийняла остаточні рішення. Із них – по 22 суддях внесла подання про звільнення у зв’язку з порушенням присяги судді. Матеріали щодо шістьох суддів направлені до Вищої кваліфікаційної комісії суддів для притягнення до дисциплінарної відповідальності”, сказав Петро Порошенко.

На запит Верховна рада України повідомила, що до Комітету з питань правової політики та правосуддя надійшло 13 подань про згоду на арешт, з яких 12 – від Генпрокуратури України, а 1 – від судді місцевого суду.

Рік  Кількість клопотань/суддів
2012 рік 23
2013 рік 26
2014 рік 35
2015 рік 90

Ми вирішили зібрати інформацію про всіх суддів, які обвинувачувались в кримінальних злочинах протягом 2012-2015 років. Будемо вдячні, якщо ви надасте додаткову інформацію про вказаних суддів, надіславши інформацію на пошту virnadiia(dot)gmail.com.

СУДДІ-ПОРУШНИКИ. 2012 РІК

В 2012 році Комісія відсторонила 23 суддів. 18 з них обвинувачувались в прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою. 13 з відсторонених суддів наразі продовжують працювати на різних посадах (в тому числі на керівних).


СУДДЯ МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ГЕННАДІЙ ТЕРЕНТЬЄВ. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Відповідно до відповіді, наданої Комісією, обвинувачувався за статтею “прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”.

Як повідомляли місцеві ЗМІ, голові одного з міських судів області передали три (за іншою інформацією — три з половиною) тисячі доларів за винесення підсудному вироку, не пов’язаного з позбавленням волі. В свою чергу суддя Геннадій Терентьєв категорично заперечував фактотримання ним хабара і переконував, що грошей не бачив, а співробітники міліції чинили тиск і намагались підкинути гроші судді.

Генеральна прокуратура України повідомила, що “вироком Суворовського районного суду міста Херсона від 19.01.2015 суддю Миколаївського районного суду Миколаївської області Г. Терентьєва засуджено за ч. 1 ст. 366 КК України до сплати штрафу в розмірі 3400 грн, на підставі ст. 49 КК України звільнено від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності, а за ч. 3 ст. 368 КК України виправдано за відсутністю події злочину. Ухвалою апеляційного суду Херсонської області від 02.06.2015 апеляцію прокурора на м’якість покарання залишено без задоволення, а апеляцію захисника Г. Терентьєва Г.В. задоволено. Вирок суду першої інстанції щодо нього скасовано, провадження у кримінальній справі закрито за відсутністю в його діях складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України”.

І хоча державний обвинувач у справі вніс касаційну скаргу про скасування вищезазначених судових рішень, результат маємо такий. Геннадій Терентьєв надалі працює в тому ж таки суді і в 2014 році задекларував суддівської зарплати 224 362,18  грн.


СУДДЯ АМВРОСІЇВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ЮРІЙ ТОЛОК

Суддя Юрій Толок обвинувачувався в вчиненні кримінального правопорушення, а саме: пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Точної інформації, що саме сталось немає. Однак в той час в ЗМІ було повідомлення про те, що один з суддів отримав тисячу доларів від так званих “третіх осіб” за прийняття рішення на їхню користь. Та суддя відбувся легким переляком. І продовжував працювати. Коли ж владу в цій частині Донеччини захопили незаконні озброєні формування, вказаний суддя почав співпрацювати з ними. Так, 11 вересня 2015 року Комісія розглядала питання стосовно притягнення до дисциплінарної відповідальності (!) суддів, щодо яких є інформація про їхню співпрацю з незаконної в Україні “ДНР”. І тільки 18 лютого 2016 року (!) Вища рада юстиції підтримала рекомендацію Комісії про внесення подання щодо звільнення за порушення присяги 14 суддів судів Донецької області, в тому числі Юрія Толока. Повідомлення щодо вказаного подання Вищої ради юстиції Президентові і фактичного звільнення вказаних суддів (і Юрія Толока) немає.


СУДДЯ ТЕЛЬМАНІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ОЛЕНА ОЛЬХОВСЬКА

Обвинувачувалась у пропозиції, обіцянки або наданні неправомірної вигоди службовій особі, співучасті у злочині. Інформація про вказану суддю, її теперішнє заняття — відсутня.


СУДДЯ НОВОГРОДІВСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ СЕРГІЙ  БРОДНІКОВ. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Сергій Бродніков обвинувачувався у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні  неправомірної вигоди. Деталей про суть справи немає. Відомо, що чоловік в 2014 році був заступником голови суду, наразі — суддя вказаного суду. В 2014 році задекларував 147 326 грн. доходу від зарплати та 12 тис матеріальної допомоги.


СУДДЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ АНАТОЛІЙ ІВАНИЩУК

На час розгляду справи Комісією Анатолій Іванищук був головою апеляційного суду Херсонської області. Він обвинувачувався у вчиненні злочину, а саме: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Мова йшла про суму в розмірі 100 тисяч доларів. Як повідомляв “Фокус”, голову апеляційного суду “взяли на гарячому, коли він в місцевому ресторані отримав хабар. Згідно версії правоохоронців, головний служитель Феміди на Херсонщині обіцяв залишити без розгляду апеляційну скаргу”. У квітні 2013 року його відправили на пенсію, зберігши йому суддівську пенсію. А в червні 2014 року Центральний районний суд Миколаєва його виправдав.


СУДДЯ ВОВЧАНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВОЛОДИМИР БОЖКО

Вказаного суддю було визнано винним у кримінальному злочині за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (отримання неправомірної вигоди у великому розмірі).

У зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком його було звільнено з посади.

В лютому 2012 року була інформація, що суддя вказаного суду “одержав хабара у розмірі 10 тисяч гривень від громадянина за винесення позитивного рішення у цивiльнiй справі на його користь. Суддю затримали «на гарячому» в робочому кабiнетi після отримання остатньої частини хабаря”.


СУДДЯ БОГУНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. ЖИТОМИР АНАТОЛІЙ ШЕЛЕПА. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ 

Анатолій Шелепа обвинувачували у пропозиції, обіцянці або наданні неправомірної вигоди службовій особі. Як повідомляли місцеві ЗМІ, “14 лютого 2012 року бійці СБУ затримали в Житомирі суддю районного суду і двох податківців-посередників, які вимагали хабар у розмірі 35 тисяч доларів США”.

Вказаний суддя працював в 2014 році. І задекларував за 2014 рік 243 527 зарплати та 12 тис матеріальної допомоги. Його прізвище досіміститься в переліку суддів на сайті суду, правда, без контактів.

Відомо, що відносно Анатолія Шелепа було відкрито дисциплінарну справу ще в 2013 році, однак тоді не знайшлось підстав для внесення подання про звільнення Анатолія Шелепи з посади судді за порушення присяги.

22 березня 2016 року на засіданні дисциплінарної секції Вищої ради юстиції було “рекомендовано Раді прийняти рішення про направлення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України звернень, скарг, заяв стосовно судді Богунського районного суду міста Житомира Шелепи Анатолія Анатолійовича”.

Анатолій Шелеп свого часу засвітився в ланцюжку справ навколо Житомирської кондитерської фабрики. За його суддівства було прийняторішення, яким було “заборонено голові спостережної ради ЗАТ “Житомирські ласощі” Юрію Лещинському вчиняти будь-які дії, наприклад, призначати і звільняти топ-менеджерів”. Це спровокувало “рейдерське захоплення посадовими особами ЗАТ “Житомирські ласощі” та відсторонення іноземного інвестора від управління підприємством”, переконаний Олег Коляда, представник інвестора.


СУДДЯ КІРОВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. КІРОВОГРАД РОМАН ПЕТРОВ. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Діючий голова вказаного суду Роман Петров в 2012 році обвинувачувався у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Відповідно до повідомлень місцевих ЗМІ, в той час 10 лютого 2012 року “співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою України викрили протиправну діяльність судді Кіровського районного суду міста Кіровограда. Співробітники СБУ затримали зловмисника у його службовому кабінеті, після одержання хабара у розмірі тисячі доларів США за винесення вироку із мінімальною сумою штрафу у кримінальній справі за обвинуваченням місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів”.

Суддю було в березні 2012 року відсторонено. Після відсторонення суддя продовжує працювати. Наразі він є головою вказаного суду. В 2014 році Роман Петров задекларував 203 241,37 грн. зарплатні.


СУДДЯ ЛЕНІНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МИКОЛАЄВА ГЕННАДІЙ  КОСТЮЧЕНКО. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Геннадій Костюченко підозрювався так само у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди.

В квітні 2012 року прес-служба СБУ повідомляла, що “співробітники СБУ спільно зі слідчими Генеральної прокуратури України затримали під час одержання хабара суддю та адвоката одного з районів Миколаївської області (Ленінського, – Авт.). Зловмисники вимагали від мешканця обласного центру тисячу доларів США за визнання в судовому порядку права на спадок. 20 квітня правоохоронці затримали зловмисників «на гарячому» у службовому кабінеті під час одержання ними хабара”.

В травні 2012 року його відсторонили. Але він так само продовжує працювати на посаді судді. За 2014 рік задекларував176 248,25 грн. зарплатні та 12 тис грн. матдопомоги.

Також відомо, що в 2014 році Геннадій Костюченко звернувся до Комісії з клопотанням про скасування рішення Комісії від 11 червня 2012 року про відсторонення його від посади судді.


СУДДЯ АРБУЗИНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОЛЕГ ПІСОЦЬКИЙ

Олег Пісоцький підозрювався у злочині “пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”. Його так само 30 травня 2012 року було відсторонено.

Як повідомляли ЗМІ, в квітні 2012 року за отримання хабара було затримано суддю одного з районних судів Миколаївської області і його посередника. “Суддя вимагав і отримав хабар в розмірі 1500 доларів за винесення позитивного судового рішення в рамках цивільної справи”.

Прес-служба Вищої ради юстиції поінформувала згодом, що вироком Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 12 квітня 2013 р. Олег Пісоцький визнаний винним у скоєнні злочину , передбаченого частиною другою статті 369-2 КК (зловживання впливом ) йому  призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки. Суддя був звільнений від відбування покарання з випробувальним терміном в один рік. Постановою апеляційного суду Кіровоградської області від 30 липня 2013 р. вирок Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 12 квітня 2013 р. залишено без змін. За результатами розгляду зазначених матеріалів Вища рада юстиції прийняла рішення внести подання про звільнення судді.


СУДДЯ ХАРКІВСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ МИХАЙЛО ГУЦАЛ. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Михайло Гуцал в 2012 році обвинувачувався в хабарництві, в травні того ж року був відсторонений і надалі продовжує працювати в суді.

В 2014 році суддя отримав зарплатні 223 382,88 грн.

Наприкінці 2015 року Кременчуцький райсуд Полтавської області під керівництвом судді Світлани Клименко виніс виправдувальний вирок судді Харківського апеляційного адмінсуду Михайлу Гуцалу, якого звинувачували в підкупі юридичної особи.

“В матеріалах досудового слідства йдеться, що імовірний поплічник судді Гуцала – адвокат – запропонував ПП “Бумеранг” сприяння у розгляді Харківським апеляційним адміністративним судом скарги, поданої Кременчуцькою податковою і Держказначейством. Вона стосувалася виграної підприємством справи про відміну податкових зобов’язань на суму, що перевищує один мільйон гривень. Рішення на користь ПП “Бумеранг” адвокат обіцяв організувати за винагороду в розмірі 8 тисяч доларів, більша частина якого мала піти на підкуп суддів. Згідно даних слідства, в день розгляду справи представник ПП “Бумеранг” передав адвокату умовну суму (отриману від СБУ). Після прийняття судом рішення, адвокат зайшов у кабінет судді Гуцала і передав його шість тисяч доларів, лишивши дві тисячі собі. Ці гроші в той же день вилучили у судді і адвоката співробітники СБУ під час обшуку приміщення суду.

Адвокат визнав себе винним лише частково. Згідно його заяви, з основним свідком обвинувачення – юристом ПП “Бумеранг” – його зв’язують близькі стосунки чотирирічної давнини. Щоб помститися за розрив та, ніби то, дала брехливі показання. Насправді, за словами адвоката, юристка запропонувала йому сприяти в розгляді апеляції, а хабар суддям був ініціативою іншого представника ПП “Бумеранг”. Сам же адвокат зімітував зговір з суддями, намагаючись залишити гроші собі. Що стосується шести тисяч доларів, то він передав їх судді Гуцалу, повертаючи особистий борг. Причому, гроші для судді він передав в двох конвертах, які, у свою чергу, вклав у журнал “Вісник Верховного суду України”. Суддя Гуцал себе винним в отриманні хабаря не визнав. В результаті, суддю повністю виправдали, а адвоката визнали винним у шахрайстві. Але оскільки з дня вчинення цього злочину минуло більше трьох років, адвоката, за строком давнини, звільнили від кримінальної відповідальності і випустили на волю”, – йдеться в повідомленні на місцевому сайті “Депо.Полтава”.


СУДДЯ ДЗЕРЖИНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. КРИВОГО РОГУ АЛЄСЯ КОСТОРЕНКО

Вказана суддя обвинувачувалась і була відсторонена за підозру у хабарництві. В лютому 2013 року, відповідно до статті в місцевому виданні “Вечірня газета”, суддя Кіровського суду Кіровограда призначив покарання сім років позбавлення волі “екс-судді Дзержинського районного суду Кривого Рогу Олесі Косторенко, визнавши її винною в хабарництві. У вироку йдеться про шість епізодів отримання суддею Косторенко мзди, два з яких – за посібництва депутата райради та адвоката. Розміри хабарів – від 1500 гривень до 12 000 доларів. Як правило, Олеся Юріївна брала гроші за винесення рішень про звільнення з-під варти, за призначення покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, навіть за прискорення судового розгляду”. Вирок містив норму про конфіскацію майна.

7 листопада 2013 року указом Президента Алесю Косторенко було звільнено з посади.


СУДДЯ ДЗЕРЖИНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ СВІТЛАНА КОПИЛОВА. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Світлана Копилова, яку звинувачували в хабарництві і відсторонювали в 2012 році за поданням Генерального прокурора від суддівської роботи, наразі продовжує працювати в цьому ж суді. В 2014 році вона задекларувала 215 949,00 грн. суддівської зарплати.

Цікаво, що в 2013 році вона зверталась до Вищої ради Юстиції з заявою про відставку.


СУДДІ ВИШГОРОДСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЛЮДМИЛА ТОЛКАЧОВА ТА СВІТЛАНА БОЖОК

Вказані судді обвинувачувались в хабарництві і були відсторонені (11 липня та 31 серпня 2012 року відповідно).

10 липня 2012 року прес-центр СБУ повідомив наступне:

“Співробітники Служби безпеки України спільно з працівниками Генеральної прокуратури України викрили та припинили протиправну діяльність двох суддів Вишгородського районного суду Київської області, які вимагали 115 тисяч доларів США в одного з учасників судового процесу за прийняття відповідного рішення у цивільній справі про розподіл майна подружжя.

За 50 тисяч доларів США судді обіцяли посприяти у винесені остаточного рішення у справі на користь позивача. Зловмисниці попередили, що у випадку відмови дати хабара суд задовольнить вимоги іншої сторони процесу.

Перші дві частини хабара – 5 тисяч доларів США та 80 тисяч гривень  служительки Феміди отримали через посередників, у ролі яких були близькі родичі однієї з хабарниць.

Наприкінці травня ц.р. у ході спеціальної операції співробітники СБУ затримали «на гарячому» одну суддю та посередника під час отримання третьої частини хабара у сумі 35 тисяч доларів США. Під час проведення обшуку в приватному будинку судді правоохоронці вилучили ці кошти, які були сховані у морозилці холодильника серед продуктів. Під час обшуку приватного помешкання іншої судді вилучено частину коштів від попереднього траншу хабара.

За матеріалами СБУ Генеральною прокуратурою України стосовно однієї з суддів порушено кримінальну справу за ч.4 ст.27 та ч.4 ст.369 (давання хабара) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про порушення кримінальної справи стосовно другої судді.”

Відповідно до інформації порталу “Першої інстанції”, одна з суддей отримала чотири роки позбавлення волі (була звільнена і отримала 2 роки випробувального терміну), а інша була виправдана.

Даних про те, що ці судді продовжують працювати на суддівських посадах немає.


СУДДЯ ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ БОГДАН ТИМЧЕНКО. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Суддя підозрювався в хабарництві і 1 жовтня 2012 року був відсторонений. Відповідно до повідомлення прес-служби ГПУ від 21 серпня 2012 року, “посадовець вимагав від чоловіка 3500 доларів США за винесення рішення на користь одного з комерційних підприємств області. Спочатку він отримав 4000 гривень. Спіймали ж суддю «на гарячому», коли той отримував другу частину хабара – 3 тисячі гривень.”

Суддя продовжує працювати у вказаному суді, і в 2014 році задекларував 182 303,66 грн. інших доходів.


СУДДЯ ЛЕНІНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. ПОЛТАВИ ОЛЕГ ЖИЛКА. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Суддя обвинувачувався в хабарництві і так само на певний час був відсторонений.

Як повідомляли 28 серпня 2012 року УНН з посиланням на прес-службу ГПУ, правоохоронцями було “викрито на гарячому суддю Ленінського районного суду м. Полтави.  Суддя отримав хабар за прийняття рішення про задоволення позовної заяви та визнання права власності за договором дарування квартири у м. Полтава.”

Наразі Олег Жилка продовжує працювати, в 2014 році він задекларував зарплату в розмірі 242 938 грн.


СУДДЯ ЧАПЛИНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОЛЕКСАНДР ДЮДЮН. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Олександр Дюдюн був відсторонений 1 жовтня 2012 року за підозру у хабарництві. Він продовжує працювати в суді і в 2014 роцізадекларував 203 197 грн. зарплати.

30 серпня 2012 року Генпрокуратура повідомила, що “відділом з розслідування злочинів щодо корупційних діянь за матеріалами ГУБОЗ МВС України 28 серпня 2012 р. порушено кримінальну справу щодо одного із суддів Чаплинського районного суду Херсонської області, який за визнання недійсними договорів оренди землі між підприємством та 28 орендодавцями, отримав 110 тис. грн”.

“Я не маю жодного відношення до цієї справи, органами дізнання всі обставини у справі були сфабриковані”, — сказав Олександр Дюдюн на засіданні Комісії.

Інформації про судовий розгляд, про подальші санкції щодо судді немає.


СУДДЯ ЄВПАТОРІЙСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ВОЛОДИМИР МАКАРЧУК

Вказаний суддя, який підозрювався в хабарництві, наразі не працює. Його було звільнено  8 жовтня 2013 року у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Деталей щодо корупційної справи нам не вдалось знайти.


СУДДЯ ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЛЕОНІД РАК. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ

Леонід Рак звинувачувався в хабарництві і 15 жовтня 2012 року був відсторонений.

В червня 2012 року ЗМІ повідомили, що “Cпівробітники Управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) ГУМВСУ у Львівській області викрили на хабарництві одного з суддів Львівської області. Один львів’янин, щодо якого складались протоколи за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 162 КУпАП (Порушення правил про валютні операції), вже неодноразово вирішував свої проблеми із суддею. Проте випадок, який трапився наприкінці травня, став підставою для порушення кримінальної справи. Суддя, на розгляді якого перебували матеріали адміністративної справи, вимагав та одержував від правопорушника винагороду за прийняття рішення щодо накладення на останнього мінімального стягнення та повернення частини вилучених коштів.
За свої «послуги» служитель Феміди отримав 1200 доларів США. У процесі документування злочинних дій хабарника правоохоронці встановили, що за вирішення питань аналогічного характеру він вже вимагав та отримав хабар у розмірі 1000 доларів США”.

Суддя Леонід Рак продовжує працювати в тому ж суді і отримувати зарплатню. Так, в 2014 році він задекларував 220 108,08 грн. зарплати та 12 тис матеріальної допомоги.


СУДДЯ ВІННИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ МИКОЛА МОТРУК. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ 

Микола Мотрук підозрювався в хабарництві. Інформації про подробиці справи не вдалось знайти. Відомо, що він продовжує працювати в тому ж суді і в 2014 році задекларував 219 465 грн. зарплати.


СУДДЯ КИЇВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. СІМФЕРОПОЛЯ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМІРИНА РАДЬКОВА

Ірину Радькову підозрювали в отриманні хабара, відсторонили 30 жовтня 2012 року.  Відомо, що напередодні “прокуратурою АР Крим судді інкримінувалося отримання хабара в розмірі $5,5 тис. за ухвалення законних рішень у справах щодо повернення випускниці школи-інтернату житла та стягнення на користь кредитора суми боргу.

Для того щоб цивільні справи потрапили на розгляд саме цього судді, заступник керівника апарату суду втрутився в роботу автоматизованої системи розподілу справ, а допомагав отримати хабар адвокат”. Як повідомляє видання “Закон і бізнес”, в 2014 році “апеляційним судом м. Севастополя залишено без змін вирок судді Київського районного суду м.Сімферополя, якого за хабарництво засуджено до 5 років ув’язнення із забороною обіймати посаду судді на 3 роки та конфіскацією майна”.

Тільки в жовтні 2015 року указом Презедента вказану суддю було звільнено.


СУДДЯ НЕДРИГАЙЛІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВАСИЛЬ ЖМУРЧЕНКО. ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ 

Василь Жмурченко, який 20 листопада 2012 року був відсторонений від посади через обвинувачення в хабарництві, наразі працює головоюрайонного суду.  В 2014 році задекларував 235 833  грн. сукупного доходу у вигляді зарплати.

Відповідно до повідомлень ЗМІ, “суддя вимагав від представника однієї із сторін спору хабар у розмірі 2 тис. доларів США, однак встиг отримати тільки половину суми”.

Таким чином більше половини суддів, яких було відсторонено від посади за підозру в хабарництві в 2012 році, далі працюють в судах і судить, проходить (таки проходить) люстраційні перевірки, стануть обличчям реформи. Частина кримінальних справ, проваджень так і не дійшла до суду. Про більшість «мантій», щодо затримання яких є відео, фото та інші докази, просто забули. Лишень щодо шести суддів ми знайшли часткове підтвердження щодо їх звільнення.


Далі — більше. 2013 рік. 26 відсторонених і безкарних суддів.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×