У виданні «Рівненська газета» було опубліковано цикл статей журналістів Марини Попової та Олега Поліщука, в яких повідомлялось про численні порушення рибоохоронного законодавства України.
Начальнику державної екологічної інспекції в Рівненській області
Чабанюку О.В.
33028, м. Рівне, вул. Толстого, 20, тел.: (0362) 62-06-85
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»
вул. Б.Хмельницького31/27,
3-й поверх, офіс 17
м. Київ, 01030
№ 0912, 23 грудня 2009 р.
Шановний Олександре Васильовичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
У виданні «Рівненська газета» було опубліковано цикл статей журналістів Марини Попової та Олега Поліщука, в яких повідомлялось про численні порушення рибоохоронного законодавства України. Ця інформація міститься в статтях: «В сітях безкарності», опублікованій в № 871 за 28 травня 2009 року, «Млинівські браконьєри чхали на заборони», розміщеній в № 877 від 11 червня 2009 року та «У млинівських браконьєрів всюди свої «вуха» та «очі», опублікованій в № 886 від 02 липня 2009 року.
Відповідно до пунктів «б», «в», «г» статті 10 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” екологічні права громадян забезпечуються обов\’язком міністерств, відомств, підприємств, установ, організацій здійснювати технічні та інші заходи для запобігання шкідливому впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, виконувати екологічні вимоги при плануванні, розміщенні продуктивних сил, будівництві та експлуатації народногосподарських об\’єктів, участю громадських об\’єднань та громадян у діяльності щодо охорони навколишнього природного середовища, здійсненням державного та громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Згідно з пунктом 39 Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.1996, № 1192 державний контроль у галузі охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів, ведення рибного господарства та здійснення рибальства здійснюють Мінрибгосп, Мінекобезпеки та їх органи на місцях у межах своєї компетенції.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначених матеріалів з метою усунення порушень природоохоронного законодавства України, зокрема, при здійсненні вилову риби тощо, притягнення винних до відповідальності, відшкодування завданої державі шкоди та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування правоохоронних органів на факти, що потребують додаткової перевірки прокуратури.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=445]