У виданні «Рівненська газета» було опубліковано цикл статей журналістів Марини Попової та Олега Поліщука, в яких повідомлялось про численні порушення рибоохоронного законодавства України.
Прокурору Рівненської області
державному раднику юстиції 3 класу
Пишко А.Г.
33028, м. Рівне, вул. 16 липня, 52;
тел.: 0362-63-30-88
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»
вул. Б.Хмельницького31/27,
3-й поверх, офіс 17
м. Київ, 01030
№ 0910, 23 грудня 2009 р.
Шановний Анатолію Григоровичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
У виданні «Рівненська газета» було опубліковано цикл статей журналістів Марини Попової та Олега Поліщука, в яких повідомлялось про численні порушення рибоохоронного законодавства України. Ця інформація міститься в статтях: «В сітях безкарності», опублікованій в № 871 за 28 травня 2009 року, «Млинівські браконьєри чхали на заборони», розміщеній в № 877 від 11 червня 2009 року та «У млинівських браконьєрів всюди свої «вуха» та «очі», опублікованій в № 886 від 02 липня 2009 року.
Відповідно до статті 37 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” нагляд за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому органи прокуратури. При здійсненні нагляду органи прокуратури застосовують надані їм законодавством України права, включаючи звернення до судів з позовами про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, та про припинення екологічно небезпечної діяльності.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи прокурорського реагування були вжиті після публікації вищезазначеної статті та чи притягнуті винні до кримінальної, адміністративної , цивільно-правової чи іншої відповідальності.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи прокурорського реагування були вжиті після публікації вищезазначених матеріалів з метою усунення порушень природоохоронного законодавства України, зокрема, при здійсненні вилову риби тощо, притягнення винних до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової чи іншої відповідальності, відшкодування завданої державі шкоди та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування правоохоронних органів на факти, що потребують додаткової перевірки прокуратури.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=444]