На веб-сторінці Центру журналістських розслідувань за авторством Ольги Мельницької в травні – червні 2010 р. було розміщено ряд журналістських розслідувань, що стосуються проблем вилучення дельфінів з природного середовища та подальшого утримання їх у неволі. В розслідуваннях висвітлено факти порушення чинного природоохоронного законодавства, зокрема, Наказу Мінприроди України № 165 від 31.03.2008 р. «Про введення тимчасового обмеження на спеціальне використання китоподібних Чорного та Азовського морів»

Генеральному прокуророві України

державному раднику юстиції України

Пшонці В. П.

вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011

тел.: (044) 200-7662; 200-7402

Громадської організації

«Інститут розвитку регіональної преси»,

 вул. Б.Хмельницького, 31/27, 3-й поверх,

офіс 17, м. Київ, 01030

№ 089 від 21 грудня  2010 р.

Шановний Вікторе Павловичу!

Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах».  ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.

На веб-сторінці Центру журналістських розслідувань http://www.investigator.org.ua/ru/ за авторством Ольги Мельницької в травні – червні 2010 р. було розміщено ряд журналістських розслідувань, що стосуються проблем вилучення дельфінів з природного середовища та подальшого утримання їх у невол: «Мораторий –  перспектива для коррупционеров  или Почему закон не охраняет черноморских дельфинов»  та «Живой товар Черного моря».

В розслідуваннях висвітлено факти порушення чинного природоохоронного законодавства, зокрема, Наказу Мінприроди України № 165 від 31.03.2008 р. «Про введення тимчасового обмеження на спеціальне використання китоподібних Чорного та Азовського морів» (http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/mai…i?nreg=z0377-08), згідно з яким  на три роки заборонено вилучати з природного середовища дельфінів с будь-якою метою, включаючи їх реабілітацію. Незважаючи на таку заборону, збільшується кількість дельфінаріїв, які не можуть підтвердити законність придбання та утримання китоподібних. Також автор наводить висновки експертів, які  вказують на факти незаконного відлову здорових тварин для подальшого їх продажу або комерційного використання.  Такі порушення можуть вказувати на факти корупції при видачі дозволів  Мінприроди на вилучення китоподібних.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про прокуратуру» прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами  виконавчої  влади, органами державного і господарського управління та контролю, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм  власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами. Згідно зі статтею 6 Закону України «Про прокуратуру», органи прокуратури діють гласно, інформують органи влади та громадськість про стан законності.

Враховуючи викладене, просимо повідомити:

1) які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначених публікації  з метою усунення викладених в ній порушень природоохоронного законодавства?

2) чи планується проведення перевірки викладених у публікаціях фактів, якщо так, то ким та в який термін вона буде проведена?

Відповідно до статей 26, 32, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.

Даний інформаційний запит подано в порядку ст.32 Закону України «Про інформацію».

Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування правоохоронних органів на факти, що потребують додаткової перевірки.

ВІДПОВІДЬ 1:  [attachment=405]

ВІДПОВІДЬ 2:  [attachment=448]

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×