16 грудня 2010 року видання «Галицький кореспондент» опублікувало статтю Олександри Веснич та Єгора Соболєва, журналістів бюро журналістських розслідувань «Свідомо», під назвою «У вас недостовірна інформація».
В зазначеному матеріалі журналісти звертають увагу на проблему неефективного витрачання грошових коштів на оплату послуг за користування програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру судових рішень, що має ознаки корупції.
Генеральному прокуророві України державному раднику юстиції України Пшонці В. П. вул. Різницька, 13/15, МСП-601, м. Київ, 01021 тел.: (044) 200-7662; 200-7402 |
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»
вул. Б.Хмельницького 31/27,
3-й поверх, офіс 17
м. Київ, 01030
№ 084, «21» грудня 2010 р.
Шановний Вікторе Павловичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
16 грудня 2010 року видання «Галицький кореспондент» опублікувало статтю Олександри Веснич та Єгора Соболєва, журналістів бюро журналістських розслідувань «Свідомо», під назвою «У вас недостовірна інформація» (http://gk-press.if.ua/node/3771).
В зазначеному матеріалі журналісти звертають увагу на проблему неефективного витрачання грошових коштів на оплату послуг за користування програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру судових рішень, що має ознаки корупції. Наслідком таких дій є витрачання коштів Державного бюджету України у великих обсягах і заподіяння значних збитків державі. Із цієї статті видно, що Рахункова палата України проводила перевірку законності та ефективності витрачання коштів державного бюджету на підтримання роботи зазначеного Реєстру.
Згідно із частиною 3 статті 26 Закону України «Про Рахункову палату» про виявлені факти порушення закону, а також заподіяння державі шкоди Рахункова палата інформує Верховну Раду України, а у разі виявлення порушень закону, що тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність, за рішенням Колегії Рахункової палати передає відповідні матеріали до правоохоронних органів.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про прокуратуру» прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після проведення Рахунковою палатою України перевірки ефективності витрачання коштів державного бюджету України на забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень, а також після публікації вищезазначеної статті з метою усунення викладених в ній недоліків та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади на факти порушення законодавства України, встановлені журналістами в ході проведених ними журналістських розслідувань.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=449]