16 грудня 2010 року видання «Галицький кореспондент» опублікувало статтю Олександри Веснич та Єгора Соболєва, журналістів бюро журналістських розслідувань «Свідомо», під назвою «У вас недостовірна інформація»
В зазначеному матеріалі журналісти звертають увагу на проблему неефективного витрачання грошових коштів на оплату послуг за користування програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру судових рішень, що має ознаки корупції.
Голові Державної судової адміністрації України вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601 |
Громадської організації
«Інститут розвитку регіональної преси»
вул. Б.Хмельницького 31/27,
3-й поверх, офіс 17
м. Київ, 01030
№ 083, «21» грудня 2010 р.
Шановний Руслане Івановичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
16 грудня 2010 року видання «Галицький кореспондент» опублікувало статтю Олександри Веснич та Єгора Соболєва, журналістів бюро журналістських розслідувань «Свідомо», під назвою «У вас недостовірна інформація».
В зазначеному матеріалі журналісти звертають увагу на проблему неефективного витрачання грошових коштів на оплату послуг за користування програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру судових рішень, що має ознаки корупції. Наслідком таких дій є витрачання коштів Державного бюджету України у великих обсягах і заподіяння значних збитків державі. Із цієї статті видно, що Рахункова палата України проводила перевірку законності та ефективності витрачання коштів державного бюджету на підтримання роботи зазначеного Реєстру.
Згідно з пунктами 3 – 5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень держателем Реєстру є ДСА, яка здійснює контроль за виконанням заходів, пов’язаних із захистом інформації, що міститься у Реєстрі, затверджує порядок зберігання електронних копій судових рішень, виконує інші функції із забезпечення функціонування Реєстру; формування і функціонування Реєстру забезпечується за рахунок коштів державного бюджету; програмне забезпечення Реєстру, розроблене на замовлення ДСА та/або придбане нею, база даних Реєстру є власністю держави в особі ДСА.
Відповідно до статті 29 Закону України «Про Рахункову палату» Рахункова палата за результатами проведених контрольних заходів направляє органам виконавчої влади, керівникам підприємств, установ і організацій, які перевірялись, постанови та висновки, затверджені Колегією Рахункової палати, для відповідного реагування і вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень, відшкодування збитків, завданих державі, поновлення правового режиму загальнодержавної власності та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства України, безгосподарності та марнотратстві. Постанови та висновки Колегії Рахункової палати повинні бути розглянуті у встановлений нею термін, але не пізніше ніж протягом 15 календарних днів з дня їх отримання. Про заходи реагування на отримані постанови і висновки Колегії Рахункової палати вона повідомляється негайно.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після згаданої перевірки Рахункової палати України щодо витрачання коштів державного бюджету України на забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень, а також після публікації вищезазначеної статті з метою усунення викладених в ній недоліків та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади України, державних установ та організацій на недоліки в їх роботі, викладені в публікаціях журналістів.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=395]