13 травня 2010 року видання «Бердянськ деловой» опублікувало статтю Олександра Акименко «БАДяга. Чому біологічно активні добавки продають під виглядом ліків?. В зазначеному матеріалі журналіст звертає увагу на відсутність належного врегулювання продажу в Україні препаратів, що містять біологічно активні добавки і начебто сприяють в лікуванні онкологічних захворювань, а також ефективної системи контролю за цим.

Міністрові охорони здоров\’я України

Митнику З. М.

вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01021,

тел.: (044) 200-0780; 200-07-90, 253-5245

факс: (044) 253-4017

 

Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»

вул. Б.Хмельницького 31/27,

3-й поверх, офіс 17

м. Київ, 01030

№ 075, «13» грудня  2010 р.

Шановний Зіновію Миколайовичу!

Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.

13 травня 2010 року видання «Бердянськ деловой» опублікувало статтю Олександра Акименко «БАДяга. Чому біологічно активні добавки продають під виглядом ліків?» (http://delovoy.net.ua/rubriki/55-rassledovanie/1900-badjaga.html). В зазначеному матеріалі журналіст звертає увагу на відсутність належного врегулювання продажу в Україні препаратів, що містять біологічно активні добавки і начебто сприяють в лікуванні онкологічних захворювань, а також ефективної системи контролю за цим. Безконтрольне розповсюдження цих препаратів здійснюється через колл – центри за завищеними цінами, з використанням необ’єктивної  реклами їх лікувальних властивостей, оскільки їх вживання не має лікувального ефекту і не впливає на боротьбу з онкозахворюваннями, онкозахворюваннями, цукровим діабетом, інсультом тощо.

Враховуючи зазначене, автор вважає, що реклама та продаж зазначених препаратів повинна відбувалися за погодженням і при належному контролі з боку МОЗ України.

На звернення бюро журналістських розслідувань “Свідомо” Міністерство охорони здоров’я України зазначило, що боротьба з недобросовісною рекламою препаратів з біологічно активними добавками здійснюється тільки лиш «нагадуванням про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог закону», а за інформацією Держспоживстандарта «востаннє МОЗ звертався до них з проханням оштрафувати недобросовісних рекламодавців БАДів ще у 2005 році» (копія статті додається).

Відповідно до ст.49 Конституції України кожен має право на охорону здоров\’я, медичну допомогу та медичне страхування, а держава створює умови для ефективного і доступного  для  всіх громадян  медичного  обслуговування.

Закон України від 19.11.1992 «Основи законодавства України про охорону здоров\’я» закріплює право кожного громадянина на охорону здоров\’я,  що передбачає надання йому кваліфікованої медико-санітарної допомоги. У медичній  практиці  застосовуються   методи   профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та лікарські засоби, дозволені до застосування Міністерством охорони здоров\’я України (ст.44). Громадяни забезпечуються    лікарськими засобами та імунобіологічними препаратами через аптечні та лікувально-профілактичні заклади. Аптечні і лікувально-профілактичні заклади можуть  відпускати лише такі лікарські засоби та імунобіологічні препарати, які дозволені для застосування Міністерством охорони здоров\’я України, і несуть відповідальність за забезпечення  належного режиму їх зберігання та реалізації, а також за підтримання обов\’язкового асортименту лікарських засобів та імунобіологічних препаратів. Міністерство  охорони  здоров\’я України регулярно інформує працівників охорони здоров\’я і населення про лікарські  засоби  та імунобіологічні препарати, дозволені до застосування (ст. 54).

Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.

Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначеної статті з метою усунення викладених в ній недоліків та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.

Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади України, державних установ та організацій на недоліки в їх роботі, викладені в публікаціях журналістів.

ВІДПОВІДЬ: [attachment=446]

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×