14 червня 2010 року інтернет-видання «Українська правда» опублікувало статтю Дмитра Гнапа «Вони вбили Ігоря Індила». В зазначеному матеріалі журналіст відзначає факти загибелі громадян в Шевченківскому районному управлінні внутрішніх справ ГУ МВС України у м. Києві (наприклад, загибель Максима Коляди, Томаза Кардави, Тимура Федуса (2008) та Ігоря Індило(2010)), що могло бути результатом незаконних дій працівників міліції (побиття, тортур, катувань, доведення до смерті тощо).
Начальникові Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у м. Києві генерал – лейтенанту міліції Крикуну О.О. вул. Володимирська, 15, м. Київ, 01025, тел.: (044) 256-8301; (044) 271-9111 |
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»
вул. Б.Хмельницького 31/27,
3-й поверх, офіс 17
м. Київ, 01030
№ 072, «13» грудня 2010 р.
Шановний Олексію Олексійовичу !
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
14 червня 2010 року інтернет-видання «Українська правда» опублікувало статтю Дмитра Гнапа «Вони вбили Ігоря Індила» (http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/16/5144646). В зазначеному матеріалі журналіст відзначає факти загибелі громадян в Шевченківскому районному управлінні внутрішніх справ ГУ МВС України у м. Києві (наприклад, загибель Максима Коляди, Томаза Кардави, Тимура Федуса (2008) та Ігоря Індило(2010)), що могло бути результатом незаконних дій працівників міліції (побиття, тортур, катувань, доведення до смерті тощо). На прикладі загибелі Ігоря Індило автор звертає увагу на систему незаконних дій працівників міліції під час виконання ними своїх функціональних обов’язків та неналежну систему контролю за їх діяльністю, несвоєчасну та неякісну, а іноді сфальсифіковану перевірку фактів посадових злочинів, скоєних працівниками міліції, внаслідок чого практично неможливо притягти винних до юридичної відповідальності (копія статті додається).
Відповідно до ст.ст. 27, 28, 29 Конституції України кожен має право на життя, повагу до його гідності, а також на свободу та особисту недоторканість.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про міліцію» основними завданнями міліції є, зокрема, забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; виявлення і розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили тощо.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначеної статті з метою усунення викладених в ній недоліків та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади України, державних установ та організацій на недоліки в їх роботі, викладені в публікаціях журналістів.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=417]