08.08.2010 року в газеті «Бердянськ деловой» була надрукована стаття Олександри Веснич «Игорный ренессанс», в якій повідомлялось про факти відкриття та функціонування Інтернет-клубів, які незаконно надають послуги з організації і проведення азартних ігор.  

Голові державної податкової адміністрації України

Папаіка О.О.

Львівська площа,8, м. Київ, 04655

Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»

вул. Б.Хмельницького 31/27,

3-й поверх, офіс 17

м. Київ, 01030

№ 067, «13» грудня 2010 р.

Шановний Олександре Олексійовичу!

Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах».  ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.

08.08.2010 року в газеті «Бердянськ деловой» була надрукована стаття Олександри Веснич «Игорный ренессанс». Аналогічні статті були опубліковані в суспільно-політичному тижневику «Галицький кореспондент» (стаття «Гральний ренесанс»), а також у виданні «ОГО» (стаття «Як розквітає ігорний бізнес через рік після заборони»).

В зазначених статтях повідомлялось про факти відкриття та функціонування Інтернет-клубів, які незаконно надають послуги з організації і проведення азартних ігор.

Згідно із статтею 2 закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» в Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх.

Відповідно до пункту 11-1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу України» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови про застосування санкцій, пов\’язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України

Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.

Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначених статей з метою усунення зазначених порушень законодавства України та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.

Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади на факти порушення законодавства України, встановлені журналістами в ході проведених ними журналістських розслідувань.

ВІДПОВІДЬ:  [attachment=396]

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×