22 липня 2010 року видання «Бердянск деловой» опублікувало статтю Марії Землянської «Безошибочные: Почему врачи в Украине не отвечают за ошибки?». В зазначеному матеріалі журналіст звертає увагу на відсутність ефективної системи контролю за якістю наданих медичних послуг, зокрема, на неналежну перевірку фактів загибелі пацієнтів під час надання їм медичної допомоги, внаслідок чого практично неможливо притягти до юридичної відповідальності лікарів за помилки та неякісне лікування.  

Начальникові Управління охорони  здоров’я

Запорізької обласної державної адміністрації

Мотовиці Н. Я.

пр-т Леніна, 164, м. Запоріжжя, 69107, 

тел.: (061) 224-6383

факс: (061) 239-0336

 

Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»

вул. Б.Хмельницького 31/27, 

3-й поверх, офіс 17

м. Київ, 01030

№ 065, «13» грудня 2010 р.

 

Шановна Наталіє Яківно!

Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.

22 липня 2010 року видання «Бердянск деловой» опублікувало статтю Марії Землянської «Безошибочные: Почему врачи в Украине не отвечают за ошибки?». В зазначеному матеріалі журналіст звертає увагу на відсутність ефективної системи контролю за якістю наданих медичних послуг, зокрема, на неналежну перевірку фактів загибелі пацієнтів під час надання їм медичної допомоги, внаслідок чого практично неможливо притягти до юридичної відповідальності лікарів за помилки та неякісне лікування (копія статті додається).

Відповідно до ст.49 Конституції України кожен має право на охорону здоров\’я, медичну

допомогу та медичне страхування, а держава створює умови для ефективного і доступного  для  всіх громадян  медичного  обслуговування.  

Закон України від 19.11.1992 «Основи законодавства України про охорону здоров\’я» закріплює право кожного громадянина на охорону  здоров\’я,  що передбачає надання йому кваліфікованої медико-санітарної допомоги; достовірної та своєчасної інформації про стан свого здоров\’я; відшкодування заподіяної здоров\’ю шкоди; можливості оскарження  неправомірних рішень і дій  працівників, закладів та органів охорони здоров\’я та проведення  незалежної медичної експертизи у разі незгоди громадянина з висновками державної медичної експертизи тощо (ст. 6). В свою чергу, держава, у разі порушення законних прав і інтересів громадян у  галузі охорони здоров\’я, відповідні державні, громадські або інші  органи, підприємства, установи та організації, їх посадові особи і громадяни зобов\’язані  вжити заходів щодо поновлення порушених прав, захисту законних  інтересів та  відшкодування заподіяної шкоди (ст. 8). Крім того, у разі смерті пацієнта члени його сім\’ї або інші уповноважені ними фізичні особи мають право бути присутніми при дослідженні причин його смерті та ознайомитися з  висновками щодо причин смерті, а також право на оскарження цих висновків до суду (ст. 39).    

Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.

Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначеної статті з метою усунення викладених в ній недоліків та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.

Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади України, державних установ та організацій на недоліки в їх роботі, викладені в публікаціях журналістів.

ВІДПОВІДЬ:  [attachment=399]

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×