04 березня 2010 року видання «Реальна газета» опублікувало статтю Костянтина Гродзинського «Тайны генплана, или «Сколько народу» будет в Луганске в 2029 году». В зазначеному матеріалі журналіст виклав низку критичних зауважень щодо деяких розрахунків до певних розділів проекту «Генерального плану розвитку міста Луганська на період до 2029 року», виконаних державним проектним інститутом «Луганськцивілпроект» за кошти місцевого бюджету.
Директору Луганського державного проектного інституту житлового та цивільного будівництва
Клепачевському В.В.
вул. Демьохіна, 19, м. Луганськ, 91016,
тел.: (0642) 53-4433;
факс: (0642) 53-5085
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»
вул. Б.Хмельницького 31/27, 3-й поверх, офіс 17
м. Київ, 01030
№ 037, «03» червня 2010 року
Шановний Василю Валентиновичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
04 березня 2010 року видання «Реальна газета» опублікувало статтю Костянтина Гродзинського «Тайны генплана, или «Сколько народу» будет в Луганске в 2029 году» (http://realgazeta.com.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=2041). В зазначеному матеріалі журналіст виклав низку критичних зауважень щодо деяких розрахунків до певних розділів проекту «Генерального плану розвитку міста Луганська на період до 2029 року», виконаних державним проектним інститутом «Луганськцивілпроект» за кошти місцевого бюджету (копія статті додається).Відповідно до ч. 3 статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов\’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.
Згідно із статтею 28 Бюджетного кодексу України інформація про бюджет є доступною та підлягає оприлюдненню. Крім того, стаття 26 Бюджетного кодексу України передбачає, що керівник бюджетної установи відповідає за організацію ефективної системи внутрішнього контролю за фінансовою та господарською діяльністю цієї установи, а сам внутрішній фінансовий контроль повинен забезпечувати оцінку діяльності на відповідність результатів встановленим завданням та планам.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначеної статті з метою усунення викладених в ній недоліків, приведення проекту генплану м. Луганськ у відповідність до вимог законодавства України, зокрема бюджетного та про місцеве самоврядування, та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади України, державних установ та організацій на недоліки в їх роботі, викладені в публікаціях журналістів.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=351]