Начальнику управління по контролю за використанням та моніторингу земель
Дземі Ю.А.
вул. Хрещатик, 32-А, м. Київ, 01001;
тел.: 278-39-66
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»
вул. Б.Хмельницького 31/27,
3-й поверх, офіс 17
м. Київ, 01030
№ 032 , 03 червня 2010 року
Шановний Юрію Андрійовичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
02 та 06 квітня 2010 року на Інтернет-сайті «Українська правда» розміщено статті Тетяни Чорновіл «Олігарх з насосної станції» (http://www.pravda.com.ua/articles/2010/04/2/4904510/) та «У справі з Хмельницьким Янукович «прогнав» порожняк» (http://www.pravda.com.ua/articles/2010/04/6/4914787/). В зазначеному матеріалі журналістом повідомлялось про факти порушення земельного законодавства України, зокрема при виділенні земельних ділянок, а також про невикористання деяких земель на Жуковому острові у м. Києві за цільовим призначенням (наприклад, виділених для малоповерхової житлової забудови кооперативам «Медтехнік» та «Харчомошовець»), і про використання іншої частини земельних ділянок на Жуковому острові не за цільовим призначенням, зокрема, під будівництво та обслуговування жилого будинку, який розташовано на території підприємства «Насосна станція № 1 «Дніпро» тощо.
Згідно із статтею 6 Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель” до повноважень спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель, зокрема, належать здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань щодо приведення у відповідність із законодавством прийнятих ними рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель; припинення будівництва та експлуатації об\’єктів у разі порушення вимог земельного законодавства України до повного усунення виявлених порушень і ліквідації їх наслідків; одержання в установленому законодавством порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, власників і користувачів, у тому числі орендарів, земельних ділянок документів, матеріалів та іншої інформації, необхідної для виконання покладених на нього завдань; вжиття відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам; вирішення інших питань відповідно до закону.
Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Київської міської влади (http://www.kmv.gov.ua/divisions.asp?Id=1120), управління по контролю за використанням та моніторингу земель Головного управління земельних ресурсів м. Києва організує і здійснює самоврядний контроль у м. Києві за виконанням власниками земельних ділянок і землекористувачами вимог земельного законодавства, встановленого режиму використання земельних ділянок у відповідності до їх цільового призначення і умов надання; виявляє землі, що використовуються не за цільовим призначенням та з порушенням встановлених законодавством вимог тощо.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо повідомити які заходи реагування були вжиті після публікації вищезазначеної статті з метою усунення описаних журналістом порушень земельного законодавства України та недопущення аналогічних ситуацій в майбутньому.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування органів державної влади на факти порушення законодавства України, встановлені журналістами в ході проведених ними журналістських розслідувань.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=361]