На веб-сторінці «Української правди» 13.11.2009 за авторством Олександра Акименко та Єгора Соболєва було опубліковано статтю «Таміфлю з посередником і без. Ціна втрачених життів».В публікації висвітлюються проблеми, пов\’язані із непрозорими, з ознаками корупції, схемами придбання за державний кошт медичного препарату озельтамівір (торгівельна марка – Таміфлю під час епідемії грипу A(H1/N1).

Міністру внутрішніх справ України генерал-майору міліції
Могильову А.В.,
вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01024

Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»,
вул. Б.Хмельницького, 31/27, 3-й поверх, офіс 17,
м. Київ, 01030.

№ 030, ____ квітня 2010

Шановний Анатолію Володимировичу!

Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.

На веб-сторінці «Української правди» (www.pravda.com.ua) 13.11.2009 за авторством Олександра Акименко та Єгора Соболєва було опубліковано статтю «Таміфлю з посередником і без. Ціна втрачених життів». На сьогодні, із статтею можна ознайомитися за наступним посиланням: http://pravda.com.ua/news/2009/11/13/105268.htm.В публікації висвітлюються проблеми, пов\’язані із непрозорими, з ознаками корупції, схемами придбання за державний кошт медичного препарату озельтамівір (торгівельна марка – Таміфлю під час епідемії грипу A(H1/N1). Зокрема, автори описують ситуацію, коли посадовці Міністерства охорони здоров\’я України (МОЗ) прийняли рішення про закупівлю препарату у приватної компанії посередника, а не у виробника – світового фармацевтичного гіганту «Roche». Останній, офіційно, з 1 липня 2009 року повідомив, що певні країни, в т.ч. й Україна, можуть у нього купувати Таміфлю за зниженими цінами – 6 євро за упаковку. За ініціативи МОЗ у зареєстрованого у Києві ЗАТ «Ганза» було придбано 44 128 упаковок за ціною 251 грн. за одну упаковку. Станом на 2008 рік співзасновником та генеральним директором ЗАТ «Ганза» був Петро Багрій. Він також є співзасновником компанії «Матрикс», в якій іншим співзасновником є (був) Юрій Константінов – директор департаменту МОЗ, який, як пише автор ще й очолював групу по супроводу закупівлі. В наслідок застосованої схеми, за приблизним підрахунком, державний бюджет міг втратити від 7 до 8 мільйонів гривень.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про боротьбу з корупцією» органи внутрішніх справ України є одними з тих, хто веде боротьбу з корупцією.

Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.

Враховуючи викладене, просимо Вас надати наступну інформацію, в т.ч., в контексті обмежень, встановлених ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»: 1) Чи проводилась органами МВС України, після публікації статті «Таміфлю з посередником і без. Ціна втрачених життів», перевірка викладених в ній фактів, на предмет дотримання з боку посадових осіб МОЗ діючого Закону України «Про боротьбу з корупцією» та інших норм чинного законодавства під час придбання препарату «Таміфлю», належного витрачання бюджетних коштів під час цієї закупівлі? 2) Якщо так, то які наслідки/висновки такої перевірки? 3) Якщо органами МВС України не було відомо про факти, викладені в статті «Таміфлю з посередником і без. Ціна втрачених життів», чи буде ініційоване проведення такої перевірки після отримання цього інформаційного запиту? 4) Якщо так, то в які терміні буде проведено таку перевірку і коли Ви зможете повідомити про її результати ГО «Інститут розвитку регіональної преси»?

Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування правоохоронних органів на факти, що потребують додаткової перевірки.

ВІДПОВІДЬ: [attachment=355]

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×