На самому початку статті автор зазначає: «Эта новогодняя история ужасает жестокостью и цинизмом. У родной матери отняли ребенка и передали богачам. При этом мать не была лишена родительских прав. Женщина несколько раз приходила в службу по делам детей Приднепровского райисполкома и просила вернуть ей малютку. А в ответ неизменно слышала: «Докажи, что это твой ребенок». Черкасская областная прокуратура располагает в полном объеме документами, чтобы возбудить уголовное дело и распутать этот жуткий клубок торговли детьми».
Генеральному прокурору України державному раднику юстиції України
Медведько О.І.
вул. Різницька 13/15, м. Київ, 01011.
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»,
вул. Б.Хмельницького, 31/27, 3-й поверх, офіс 17, м. Київ, 01030.
№ 028 від 30 квітня 2010
Шановний Олександре Івановичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
На веб-сторінці Черкаської Медіагрупи «Антена» www.antenna.com.ua та у №46 газеты «Антена» 16.12.2009 року за авторством Валентини Васильченко було опубліковано статтю «Шестерки и тузы». На сьогодні, із статтею можна ознайомитися за наступним посиланнями: http://antenna.com.ua/antenna/13354.html.
На самому початку статті автор зазначає: «Эта новогодняя история ужасает жестокостью и цинизмом. У родной матери отняли ребенка и передали богачам. При этом мать не была лишена родительских прав. Женщина несколько раз приходила в службу по делам детей Приднепровского райисполкома и просила вернуть ей малютку. А в ответ неизменно слышала: «Докажи, что это твой ребенок». Черкасская областная прокуратура располагает в полном объеме документами, чтобы возбудить уголовное дело и распутать этот жуткий клубок торговли детьми».
Далі автор розповідає історію поневірянь жінки, яка через сукупність нібито помилок державних посадовців та представників місцевого самоврядування, що мають ознаки змови та перевищення (зловживання) службовим становищем, втратила рідну доньку. В той час, коли мати, навіть, ще не було позбавлено батьківських прав, за наявності інших близьких родичів, які своїми діями виказували бажання опікуватися долею дитини – доньку, в найкоротші терміни удочерила інша, стороння родина. При цьому автор вказує на бездіяльність правоохоронних органів в цій справі, в т.ч. Черкаської обласної прокуратури, яка має всю інформацію про цей інцидент.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо Вас надати наступну інформацію:
1) Чи проводилась Генеральною прокуратурою України, після публікації статті «Тузы и шестерки» перевірка викладених в ній фактів, на предмет дотримання з боку службових та посадових осіб, які причетні до позбавлення матері батьківських прав та термінового оформлення удочеріння малої дитини іншій, сторонній родині, норм чинного законодавства?
2) Якщо так, то які наслідки/висновки такої перевірки?
3) Якщо Генеральній прокуратурі України не було відомо про факти, викладені в статті «Тузы и шестерки», чи буде ініційоване проведення такої перевірки після отримання цього інформаційного запиту, в т.ч. на предмет належного реагування на викладені в статті факти з боку Черкаської обласної прокуратури?
4) Якщо так, то в які терміні буде проведено таку перевірку і коли Ви зможете повідомити про її результати ГО «Інститут розвитку регіональної преси»?
5) Чи було представниками органів прокуратури України, за фактами викладеними в статті, порушено кримінальну справу? За якою статтею Кримінального кодексу України? Чи завершено досудове слідство по цій кримінальній справі? Якщо завершено – то які процесуальні рішення прийнято, на яких підставах? Якщо ні – то на якій стадії провадження вона знаходиться?
6) Які інші заходи прокурорського реагування було впроваджено для захисту прав та інтересів позбавленої батьківських прав матері і дитини, позбавленої батьківського піклування, як з боку матері, так і з боку найближчих родичів? Які результати таких заходів прокурорського реагування?
7) Чи знаходяться, станом на сьогодні, факти викладені в статті на прокурорському контролі?
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування правоохоронних органів на факти, що потребують додаткової перевірки.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=352]