Начальнику Управління СБУ України в Полтавській області
Дроботенко О.Б.,
вул. Жовтнева, 39, м. Полтава, 36000.
Громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси»,
вул. Б.Хмельницького, 31/27, 3-й поверх, офіс 17,
м. Київ, 01030.
№ 014, ____ березня 2010
Шановний Олександре Богдановичу!
Згідно з угодою № 39420 від 01.07.2009 року з Міжнародним фондом «Відродження» громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» реалізує проект «Моніторинг та підвищення ефективності журналістських розслідувань в регіонах». ГО «ІРРП» у співпраці з проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» у 2007-2009 роках здійснювала масштабний проект навчання журналістів та підтримки проведення антикорупційних журналістських розслідувань в Україні.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про інформацію» громадяни, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод та законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
В газеті «Кременчуцький телеграф» від 09 квітня 2009 року, за авторством Лариси Артеменко, було опубліковано статтю «Царське село – 2». В публікації висвітлюються проблеми, пов\’язані із непрозорим, з ознаками корупції, землевідведенням у м. Кременчук Полтавської області та здійсненням будівництва посадовими і службовими особами, яке не відповідає задекларованим ними доходами.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про боротьбу з корупцією» посадові особи органів місцевого самоврядування є суб\’єктами корупційних діянь та інших правопорушень, пов\’язаних з корупцією.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про боротьбу з корупцією» органи Служби безпеки України є одними з тих, хто веде боротьбу з корупцією.
Стаття 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» встановлює спеціальні обмеження, спрямовані на попередження корупції. Серед них:
1) заборона в сприянні використовувати своє службове становище, фізичним і юридичним особам у здійсненні ними підприємницької діяльності (в контексті безкоштовного виділення за рішенням Кременчуцької міської ради земельних ділянок площею 3га та 7,2га під забудову юридичній особі, яка не має будь-яких державних дозвільних документів на здійснення такої діяльності і землю якої після було роздано в т.ч. службовим особам Кременчуцької міської ради та виконкому);
2) заборона займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб (в контексті створення та здійснення діяльності юридичної особи, яка отримує великі земельні ділянки, що після того, розподіляються в т.ч. серед посадових осіб кременчуцької міської влади);
3) будівництво, яке здійснюють на отриманих ділянках посадові та службові особи кременчуцької міської влади не відповідає задекларованим ними доходам.
Відповідно до статей 26, 34, 35 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» журналіст має право на вільне одержання, використання, поширення (публікацію) відкритої за режимом доступу інформації, а громадяни України мають право на оперативне одержання через друковані ЗМІ відомостей, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючи викладене, просимо Вас надати наступну інформацію, в контексті вище описаних обмежень, встановлених ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»: 1) Чи проводилась органами СБУ України в Полтавській області, після публікації статті «Царське село – 2», перевірка викладених в ній фактів, на предмет дотримання з боку посадових осіб кременчуцької міської влади діючого Закону України «Про боротьбу з корупцією»? 2) Якщо так, то які наслідки/висновки такої перевірки? 3) Якщо органам СБУ України в Полтавській області не було відомо про факти, викладені в статті «Царське село – 2», чи буде ініційоване проведення такої перевірки після отримання цього інформаційного запиту? 4) Якщо так, то в які терміні буде проведено таку перевірку і коли Ви зможете повідомити про її результати ГО «Інститут розвитку регіональної преси»? 5) Наскільки поширеними є корупційні правопорушення в земельній сфері в Полтавській області? Скільки (якщо можна по районах області), протягом 2009-го співробітниками СБУ України в Полтавській області було складено Протоколів за недотримання посадовими особами вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» під час здійснення діяльності в земельній сфері? За якими фактами?
Просимо Вас під час розгляду цього інформаційного запиту звернути увагу на такі факти та дати їм оцінку: 1) землю площею 3 га та понад 7 га передають безкоштовно (фактично заподіюючи шкоду територіальній громаді м. Кременчук); 2) обидва рази землю отримує одна юридична особа; 3) рішення про виділення землі (юридичної особи) для конкретних фізичних осіб приймається міською радою раніше на 4 дні до укладання з цією юридичною особою та міськрадою договору оренди землі; 4) начальник міського відділу МВС України також є серед осіб, що отримали через таку схему земельну ділянку.
Зазначена інформація необхідна ГО «ІРРП» для реалізації статутних завдань та завдань проекту щодо інформування суспільства про реагування правоохоронних органів на факти, що потребують додаткової перевірки.
ВІДПОВІДЬ: [attachment=359]