Проект передбачає створення в Україні, Росії, Молдові, а також Вірменії, Грузії та Азербайджані самостійних журналістських організацій. Про це розповів Deutsche Welle Іван Нікольчев, представник Генерального директорату з прав людини та правових питань у Страсбурзі.
Обмін інформацією та досвідом між журналістами в шістьох пострадянських країнах – такий проект Рада Європи запропонувала профінансувати Європейському Союзу.
Проект передбачає створення в Україні, Росії, Молдові, а також Вірменії, Грузії та Азербайджані самостійних журналістських організацій. Про це розповів Deutsche Welle Іван Нікольчев, представник Генерального директорату з прав людини та правових питань у Страсбурзі. «Ці органи формуються самими журналістами, членство в них добровільне, – сказав Нікольчев. – Журналісти збираються та узгоджують кодекс професійної етики. Вони самі контролюють дотримання цих правил».
За словами представника Ради Європи, ідеться, наприклад, про правила висвітлення в ЗМІ проблем меншин, або дотримання принципу кількох джерел інформації. Нікольчев каже, що це відомі правила, а «нове – це сформувати регіональну мережу». На європейському рівні така мережа вже існує. Вона називається Альянс незалежних рад з питань преси в Європі. Україна бере участь у цьому проекті, так само, як і інші країни, які пропонує об’єднати в мережу Рада Європи, окрім Грузії.
За словами Нікольчева, зараз проект передано на розгляд Єврокомісії. Він розрахований на три роки, на реалізацію потрібно один мільйон євро. «Для шістьох країн це – небагато», – каже представник Ради Європи, який називає цей проект «нестандартним» і своїм «улюбленим».
Автор: Роман Гончаренко
Редактор: Євген Тейзе