Про проект “Моніторинг відкритості сайтів”

З 1 жовтня 2010 року ГО «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) за сприяння Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки та Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy), США реалізує проект «Моніторинг веб-сайтів центральних органів державної виконавчої влади України», спрямований на підвищення рівня відкритості влади та покращення доступу до суспільно-важливої інформації.

Проект спрямований на забезпечення громадянам та ЗМІ легкого й зручного отримання інформації, розміщеної на веб-сайтах. Також, проект покликаний сприяти органам влади у розумінні потреб суспільства в отриманні інформації про їхню діяльність та розвитку електронного врядування.

Метою моніторингу змісту офіційних сайтів є визначення кількісних і якісних характеристик поточного рівня інформаційної відкритості відповідно до вимог чинного законодавства України з питань оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів.

Моніторинг проводиться на постійній основі та передбачає щорічне дослідження офіційних веб-сайтів органів влади України.

В 2010-2014 р.р. моніторинг проводився щодо 56 веб-сайтів органів центральної державної виконавчої влади (надалі ЦОВВ).

ІРРП докладає зусиль для розширення предмету моніторингу. Так, в 2015 році вперше проводився моніторинг веб-сайтів органів влади України обласного рівня та міста Києва за підтримки Міністерства зовнішніх справ Чеської Республіки, а також судів вищого та апеляційного рівня за підтримки Офісу Ради Європи в Україні «Зміцнення інформаційного суспільства» спільно з Міністерством зовнішніх справ Чеської Республіки.

У 2016 році буде досліджено 69 веб-сайтів органів центральної державної виконавчої влади (ЦОВВ), а також 50 веб-сайтів органів влади обласного рівня та міста Києва та 45 веб-сайтів судів.

[su_expand more_text=”Детальніше…” less_text=”Згорнути” link_color=”#337ab7″ link_align=”right”]! У 2015 році результати моніторингу веб-сайтів органів влади увійшли до загальної доповіді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини до розділу про виконання Закону “Про доступ до публічної інформації” (сторінки 47-75).

[su_document url=”http://irrp.org.ua/wp-content/uploads/2016/04/Dopovid_2016_final-1.pdf”]

[/su_expand]

Календар Моніторингів 2011-2016 р.р.

[su_box style=”soft” box_color=”#c2baba” title_color=”#1111″ title=”2016 рік”]

→ 69 веб-сайтів органів центральної державної виконавчої влади (ЦОВВ)

→ 50 веб-сайтів органів влади обласного рівня та міста Києва

→ 45 веб-сайтів судів
[/su_box]

[su_box style=”soft” box_color=”#c2baba” title_color=”#1111″ title=”2015 рік”]
→ 77 сайтів центральних органів виконавчої влади, в тому числі – сайт Верховної Ради України, Генпрокуратури, Кабміну, СБУ, Вищої кваліфікаційної комісії судів

→ 45 сайтів судів

→ 50 сайтів органів влади обласного рівня та міста Києва

→ 100 сайтів вищих навчальних заходів України [/su_box]

[su_box style=”soft” box_color=”#c2baba” title_color=”#1111″ title=”2014 рік”] 56 сайтів центральних органів виконавчої влади [/su_box]

[su_box style=”soft” box_color=”#c2baba” title_color=”#1111″ title=”2013 рік”] 56 сайтів центральних органів виконавчої влади [/su_box]

[su_box style=”soft” box_color=”#c2baba” title_color=”#1111″ title=”2012 рік”] 56 сайтів центральних органів виконавчої влади[/su_box]

[su_box style=”soft” box_color=”#c2baba” title_color=”#1111″ title=”2011 рік”] 56 сайтів центральних органів виконавчої влади [/su_box]

Ми вважаємо, що офіційні веб-сайти органів влади є одним з найефективніших способів донесення інформації про їхню діяльність. Розміщення інформації на веб-сайтах згідно з параметрами Моніторингу зменшує навантаження на апарат органів влади, оскільки громадяни можуть отримати необхідну для них інформацію 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Окрім того, веб-сайти слугують важливим інструментом для громадян та юридичних осіб, які мають намір отримати адміністративні послуги або сервіси. При цьому для споживача є важливим отримання повної та достовірної інформації саме з першоджерела – офіційних веб-сайтів органів влади.

Методологія моніторингу створена Фондом «Інститут розвитку свободи інформації» (Санкт-Петербург, Російська Федерація) та адаптована для умов України відповідно до чинного національного законодавства.

Loading

Для отримання юридичної допомоги
заповніть анкету

    П.І.Б.*

    Організація

    E-mail*

    Телефон

    Деталі звернення

    Яка юридична допомога вам потрібна? *

    Юридична консультаціяДопублікаційна експертизаПравовий захист у судіСкладання інформаційного запиту

    Завантажте документи/файли

    * - обов'язкові поля

    ×














    ×