До уваги журналістів-розслідувачів регіональних ЗМІ!
Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) спільно з польською організацією Демократичне товариство «Схід» (Towarzystwo Demokratyczne Wschód) в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) продовжує дворічний проект підтримки розслідувальної журналістики у регіональних ЗМІ.
Проект передбачає кілька кроків, кожен з яких спрямований на підтримку та стимулювання журналістів-розслідувачів у регіонах.
Основним є КОНКУРС НА КРАЩЕ ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ у регіональних ЗМІ процесу проведення реформ на місцевому рівні (на окупованих територіях, тематика конкурсу дещо ширша та включає викриття корупції, порушень прав людини, військових злочинів, зловживання владою).
До участі у Конкурсі приймаються журналістські розслідування на вищеозначену тематику, оприлюднені в друкованих чи Інтернет-ЗМІ або в ефірі на телебаченні чи радіо в період з січня по жовтень 2016 року (незалежно від того, чи отримували вони фінансування в рамках цього проекту, про це читайте нижче).
Роботи прийматимуться у категоріях ТБ та онлайн/принт. Окремо визначатиметься переможець у номінації «Відкриття року» серед учасників конкурсу, які роблять перші кроки у розслідувальній журналістиці. ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС
Для участі у конкурсі журналіст має:
1.Заповнити онлайн-заявку на участь у Конкурсі, яка містить перелік всіх робіт надісланих на конкурс одним журналістом, із гіперпосиланнями на онлайн- та відео-матеріали.
2.Надіслати електронною поштою відскановану довідку (довідки) від головного редактора з печаткою, що підтверджує дату публікації статті – для друкованих та Інтернет-видань, або ефірну довідку з печаткою – для радіо- та телематеріалів.
3.Надіслати РОЗСЛІДУВАННЯ (не більше трьох):
- для друкованих матеріалів – сторінки чи розвороти матеріалів у форматі PDF на електронну пошту у такому самому вигляді, як їх побачили читачі;
- для Інтернет-публікацій – повне посилання на адресу статті в Інтернеті (в онлайн-заявці) та файл-«скріншот» веб-сторінки з публікацією (електронною поштою);
- для телерадіоматеріалів – гіперпосилання (в онлайн-заявці) на безкоштовні файлообмінники з вашими матеріалами або на YouTube.
Розслідування та довідки про публікацію слід надсилати на адресу irrp.org.ua@gmail.com з 23 травня по 31 жовтня 2016 р. включно і обов’язково вказувати у темі листа прізвище журналіста та «Конкурс журналістських розслідувань».
Також проект передбачає всебічну підтримку журналістів-розслідувачів, які бажають взяти участь у Конкурсі, але потребують допомоги:
Фінансова підтримка обраних проектів розслідувань
Заявки на фінансування розслідувань приймаються з 23 травня по 13 червня та з 13 червня по 4 липня 2016 року.
При розгляді заявок перевагу отримають проекти, котрі відповідатимуть наступним критеріям:
- Розслідування відповідає темі проекту – процес проведення реформ на місцевому рівні. Для окупованих територій, перелік тем включає викриття корупції, порушень прав людини, військових злочинів, зловживання владою.
-
Розслідування відкриє нову важливу інформацію, що має суспільну значимість.
-
Журналіст має серйозні домовленості щодо публікації розслідування щонайменше в одному медіа.
-
Журналіст, що виконує розслідування, суворо дотримується професійних та етичних стандартів.
-
Розслідування не передбачає недопустимих ризиків для журналістів та медіа.
-
Перед публікацією розслідування журналіст направить матеріали до ІРРП на допублікаційну юридичну експертизу (інформація про юридичну підтримку розслідувань ви знайдете нижче)
-
Розслідування буде опубліковане до 26 жовтня 2016 року.
Максимальний розмір фінансування на розслідування становить еквівалент 1800 польських злотих (близько 500 доларів США).
*При оприлюдненні розслідування, підготовленого за фінансової підтримки проекту, журналіст зобов’язаний включити наступний текст «Розслідування підготоване в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади»
Методологічні консультації з проведення журналістських розслідувань
Якщо ви зайшли в глухий кут у розслідуванні, або вам потрібна допомога у його плануванні, ІРРП допоможе вам отримати фахову методичну консультацію із проведення журналістських розслідувань.
Консультації надають незалежні медіа-експерти та досвідчені журналісти: Олег Хоменок, Валентина Самар, Олексій Шалайський та Дмитро Гнап.
Щоб отримати консультацію, напишіть, будь ласка, листа електронною поштою на адресу katrya.ivanova@gmail.com, де викладіть своє запитання та вкажіть свій номер телефону. У темі листа зазначте «методична консультація з журналістських розслідувань».
Відповідь на запитання ви отримаєте письмово упродовж кількох днів. Крім того, експерти можуть зв’язатися з вами по телефону, аби дізнатися додаткову інформацію щодо вашого розслідування.
Додаткові запитання можна поставити за телефонами: (067)9056313, (067)2179199, (044)2794199 – Катерина Іванова
Юридичні консультації з проведення журналістських розслідувань.
Професійна команда юристів ІРРП надає такі види юридичної допомоги:
- Письмова юридична консультація.
-
Допублікаційна експертиза.
-
Складання інформаційного запиту.
Щоб отримати юридичну консультацію, напишіть, будь ласка, листа електронною поштою на адресу katrya.ivanova@gmail.com, де викладіть своє запитання та вкажіть свій номер телефону. У темі листа зазначте «юридична консультація».
Визначення кращих розслідувань на тему реформування на місцевому рівні проводитиметься в жовтні 2016 року.