Нотатки з тренінгу з гендерно чутливої журналістики, як долати труднощі при плануванні та підготовці матеріалів на гендерну тематику.
- Редактор, власник чи інвестор вважає гендерну тематику нецікавою?
Покажіть, який відгук у аудиторії отримав матеріал на подібну тематику в інших ЗМІ. Особливо у популярних. Аргументами стануть і кількість переглядів, і резонанс серед аудиторії ЗМІ.
- Думаєте, що немає інтересу в аудиторії?
Використовуйте актуальні інформаційні приводи. Наприклад, з 25 листопада в Україні розпочнеться щорічна кампанія «16 днів проти насильства». Також питання гендерної рівності та дотримання прав жінок і чоловіків можна піднімати з нагоди професійних свят таінших дат. Наприклад, про це можна говорити у День батька, День місцевого самоврядування, Міжнародний день терпимості, День захисника Вітчизни.
- Вважаєте себе необізнаними? Користуйтесь відкритими даними та результатами досліджень. Наприклад, днями представили звіт «Жінки та Чоловіки на Керівних Посадах в Україні» . Стежте за роботою ініціатив, які працюють для підтримки жінок в Україні:
- проект «Жінки – це 50% успіху», спрямований на активізацію та підтримку жінок в громадському та політичному житті
- платформа SheExports – ініціатива для підтримки та розвитку жінок-підприємців, ідейною натхненницею виступає Наталія Микольська, заступниця Міністра економічного розвитку та торгівлі України
- «Повага» – кампанія проти сексизму у політиці та ЗМІ
- Герої чи героїні вважають цю тему не важливою і не хочуть про це говорити?
Наведіть дані з досліджень, поясніть, чому питання гендерної рівності сьогодні актуальне. Для когось спрацює аргумент, що їх історія допоможе іншим. Або ж можна цитувати історії з інших матеріалів, чи подавати думку чи розповідь анонімно.
- Не знаєте, де шукати контакти експерток?
Скористайтесь безкоштовною базою даних експерток «Спитай Жінку»
Нагадаємо, що другий тренінг з гендерно чутливої журналістики відбувся 10-11 жовтня в Києві, у залі ІРРП. За кілька тижнів учасниці та учасники першого і другого тренінгів знову зустрінуться – щоб обговорити свої матеріали на гендерну тематику. Тренерський склад: Ольга Веснянка та Микола Ябченко.
Проведення циклу з двох триденних тренінгів підтримує Уряд Великої Британії через проект National Democratic Institute – NDI.
Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://www.binance.com/join?ref=P9L9FQKY
Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.