Сьогодні, 6 квітня, в Автозаводському районному суді відбулося перше судове засідання по розгляду справи щодо газети «Кременчуцький Телеграф», повістка щодо якої була отримана працівниками газети лише 3 квітня. Редакція Кременчуцького Телеграфу» звернулася до Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів з проханням звернути увагу на цю ситуацію для забезпечення суворого дотримання чинного національного законодавства та неприпинення випуску газети.
Сьогодні, 6 квітня, в Автозаводському районному суді відбулося перше судове засідання по розгляду справи щодо газети «Кременчуцький Телеграф», повістка щодо якої була отримана працівниками газети лише 3 квітня. Редакція «Кременчуцького Телеграфу» звернулася до Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів з проханням звернути увагу на цю ситуацію для забезпечення суворого дотримання чинного національного законодавства та неприпинення випуску газети.
Працівники газети «Кременчуцький Телеграф» переконані, що справа є абсолютно необґрунтованою та сфабрикованою для того, аби відібрати газети та майно у законних власників перед початком парламентських виборів в Україні.
Приводом виклику в суд став позов Олександра Хуторного, який стверджує, що саме він є автором видання «Приватна газета» та інформаційної газети «Телеграф», а засновником цих видань є зареєстроване ним приватне підприємство «С-КРОН». Тому він намагається отримати від газети 4 мільойни 312 тисяч гривень, які, на його думку, одержані в результаті порушення його авторських прав. Але при цьому Хуторний не обґрунтовує у чому саме полягає порушення його авторського права та не надає відповідних доказів.
– Всі ці події відбуваються саме перед початком виборчої кампанії до Верховної Ради України. Не ясно що заважало панові Хуторному «захищати свої права» раніше – адже, за його словами, він знає про це «порушення» з 2001 року? Не зрозуміло й те, чому він розпочав це робити саме напередодні виборів? – дивується головний редактор «Кременчуцького Телеграфу» Сергій Кулясов.
Особливе занепокоєння викликає поспішність, з якою суд постановляє процесуальні документи. Так, позовна заява від Хуторного надійшла до суду 22 березня, а вже за тиждень суд постановив ухвалу про забезпечення доказів по цій справі.
Матеріали справи редакція отримала були одержані відповідачами 3 квітня, разом з викликом до суду, тобто на підготовку до засідання залишалося лише 2 дні.
– Таким чином порушується рівність сторін у процесі, бо відповідачі змушені готуватися до захисту дуже швидко, а це зменшує можливості здійснювати ефективний захист, – говорить медіа-юрист ІРРП Людмила Панкратова.
Судочинці також вимагають дані, які не стосуються позовних вимог, зокрема, інформацію щодо податкової звітності та майна осіб, що не має жодного відношення до заснування або випуску газети. Окрім того, як каже пані Панкратова, існує реальна загроза, що на майно відповідачів буде накладено арешт та буде заборонено випуск газет як захід забезпечення позовних вимог.
Судове засідання 6 квітня закінчилося доволі швидко: суддя взяв самовідвід.
Вже після судового представник позивача повідомив журналістам, що суд задовольнив його клопотання про накладення арешту на майно відповідачів. Однак, ухвалу про накладення арешту редакція не отримувала.
Медіа-юристи ІРРП будуть надавати юридичну допомогу редакції газети «Кременчуцький ТелеграфЪ».
ІРРП буде інформувати про подальший розгляд справи.
Повний текст заяви редактора газети «Кременчуцький ТелеграфЪ» до ЗМІ знаходиться тут .
Джерело: ІРРП
Знаю газету! Был на тренинге на базе этого издания. Сергей Кулясов – умница и деловой человек в лучшем смысле этого слова.
Ребята, держитесь!