Про тиск на свободу слова у Вiнницькiй областi заявляє медіа-корпорація RIA. Головний редактор корпорації Олександр Човган звернувся до правової служби Інституту розвитку регіональної преси із проханням вжити заходів із недопущення утисків свободи слова та забезпечення правового захисту незалежної газети.
Про тиск на свободу слова у Вiнницькiй областi заявляє медіа-корпорація RIA. Головний редактор корпорації Олександр Човган звернувся до правової служби Інституту розвитку регіональної преси із проханням вжити заходів із недопущення утисків свободи слова та забезпечення правового захисту незалежної газети.
«Наша газета «RIA», яка не належить жодному олігарху, не контрольована жодною політичною силою, стала об’єктом переслідувань за свої публікації з метою заставити нас припинити відігравати роль вартових демократичного суспільства, висвітлювати об’єктивно події, критикуючи дії влади, які суперечать суспільному інтересу, як його розуміє наше видання, – йдеться у зверненні. – Мер міста Козятин Олександр Гвелесіані намагається закрити незалежну газету «RIA», організовуючи незаконні перевірки через підпорядковане йому управління праці та соціальної політики».
Козятинська газета «RIA» опублікувала серію матеріалів про діяльність місцевої влади: про те, як у Козятині, мовляв, бездіють чиновники, валиться комунальне господарство, як страйкують двірники, яким не виплачують зарплату, через що у місті не прибирається сміття. У редакції кажуть, що до них щодня надходять скарги, приходять місцеві жителі і скаржаться на бездіяльність команди мера, а коли вони звертаються в адміністрацію, чиновники їм не відповідають або ж відправляють відписки.
У зверненні перелічені публікації, які, на думку пана Човгана, стали підставою для реакції мера Гвелесіані. А 31 січня 2013 року до офісу редакції козятинського «RIA» прийшли посадовці Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради для вивчення стану дотримання вимог трудового законодавства редакції газети, як було зазначено у відповідному дорученні [attachment=621].
«Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України “Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності” для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду видає наказ, на підставі якого оформлюється посвідчення або направлення, але не «доручення», яке було видане у цьому випадку. Воно має бути підписане керівником або заступником керівника органу державного нагляду із зазначенням прізвища, ім\’я та по батькові і має бути засвідчене печаткою, якої немає на «дорученні», – зауважує головний редактор корпорації.
Олександр Човган вважає, що подібне доручення є спробою втручання у діяльність видання на замовлення міського голови Олександра Гвелесіані з метою знищення газети «RIA».
«Міський голова м.Козятин Олександр Гвелесіані з використанням наданих йому службових повноважень та пов\’язаних із цим можливостей схилив (примусив) посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Козятинської міської ради до протиправного використання наданих ними службових повноважень та пов\’язаних із цим можливостей для здійснення тиску на газету «RIA», що є також перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів,» – йдеться у зверненні.
У свою чергу міський голова Козятина Олександр Гвелесіані відкидає звинувачення газети RIA в тиску на свободу слова. Про це він заявив у коментарі «Телекритиці». За словами пана Гвелесіані, перевірка газети управлінням праці та соцзахисту була зумовлена зверненням колишніх редакторів RIA, які повідомили, що співробітники видання не мають офіційних трудових стосунків з редакцією, тобто отримують «зарплату в конвертах».
ІРРП
Отримати юридичну допомогу для журналістів та ЗМІ