До уваги регіональних журналістів-розслідувачів з усіх видів ЗМІ!
«Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) та Демократичне товариство «Схід» (Towarzystwo Demokratyczne Wschód) в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, що фінансується з коштів Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща а також Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD) оголошує Конкурс на краще журналістське розслідування, що висвітлює проведення реформ.
Мета конкурсу журналістських розслідувань, що висвітлюють проведення реформ на місцевому рівні – створення кращих умов для журналістів місцевих ЗМІ до проведення розслідувань щодо процесу реформ на місцевому рівні, підвищення інтересу до розслідувальної журналістики та висвітлення теми проведення реформ у засобах масової інформації, збільшення кількості та підвищення якості журналістських матеріалів, які відповідають професійним стандартам, містять в собі глибокий аналіз та є незаангажованими, залучення громадськості та влади до постійних дискусій та пошуку виходу з ситуації.
До участі приймаються журналістські розслідування, що висвітлюють проведення реформ на місцевому рівні. Роботи, що стосуються окупованих територій, можуть мати ширшу тематику, зокрема викриття корупції, порушень прав людини, військових злочинів, зловживання владою.
[su_spoiler style=”simple” icon=”arrow” title=”Умови конкурсу”]
Конкурс проводиться у двох номінаціях «Краще телевізійне журналістське розслідування, що висвітлює процес реформування» та «Краще друковане/онлайн журналістське розслідування, що висвітлює процес реформування». Журі визначить трьох переможців – перше, друге та третє місця, які отримають матеріальні нагороди
Вручатиметься також премія «Відкриття року». Цю премію може здобути журналіст-розслідувач, з досвідом роботи не більше одного року. Переможець у цій номінації також отримає матеріальну винагороду.
У Конкурсі буде визначено кращі розслідування за 2015 та 2016 роки.
Щоб подати роботу на конкурс, слід:
- заповнити онлайн-заявку (заявка для робіт 2015 року, заявка для робіт 2016 року), яка повинна містити перелік всіх робіт надісланих на конкурс одним журналістом, із гіперпосиланнями на онлайн- та відео-матеріали.
- Надіслати електронною поштою відскановану довідку (довідки) від головного редактора з печаткою, що підтверджує дату публікації статті – для друкованих та Інтернет-видань, або ефірну довідку з печаткою – для радіо- та телематеріалів.
- Надіслати РОЗСЛІДУВАННЯ (не більше трьох): для друкованих матеріалів – сторінки чи розвороти матеріалів у форматі PDF на електронну пошту у такому самому вигляді, як їх побачили читачі; для Інтернет-публікацій – повне посилання на адресу статті в Інтернеті (в онлайн-заявці) та файл-скріншот веб-сторінки з публікацією (електронною поштою); для телерадіоматеріалів – гіперпосилання (в онлайн-заявці) на безкоштовні файлообмінники з вашими матеріалами або на YouTube.
Розслідування та довідки про публікацію слід надсилати на адресу irrp.org.ua@gmail.com і обов’язково вказувати у темі листа прізвище журналіста та «Конкурс журналістських розслідувань».
Збір заявок для участі в Конкурсі триватиме з 8 серпня по 17 жовтня (продовжено) 2016 р. включно
У разі відсутності повного пакету документів організатори Конкурсу мають право зняти роботу з розгляду.
До розгляду не приймаються матеріали, щодо яких в період проведення Конкурсу здійснюється провадження в судовому або позасудовому порядку.
Додаткові запитання щодо конкурсу можна поставити за телефоном – 067 9056313 (Катерина Іванова)
[/su_spoiler]
[su_spoiler style=”simple” icon=”arrow” title=”Положення про конкурс”]
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс журналістських розслідувань, що висвітлюють проведення реформ на місцевому рівні, який відбувається в рамках навчального проекту
«Журналістські розслідування в місцевих та регіональних ЗМІ України на сторожі реформ
1.ПРЕАМБУЛА.
Конкурс проводить польське Демократичне товариство «Схід» (Towarzystwo Demokratyczne Wschód) спільно з громадською організацією «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, що фінансується
з коштів Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща а також Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD)
Мета конкурсу журналістських розслідувань, що висвітлюють проведення реформ на місцевому рівні – створення кращих умов для журналістів місцевих ЗМІ до проведення розслідувань щодо процесу реформ на місцевому рівні, підвищення інтересу до розслідувальної журналістики та висвітлення теми проведення реформ у засобах масової інформації, збільшення кількості та підвищення якості журналістських матеріалів, які відповідають професійним стандартам, містять в собі глибокий аналіз та є незаангажованими, залучення громадськості та влади до постійних дискусій та пошуку виходу з ситуації.
Конкурс складатиметься з двох етапів. Перший етап – вибір кращих проектів розслідувань, які отримають фінансову підтримку на їх проведення – проводитиметься тричі в першій половині 2015 року та тричі в першій половині 2016 року. Другий етап конкурсу – визначення кращих оприлюднених розслідувань – проводитиметься в жовтні 2015 року та в жовтні 2016 року.
Головними завданнями Конкурсу є:
- підвищення обізнаності населення щодо процесу реформування на місцях,
- стимулювання розвитку української розслідувальної школи та застосування представниками ЗМІ сучасних журналістських стандартів при підготовці матеріалів,
- відзначення найкращих журналістів-розслідувачів,
- донесення вичерпної, об’єктивної та неупередженої інформації громадянам України.
2. І ЕТАП КОНКУРСУ НА КРАЩЕ ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ – КОНКУРС ПРОЕКТІВ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ
2.1 Журналісти, що бажають взяти участь у конкурсі, але потребують фінансової підтримки на проведення розслідування, можуть подати заявку на фінансування розслідування. Упродовж 2015 року передбачається надання фінансової підтримки 25 журналістам-розслідувачам, та ще щонайменше 25 – у наступному році.
2.2 Середній розмір гонорару на розслідування становить еквівалент 1800 польських злотих. Гонорар виплачуватиметься двома частинами: 50% після затвердження проекту розслідування, та 50% після оприлюднення розслідування в ЗМІ.
2.3 Щоб подати заявку на фінансування розслідування, журналіст повинен заповнити онлайн-форму на сайті Інституту розвитку регіональної преси, де надати план цього розслідування та його кошторис.
2.4 Рішення про надання фінансування на проведення розслідування приймається комісією у складі трьох експертів. Рішення приймаються шляхом обговорення та голосування під час засідання експертної ради. Експертна рада збирається на три засідання – у березні, травні та червні 2015 року. Графік засідань комісії на 2016 рік буде оголошено додатково на початку 2016 року.
2.5. Учасники проекту, окрім фінансування гонорарів, матимуть можливість отримати безкоштовні юридичні консультації, допублікаційну юридичну експертизу матеріалу та методологічні консультації в ході розслідування, при цьому до публікаційна правова експертиза розслідувань є обов’язковою вимогою.
2.6 При розгляді заявок перевагу отримають проекти, котрі відповідатимуть наступним критеріям:
- Розслідування відповідає темі проекту – процес проведення реформ на місцевому рівні. Для окупованих територій, перелік тем включає викриття корупції, порушень прав людини, військових злочинів, зловживання владою, шкоди навколишньому середовищу тощо.
- Розслідування відкриє нову важливу інформацію, що має суспільну значимість.
- Журналіст має серйозні домовленості щодо публікації розслідування щонайменше в одному медіа.
- Журналіст, що виконує розслідування, суворо дотримується професійних та етичних стандартів.
- Розслідування не передбачає недопустимих ризиків та журналістів та медіа.
- Перед публікацією розслідування, журналіст направить ІРРП матеріал на допублікаційну юридичну експертизу.
- Розслідування буде опубліковане до 26 жовтня 2015 року та 17 жовтня (продовжено) 2016 року.
2.7 При оприлюдненні розслідування, підготовленого за фінансової підтримки проекту, журналіст зобов’язаний включити наступний текст «Розслідування підготоване в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади»
3.ІІ ЕТАП КОНКУРСУ – ВИБІР КРАЩИХ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ
3.1 Переможці І етапу конкурсу, у випадку вчасного оприлюднення своїх розслідувань, будуть автоматично брати участь у ІІ етапі конкурсу. Свої матеріали можуть подавати також інші журналісти місцевих ЗМІ, які не отримали фінансування в І етапі конкурсу
3.2 До участі приймаються журналістські розслідування, що висвітлюють проведення реформ на місцевому рівні. Роботи, що стосуються окупованих територій, можуть мати ширшу тематику, зокрема викриття корупції, порушень прав людини, військових злочинів, зловживання владою
3.3. Роботи, що подаються до ІІ етапу конкурсу, повинні бути оприлюднені в друкованих чи Інтернет-ЗМІ або в ефірі на телебаченні чи радіо в період з 1 березня 2014 року по 26 жовтня 2015 року та з 1 січня по 17 жовтня (продовжено) 2016.
- Один журналіст має право надіслати на конкурс не більше трьох робіт
- У Конкурсі забороняється брати участь представникам організаторів, журі конкурсу, а також членам їхніх сімей.
- Участь в Конкурсі автоматично означає ознайомлення та повну згоду учасників з цим Положенням.
- Конкурс проводиться у двох номінаціях «Краще телевізійне журналістське розслідування, що висвітлює процес реформування» та «Краще друковане/онлайн журналістське розслідування, що висвітлює процес реформування». Журі визначить трьох переможців – перше, друге та третє місця, які отримають матеріальні нагороди
- Вручатиметься також премія «Відкриття року». Цю премію може здобути журналіст-розслідувач, з досвідом роботи не більше одного року. Переможець у цій номінації також отримає матеріальну винагороду
- Для участі у ІІ етапі Конкурсу журналіст має:
- Заповнити онлайн-заявку на участь у Конкурсі, доступну за посиланням, яка містить перелік всіх робіт надісланих на конкурс одним журналістом, із гіперпосиланнями на онлайн- та відео-матеріали.
- Надіслати електронною поштою відскановану довідку (довідки) від головного редактора з печаткою, що підтверджує дату публікації статті – для друкованих та Інтернет-видань, або ефірну довідку з печаткою – для радіо- та телематеріалів.
- Надіслати РОЗСЛІДУВАННЯ (не більше трьох):
для друкованих матеріалів – сторінки чи розвороти матеріалів у форматі PDF на електронну пошту у такому самому вигляді, як їх побачили читачі;
для Інтернет-публікацій – повне посилання на адресу статті в Інтернеті (в онлайн-заявці) та файл-«скріншот» веб-сторінки з публікацією (електронною поштою);
для телерадіоматеріалів – гіперпосилання (в онлайн-заявці) на безкоштовні файлообмінники з вашими матеріалами або на YouTube.
- Розслідування та довідки про публікацію слід надсилати на адресу irrp.org.ua@gmail.com і обов’язково вказувати у темі листа прізвище журналіста та «Конкурс журналістських розслідувань».
- Збір заявок для участі в Конкурсі триватиме з 8 серпня до 17 жовтня (продовжено) 2016 року включно.
- У разі відсутності повного пакету документів, зазначених у п.5.1. цього Положення, організатори Конкурсу мають право зняти роботу з розгляду.
- До розгляду не приймаються матеріали, щодо яких в період проведення Конкурсу здійснюється провадження в судовому або позасудовому порядку.
- Роботи, висунуті на участь у Конкурсі, не рецензуються, надані екземпляри не повертаються, листування з авторами не ведеться.
- Оргкомітет ставить за мету розглянути всі надіслані матеріали, але залишає за собою право не включати матеріали до конкурсу, якщо вони надійшли пізніше означеного терміну 26 жовтня 2015 року та 31 жовтня 2016 року або в кількості, більшій ніж 3 роботи від одного автора.
4.ЖУРІ ІІ ЕТАПУ КОНКУРСУ
- Журі працює на засадах критеріїв об’єктивності і рівнозначності всіх учасників.
- Журі формується з числа українських та польських експертів, представників організаторів конкурсу у кількості не менше п’ятьох осіб.
- Члени Журі не мають права подавати свої роботи на Конкурс.
- Склад Журі не розголошується до дня оприлюднення результатів конкурсу.
- Журі приймає всі рішення шляхом голосування.
- Кожен член Журі має ознайомитися з усіма роботами номінації особисто, не доручаючи це стороннім особам.
- Конкурсні роботи оцінюються на основі спеціальних анкет з критеріями оцінок, які повинні заповнити, оцінюючи роботи, члени Журі. Оцінки виставляються в балах за 100-бальною шкалою. Після заповнення форм анкет усі члени Журі отримують результати голосування своїх колег (у таблиці, електронною поштою) та узгоджують перелік переможців на підсумковому засіданні Журі.
- У прийнятті рішень члени Журі мають по одному голосу. Рішення, ухвалене за результатами голосування Журі, є остаточним і перегляду не підлягає.
5.КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ
- Не виключена можливість, що члени Журі будуть якось пов’язані з виданнями-учасниками конкурсу: вони можуть бути колишніми співробітниками цих видань, працювати з ними в якості консультантів або володіти частками власності. Контроль за дотриманням принципів та правил конкурсу буде здійснювати Оргкомітет. У будь-якому разі члени Журі не можуть оцінювати і голосувати за роботи в конкретній номінації, якщо в цій номінації представлені роботи періодичного видання, яким вони безпосередньо керують або в редакції якого вони постійно працюють. Члени Журі повинні самі заявити про можливість конфлікту інтересів. Кожен член Журі має право заявити про необ`єктивність свого колеги.
6.КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ РОБІТ
- В конкурсі оцінюватимуться виключно журналістські розслідування щодо проведення реформ в Україні на місцевому рівні (з застереженням для окупованих територій).
- Авторські публікації мають містити глибокий авторський аналіз фактів та висновки, спрямовані на активізацію контролю за реформами з боку громадян.
- При оцінюванні робіт будуть враховуватися наступні критерії:
- рівень журналістської майстерності в поданні проблеми (робота з джерелами інформації, уміння вибудувати сюжет, наявність плану розслідування, наявність висновків, наявність доказів у вигляді документів або свідчень учасників подій, наскільки публікація сприяє створенню іміджу ЗМІ як захисника громадських інтересів тощо) – оцінювальний критерій вагою в 50%;
- гострота і актуальність проблеми, піднятої в розслідуванні (авторській публікації) – оцінювальний критерій вагою в 25%;
- глибина аналізу проблеми – оцінювальний критерій вагою в 25%.
7.ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ІІ ЕТАПУ КОНКУРСУ.
- Роботи, подані на Конкурс, будуть розглянуті та оцінені членами журі.
- Три учасники Конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів від членів Журі у кожній номінації, стають переможцями. Переможцем у Конкурсі вважається журналіст, який представив відповідні матеріали (у друкованих ЗМІ, на радіо, телебаченні чи в Інтернеті), що доводять його професіоналізм та активність у проблематиці, визначеній темою Конкурсу, і які набрали просту більшість голосів членів Журі.
- У випадку однакової кількості балів у кількох учасників Конкурсу, для кожного з цих учасників проводиться підрахунок кількості бюлетенів, в яких даний учасник отримав найбільшу кількість найвищих балів. Переможцем визнається учасник, який набрав найбільшу кількість найвищих балів. У разі, якщо збігаються і дані підрахунку бюлетенів за найвищим балом, проводиться підрахунок бюлетенів, в яких учасники отримали бал, наступний за найвищим, – і так до визначення переможця.
- Переможці Конкурсу отримують матеріальні призи та почесні грамоти.
8.НАГОРОДЖЕННЯ.
- Публічне оголошення Переможців Національного конкурсу та вручення призів відбудеться під час Сьомої щорічної конференції журналістів-розслідувачів у листопаді 2015 року.
9.ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА КОНКУРСУ.
Організатором Конкурсу і відповідальним за його проведення є польське Демократичне товариство «Схід» (Towarzystwo Demokratyczne Wschód) (надалі ДТ «Схід»), яке
- формує Журі конкурсу,
- організовує оцінювання членами журі надісланих на Конкурс робіт,
- організовує нагородження переможців Конкурсу.
Українська громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» (надалі ІРРП) сприяє організації проведення конкурсу, а саме:
- проводить анонсування Конкурсу,
- організовує збирання заявок та робіт,
- координує передачу робіт членам журі.
10.ОПРИЛЮДНЕННЯ УМОВ КОНКУРСУ.
- Текст Положення із зразками заявок, контактами та адресою для подання матеріалів надсилається електронною поштою потенційним учасникам Конкурсу – учасникам заходів проекту.[/su_spoiler]
[su_spoiler style=”simple” icon=”arrow” title=”Реєстраційна форма”]
[/su_spoiler]
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://www.binance.com/bn/register?ref=53551167